Emma główna bohaterka książki Evy Sion i Ewy Witkiewicz „Ze szczęściem w ciuciubabkę” nie jest kobietą ani szczęśliwą, ani nieszczęśliwą. Sama decyduje o swoim życiu, ale nie czuje się z tym dobrze. Jej małżeństwo nie jest tym, o którym marzyła, a mąż nie okazuje się wyśnionym księciem z bajki. Żyją razem a jakby osobno, ich małżeństwo istnieje tylko na papierze gdyż w rzeczywistości już dawno wygasło. Ciągle są razem, ale każdy ma jakby swój świat. Zrozpaczona kobieta szuka szczęścia i miłości – ma kilku kochanków. Jednak czy jest szczęśliwa?

Jej życie to ciągłe przemieszczanie się – kursuje między Szwajcarią i Polską. Z Polską wiąże ją stara ciotka, dla której jest jedyną rodziną. Po jej śmierci ma tam też do załatwienia wiele spraw związanych ze spadkiem po zmarłej. Co wyjdzie na jaw, o jakich tajemnicach niebawem się dowie? Niebawem spotka też znajomego, ze szkolnych lat. Co z tego wyniknie. Czy zdobędzie jej serce?Bohaterka powieści przeżywa wewnętrzny niepokój, co dalej zrobić ze swoim życiem. Czy zostać samotnie w Szwajcarii, czy przyjąć zlecenie przyjaciela w odnowieniu domu. Przecież jest architektem i z zawodu i zamiłowania. Może to pomoże jej zapomnieć o problemach, jakich nie mało w jej życiu. Istnieje jeszcze jedna możliwość – wyjazd do Afryki. Czy jest w stanie podjąć decyzję, która na zawsze zmieni jej życie. Kto stoi za tym wyjazdem i z czym on się wiąże.

Książka jest napisana językiem prostym i bardzo ciekawie przedstawione są w niej wydarzenia. W interesujący sposób autorka opisuje krajobraz zarówno Polski jak i  Szwajcarii. Doskonała powieść dla każdego. Pełno w niej ciepła i miłości, której zapewne bardzo brakuje naszej bohaterce. Książka Ukazała się w formie ebooka i jest to pierwsza część z trzech mających niebawem się ukazać. Zachęcam do lektury książki.

Jest już drugi tom powieści „Ze szczęściem w ciuciubabkę” Ewy Witkiewicz„A co z prawdą?”. Autorka opisuje w nim dalsze losy tej samej bohaterki Emmy, która tym razem w sposób ewidentny staje się ofiarą uwięzioną w pajęczynie kłamstw i tajemnic. Autorka bierze pod lupę źródło nieudanego związku. Porażki miłosne Emmy mają służyć czytelnikowi za przestrogę. Powieść również ukazała się w formie ebooka