Ludzki żywot zapisywany jest emocjami. Niektórych, przykrych uczuć chcielibyśmy unikać, bez innych istnienie straciłoby sens. Najcenniejsze od zawsze jest odczucie bycia kochanym. Przekonuje o tym Top 5 książek, w których miłość gra pierwsze skrzypce.

Książki erotyki, po które warto sięgnąć – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/erotyki-ktore-warto-siegnac/

Egzystencja nie jest prosta. Nadmiar obowiązków, dziesiątki problemów, masa osobistych i zawodowych komplikacji, a do tego mnóstwo niespełnionych planów i marzeń. W efekcie coraz więcej osób narzeka na przykre odczucia psychofizyczne. Depresja staje się jedną z najczęściej rozpoznawanych jednostek chorobowych. Psycholodzy i lekarze podkreślają znaczenie obecności drugiego człowieka. Miłość wielokrotnie okazuje się lekarstwem na największe bolączki duszy. Nie tak łatwo jednak znaleźć człowieka godnego zaufania, szacunku oraz głębokich uczuć. Alternatywnym, polecanym rozwiązaniem pozostaje korzystanie z literatury.

Motyw miłości jest inspiracją wielu pięknych książek.

Warto skorzystać z ich leczniczych właściwości. Zbolałe, pęknięte i spragnione miłosnych uniesień serca zostaną zaspokojone.

W najnowszym słowniku języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza: wymienione zostają 4 warianty tłumaczenia terminu miłość.
1. Głębokie uczucie do drugiej osoby, któremu zwykle towarzyszy pożądanie.
2. Silna więź emocjonalna, jaka łączy ludzi sobie bliskich, zwłaszcza spokrewnionych.
3. Poczucie silnej więzi emocjonalnej, duchowej, intelektualnej z kimś lub czymś, co jest wartością samą w sobie; umiłowanie.
4. Głębokie zainteresowanie czymś, znajdowanie w czymś przyjemności, zamiłowanie, pasja.
5.  Obiekt czyichś uczuć i pragnień.
6. Pożycie seksualne, seks, uprawianie miłość. 

Nie można się dziwić ilości tłumaczeń, bo przecież niezwykle trudno jest w kilku słowach objaśnić znaczenie tej pięknej emocji. Literaturoznawcy od lat próbują wskazać, czym jest miłość. Instynktownie wszyscy jednak wiemy, co oznacza kochanie. To uczucie powoduje przecież, że ponad wszystko pragniemy dobra i szczęścia dla umiłowanej osoby. Oczywiście w tym wartościowym odczuciem można obdarzyć praktycznie wszystkich i wszystko.

„W greckiej filozofii przyrody miłość (eros, gr. érōs) była określana jako kosmiczna według Empedoklesa z Akragas, miłość i nienawiść kierują losami ludzkimi. W Teogonii Hezjoda eros odbiera bogom i ludziom rozum. Dopiero dzięki Platonowi klasyczna myśl grecka wyzwoliła się z postrzegania miłości jako ślepej siły. Dla Platona eros był mocą, która porusza duszę ludzką ku dobru, pięknu i prawdzie. Dlatego od czasów Platona przyjął się trójpodział miłości na miłość cielesną (zmysłową), miłość duchową (zw. od Platona także miłością platoniczną) i najwyższą, miłość absolutną „.

Encyklopedia PWN

Top 5 książek, w których miłość gra pierwsze skrzypce to pozycje poświęcone temu pięknemu uczuciu. W pierwszej kolejności powinni po nie sięgnąć pragnący bliskości, leczący złamane serca oraz ci marzący o wielkiej namiętności. Czytanie książek to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego, która zawsze zapewnia wyśmienity relaks. Czytając książki inspirowane motywem miłości, można więc liczyć na kojące dusze odczucia. Należy skorzystać z tej szansy na sercowe uniesienia.

Motyw miłości nieszczęśliwejhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/motyw-milosci-nieszczesliwej/

Top 5 książek, w których miłość gra pierwsze skrzypce, czas poznać. Na pewno zauroczymy się opisanymi w nich historiami. Najpewniej w trakcie lektury zrozumiemy również dlaczego kobiety czytają powieści romantycznehttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-kobiety-czytaja-powiesci-romantyczne/

Książka, w której miłość gra pierwsze skrzypce to „(Nie)spełnione marzenia”. Romantyczna historia rozegra się na tle zdrady. Może w życiu niektórych tak po prostu musi być. Przykrych perturbacji poprzedzających szczęśliwe zdarzenia doświadcza Angelika. Jest to współzałożycielka salonu dla kobiet, która zawsze miała tylko jedno pragnienie, wybrać się z partnerem do Los Angeles. Niestety, facet, na którego liczyła, boleśnie ją zawiódł. Co robić, gdy marzenie nie chce się spełnić? Trzeba dopomóc realizacji zachcianki. Angelika postanowiła tak postąpić, dlatego poszukała przewodnika, który zgodził się, pokazać jej największe uroki Los Angeles. Zachwycona podróżą kobieta, szybko dostrzegła, coś więcej, niż piękne, kalifornijskie plaże. Na wakacyjnym tle szybko bowiem zaczęło rodzić się uczucie. On zapewnił ją, że odległość nie ma znaczenia dla uczuć. Szkoda tylko, że proza codzienności potrafi poplątać ludzki los. Wakacyjny romans, sprawi, że Angelika z Los Angeles przywiezie nie tylko podręczny bagaż. Chyba, nie tak wyobrażała sobie szaleńczy wypoczynek, ale skoro miłość tak wyznaczyła ich drogi, to pomoże im w kształtowaniu dalszej ścieżki.

(Nie) spełnione marzenia – Małgorzata Owczarek

Szaleńcza miłość może pojawić się, w najmniej spodziewanym miejscu i czasie. Tak zrobił „Piękny„, który na oczach zwyczajnej dziewczyny omal nie stracił życia. Podobne historie zdarzają się niezwykle rzadko. Ale przecież w mafijno – polskiej – hiszpańsko – włoskiej powieści romantycznej z dużą dawką erotyzmu musiały zadziać się niecodzienne wydarzenia. To dlatego w wulgarnej fabule nie brakuje ekscytujących wątków. Wielkie pieniądze, pokaźny majątek oraz podstępne układy nie będą jednak kluczowe. Głównym tematem jest niecodzienne spotkanie zwyczajnej dziewczyny z klasy średniej z szaleńczo przystojnym, bogatym mężczyzną. Podczas pierwszej randki delikatna kobietka będzie musiała ratować życie przystojniaka. To on wpadł do wody samochodem, i gdyby nie pomoc skromnej dziewczyny najpewniej by się utopił. Cała, dramatyczna sytuacja na szczęście dobrze się kończy. Ponadto pozytywnie odmieniona zostaje ich codzienność. Los wie, co robi. „Piękny” nie powinien opierać się jego wytycznym. W końcu z dziewczyną, która przyniosła mu ocalenie, połączyło go silne uczucie. I miłość znów będzie grała pierwsze skrzypce.Piękny – Agnieszka Kraśkiewicz

Miłość może pojawić się, wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebna. Leczniczej siły tej emocji doświadczy główny bohater powieści „Bez pamięci„. Jest to Falin, który w wypadku samochodowym stracił żonę i córeczkę. Po takim dramacie trudno się otrząsnąć dlatego ten mężczyzna pogrążył się w depresji. Żył chwilą, nie spodziewając się, że cokolwiek może pomóc mu w cierpieniu. Los potrafi pozytywnie zaskoczyć. Wówczas należy wykorzystać nadającą się szansę. Dla Falina nadejdzie ona w dramatycznych okolicznościach. Będzie musiał bowiem ratować kobietę z opresji. Rola opiekuna odmieni jego żywot. Dziewczyna na skutek traumatycznych przeżyć straciła pamięć. Nie minie chwila, a bohater zacznie zwracać się do niej, Olivio. Gdy zorientuje się, że grozi jej niebezpieczeństwo, zrobi wszystko, by ją chronić. W ten sposób staną się sobie coraz bliżsi. A, co zdarzy się, gdy dziewczyna zacznie odzyskiwać wspomnienia? Prawdziwej miłości nie przeszkodzi nic. Tego dowodzą losy bohaterów tej powieści.

Bez Pamięci – A.E. Urbańska

Warto kochać, bo „Miłość zmienia wszystko„. Ten zbiór lekkich opowiadań ukazuje tą emocję w wielu odsłonach. Ludzki żywot pełen jest zawirowań, dlatego każda historia jest inna. Trzeba jednak dbać, by nie stać się outsiderem, bo przecież inni ludzie są nam potrzebni. Autor w pełni świadomy wagi swoich słów, zaprasza wszystkich do niecodziennych światów. Goszczą w nich osobistości „spod ciemnej gwiazdy”, ale również ci mentalnie czyści. To przestrzeń, w której nic nie jest do końca pewne. Te opowiadania oraz miniatury prozatorskie ukazują różne odcienie kochania. Jak to w ludzkim życiu bywa, zło staje obok dobra, złość koło ukojenia. A niechęć naprzeciw namiętności. Są to utwory napisane bardzo wyraziście, dlatego doskonale pobudzają wyobraźnię i na długo pozostają w pamięci. Warto wspomnieć, że jest to literatura dla koneserów mocnego pisania. Wszyscy, którzy potrafią docenić, wymowne opisy będą zadowoleni.

Miłość zmienia wszystko – Michał Majewski

Kochanie to jedna z najważniejszych wartości w ludzkim życiu. Każdy powinien więc usłyszeć od bliskiej sobie osoby słowa, „I obiecuję ci miłość”. Główna bohaterka, Izabela pewnego dnia usłyszy te słowa. Nim to nastąpi, będzie musiała doświadczyć wielu niezwyczajnych zajść. Teoretycznie powinna wieść spokojne życie u boku swojego męża Tomasza. Niestety partner zaczął ograniczać jej wolność, a wychowanie w konserwatywnym domu utrudniało jej dokonywanie zmian. Jedno, dawno zapomniane uczucie może zmienić wszystko. Izabella zrozumie to, gdy zacznie pracować w Warszawie u boku swojego dawnego ukochanego. Już po chwili zacznie zacieśniać się, dawno zapomniana więź. W romans łatwo się wplątać. Pojawia się jednak pytanie. Czy dawna miłostka ma szansę odzyskać siłę? Bardzo możliwe, ale trzeba będzie ponieść jej konsekwencje. Bohaterka będzie  musiała głęboko zastanowić się nad własnymi pragnieniami. Ocenić na ile jest gotowa na całkowitą odmianę. Czy można wybaczyć dawne cierpienia? Mąż Tomasz, a może dawny oblubieniec Vincent. O tym Izabela będzie musiała zadecydować sama. Jej kroki poznamy, sięgając po tę powieść.

I obiecuje ci miłość – Marta W. Staniszewska

Powyżej zaprezentowano top 5 książek, w których miłość gra pierwsze skrzypce. Nie oznacza to jednak, że są to jedyne lektury poświęcone tej pięknej emocji. Wszystkim pragnącym sercowych uniesień poleca się poznać bliżej powieści romantyczne. A dlaczego lubimy czytać powieści romantycznehttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-lubimy-czytac-powiesci-romantyczne/

ROMANS I EROTYKAhttp://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/romans-i-erotyka/