Zbliża się sesja, to intensywny okres w życiu każdego studenta. Dodatkowo jest to czas wzmożonej wymiany notatek i materiałów do nauki. Najczęściej w tym celu używa się skrzynki e-mail lub wirtualnych dysków. Niestety często hasła do nich dostają się w niepowołane ręce lub pliki znikają w tajemniczych okolicznościach. Poznaj niezawodny serwis wymiany materiałów – Notatek.pl

 

Z Notatkiem.pl sesja nie straszna

 

Podstawą dobrze zdanych egzaminów są dobre notatki. Niestety o takie ciężko. Większości studentów nie po drodze jest na wykłady, często też nawet jeżeli na nie uczęszczają nie koniecznie coś zapisują. Później gdy zbliża się okres sesji, sytuacja robi się napięta. O pomoc najczęściej prosimy znajomych z roku jednak nie zawsze są oni chętnie do współpracy. Wszyscy wolą dzielić się notatkami na zasadzie wymiany lub po prostu udostępniać je całej grupie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem było założenie grupowej skrzynki mailowej i udostępnienie hasła wszystkim zainteresowanym. Niestety często takie maila przechodzą w niepowołane ręce lub część plików na nich zapisanych znika w „tajemniczych” okolicznościach. Na próżno szukać winnych, lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z darmowych serwisów wymiany materiałów np. Notatek.pl.

 

Co oferuje serwis Notatek.pl?

Portal Notatek.pl oferuje notatki z różnych dziedzin, nie tylko przedmiotów humanistycznych ale także nauk ścisłych i ekonomii. Jest to bardzo szeroki zakres materiałów, który może się przydac każdemu studentowi w trakcie sesji. Dodatkowo wszystkie poszczególne kategorie w serwisie dzielą się na konkretne przedmioty i zagadnienia. Bardzo ułatwia to wyszukiwanie notatek z danej dziedziny. Czasem zdarza się tak, że na portalu nie ma naszego przedmiotu lub uczelni, wtedy warto poprzeglądać notatki otagowane inną uczelnią lub szukać notatek z konkretnych zagadnień.Jak działa portal Notatek.pl?

Przede wszystkim strona Notatek.pl służy do wymiany notatek pomiędzy studentami. Wspólnie z kolegami możecie stworzyć pokaźną bazę materiałów, przydatną także dla następnych roczników. Dużą zaletą portalu, na tle innych stron jest możliwość komentowania zamieszczanych treści. W dyskusjach biorą udział nie tylko studenci ale także wykładowcy, dzięki czemu łatwiej jest rozwiązywać zadania lub wyjaśniać niejasności w notatkach. Ważne jest, że wszystkie udostępniane teksty zanim pojawią się na stronie są sprawdzane przez moderatorów serwisu Notatek.pl, pod kątem praw autorskich, ich zawartości oraz sprawdzane czy nie znajdują się już w bazie serwisu. Jeżeli posiadasz notatki, plik z nimi dodajesz na stronę, opisujesz z jakiego są zakresu, przedmiotu i uczelni. Następnie linkiem dzielisz się ze znajomymi którzy także w obrębie tego przedmiotu (zakresu) mogą dodawać swoje teksty.

 

Przewaga materiałów elektronicznych

Notatki robione odręcznie często są nieczytelne nawet dla ich twórcy. Jeżeli mamy taką możliwość lepiej jest już w trakcie zajęć notować na laptopie lub tablecie. Jeśli nie mamy takiej możliwości zawsze później, po zajęciach możemy przepisać tekst na komputerze. Nie tylko pozwoli nam to utrwalić materiał ale także później podzielić się nim ze znajomymi, którzy na pewno będą nam wdzięczni za jego czytelność. Nie od dziś wiadomo, że lepiej uczy się z czystych, przejrzystych oraz przede wszystkim czytelnych notatek.

Sprawdź portal notatek.pl