Lektury, książki do czytania - co czytać.

Co czytać – ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.

Gimnazjum, Wypracowania z lektur

Snowball i Napoleon – charakterystyka porównawcza bohaterów książki Orwella

Charakterystyki dwóch głównych postaci powieści Orwella zestawione ze sobą. Z jednej strony dowódca obrony folwarku Snowball, z drugiej niepodzielny władca Napoleon. Postacie zostały szczegółowo opisane, i opatrzone cytatami zaczerpniętymi bezpośrednio z utworu. Wypracowanie to zawiera pełną charakterystykę porównawczą bohaterów.

„Folwark zwierzęcy” to powieść angielskiego pisarza George’a Orwella opowiadająca o zwierzętach, które wygnały ludzkich gospodarzy i objęły kontrolę nad folwarkiem. Ustalają 7 przykazań mających zapewnić poprawę bytu. Z czasem wszystko się zmienia i zamiast sielanki powstaje antyutopia. Jest to swoista przestroga przed totalitaryzmem oraz alegoria komunizmu.

Wypracowanie to jest świetnym uzupełnieniem streszczenia. Może okazać się bardzo pomocne podczas omawiania lektura w szkole jak również podczas przygotowań do sprawdzianu. Tekst zawiera 322 słowa / 2311 znaków.

.

Snowball i Napoleon – charakterystyka porównawcza bohaterów książki Orwella – pobierz


Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 15
2
Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 16
Comments

  1. rolnik

    nie ma jak to knurki przy władzy 🙂

  2. Snowball to kulka śniegowa i jak ja tu z napoleonem porównywać. aż wejdę sprawdzic

Leave a Reply

Theme by Anders Norén