Mózg powinien symbolizować miłość. Dlaczego znakiem kochania zostało serce?  Wyobraźnia, którą posługują się zakochani, podpowiada piękne, albo pokrętne, wyobrażone obrazy. Trzeba uważać, żeby nie pomylić marzeń z rzeczywistością. Partnerska relacja, może wyzwalać toksyczne pożądanie. Serce czy rozum? Oto jest pytanie. Odpowiedzi otrzymamy w polecanych książkach.

Co warto przeczytać? https://www.psychoskok.pl/ksiazki/

Ty, podobnie jak inni codziennie musisz dokonywać licznych wyborów. Najczęściej przyjmujemy postawę racjonalną. Musimy próbować oszacować potencjalne korzyści i przewidywane straty. Poczucia mogą pokrzyżować nam plany. Intensywne rozważanie wszelkich międzyludzkich kontaktów nie zawsze kończy się wedle założonych oczekiwań. W relacjach międzyludzkich musimy polegać na doświadczeniach zgromadzonych w wyposażonym w pamięć rozumie. Psychologowie sprawdzili, że powinniśmy kierować się sercem oraz rozumem.

Nasz umysł sam, automatycznie, potrafi się przełączyć na myślenie racjonalne lub bardziej uczuciowe, gdy wymaga tego konkretna sytuacja. Czasem warto samemu skupić się na tym, by oba procesy się połączyły, by nasze, zwłaszcza życiowe, decyzje były rozpatrywane ze wszystkich możliwych perspektyw.

polityka.pl

Serce czy rozum? Fizyczne pragnienia odczuwane względem drugiej osoby, potrafią wpływać na zdolność do sensownego działania. Emocje mogą decydować o podejmowanych przez ludzi krokach. Silny pociąg fizyczny, zbliża do siebie zainteresowane sobą osoby. Kiedy powstaje efekt zakochania, zdarzyć może się wszystko. Relacje interpersonalne tworzone są przez różnorodne uczuciowe układy. Partnerzy zawsze oferują obdarowanej uczuciem  osobie, doznania psychofizyczne. Można doznać szczęścia i spełnienia, ale również traumy. Nim dojdzie do tragedii, rozum musi w porę opanowywać niebezpieczne, sercowe zawirowania.

Zakochanie to stan, kiedy w naszym organizmie dochodzi do prawdziwej eksplozji hormonów. Wszystko to za sprawą reakcji biochemicznych, które zachodzą w mózgu. Chociaż cały proces zakochania można łatwo przedstawić z punktu naukowego, to jednak samo uczucie często dopada nas znienacka.

medme.pl

Racjonalne myślenie powinno alarmować nas przed patologiczną relacją. Toksyczna miłość. Dysfunkcyjny związek, to tematy, poruszone przez polecane książki.

Wszyscy dorośli ludzie odczuwają seksualne podniecenie. Serce czy rozum? To pytanie, na które odpowiadają polecane książki. Czy zbulwersuje Cię opis romansu rozwódki z księdzem? Omówione książki o intymnych spotkaniach zostały docenione przez fanów erotyki. Szokujący romans autorstwa Peggy Brown to „Taniec z Elvisem”. Główną bohaterką powieści została dojrzała, bardzo doświadczona życiowo rozwódka Julita. Motyw kobiety samotnie wychowującej dzieci, poprzez tę powieść został zarysowany w niecodzienny sposób. Akcja tego romansu od początku trzyma w napięciu. Wikary Błażej szybko zdobędzie miłość pracującej w służbach kościelnych Julity. Dewiacje seksualne, alkoholizm oraz seksoholizm, wyostrzają przekaz tej lektury. Ksiądz i jego kochanka powinni zastanowić się, serce czy rozum?

Bohaterowie przeżywają emocjonalną pokutę, którą odprawiają od samego początku, od pierwszego spotkania.

Peggy Brown

Trzeba pamiętać słowa Paulo Coelho: „Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”. Bez względu na otaczającą nas rzeczywistość możemy poszukiwać drugiej połowy. Pamiętajmy jednak o ryzyku. Jan Izydor Korzeniowski to dojrzały życiowo człowiek, który napisał powieść noszącą tytuł „Zagubieni w miłości”. Trzeba zaznaczyć, że na tą książkę składają się dwie zupełnie różne opowieści o miłości. „Sanatorium. Życie za kulisami” rozpala zmysły oraz pobudza wyobraźnię. Drugi tytuł natomiast, czyli: „W okowach uczuć” obrazuje zagmatwany świat ludzkich uczuć. Motyw miłości wyznacza tematykę tych opowieści. Poznamy szczęśliwie kończące się historie oraz boleśnie przerwane romanse. Każdy we własnym wnętrzu powinien odpowiedzieć: serce czy rozum?

Prawdziwej miłości powinni doświadczyć wszyscy. Polecane książki, poprzez literackie opisy zaspokajają uczuciowe pragnienia. Zdarzą się wzloty i upadki.  Książka „Tajemniczy zapach szczęścia” autorstwa  Anety Jaroszczak, której akcja rozpala zmysły do czerwoności. Główną bohaterką jest dojrzała kobieta po przejściach, Aldona. Zdrada męża, oszustwa i niedotrzymane obietnice, zadecydowały, że kobieta zdecydowała się walczyć o swoją przyszłość. Kobiety jak zawsze będą wspierały doświadczone przez mężczyzn, przedstawicielki płci pięknej. Aldona powoli będzie uczyć się żyć na własny rachunek. Rozwód sprawi, że poszkodowana kobieta, odzyska poczucie własnej wartości. Na koniec okaże się, że serce Aldony zapragnie namiętnego romansu.

Od zawsze ludzie starali się uchwycić ulotne uczucia. Pisarze i poeci słowami opisali piękne, zmysłowe frazy. Polecane książki zawsze  zaspakajają emocjonalne niepokoję i pragnienia.

Wioletta Wilczyńska napisała poetyckie „Listy do kochanka”. Ta lektura od początku do końca emocjonuje. Odbiorcy w trakcie lektury zaznają niewiarygodnych wrażeń. Na walory tej pozycji wpływa jej poetycka oprawa. Trzeba podkreślić, że erotyczne listy emanują emocjami. Poezja zawsze natchniona jest rymami, które skłaniają do refleksji. Każdy akapit celowo zarysowuje znaczenie ludzkiego kochania. W tym przypadku najważniejszy okazał się rytm pisany sercem. Umysł czasem ulega grzesznym pokusą.

Od zawsze ludźmi kierują silne emocje. W historii świata zapisała się niezliczona ilość romansów. Naukowcy starają się wyjaśnić, serce, czy rozum? Na to ważne pytanie, częściowej odpowiedzi udzieliły, powyżej zaprezentowane, polecane książki – https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/romans-i-erotyka/