Czytać należy bez względu na porę roku. Naukowcy dowiedli, że dla mózgu czytanie jest wysiłkiem porównywalnym do ćwiczeń fizycznych. Ta aktywność pozytywnie wpływa na organizm, pobudzając kreatywność oraz twórcze myślenie.  Kiedy nastaje gorący czas, odbiorcy poszukują sposobu na relaks. Lato z książką może być niezwykle inspirującą przygodą za sprawą literatury. Chcący przeżyć niezapomniane doświadczenia, powinni sięgnąć po pięć rozgrzewających umysł tytułów. Te pozycje zapewniają intelektualne, myślowe wakacje.

Umysł na siłowni. Co nam daje czytanie książek?

Wraz z nadchodzącym końcem wiosny wszyscy ludzie zaczynają rozmyślać o urlopie. Wakacje potrzebne są każdemu. Choć na moment należy oderwać się od obowiązków na rzecz przyjemnych aktywności. Gdzie jechać na wakacje, sprawdza tysiące zainteresowanych. Wycieczki, pikniki, spacery, podróże w ciekawe miejsca to opcje, z których wszyscy mogą korzystać. Książki na lato mogą pomagać w treningu mózgu. Rekomenduje się pięć rozgrzewających umysł tytułów.

Lato to bez wątpienia moment wypoczynku i lenistwa. Planując wakacyjne rozrywki, warto wykorzystać wolne chwile i sięgnąć także po książki, na które wcześniej nie mieliśmy czasu.

goodonepr.prowly.com

Lato z książką może okazać się niezapomniane. Pięć rozgrzewających umysł tytułów pobudzi podświadomość odbiorcy. Naukowcy, psycholodzy, lekarze i psychoterapeuci przez wiele lat sprawdzali działanie ludzkiego umysłu. Okazało się, że mózg potrzebuje częstego, najlepiej codziennego treningu. Czytanie ciekawych książek to proste ćwiczenie. Poznawanie intrygujących tytułów, wyostrza intuicję oraz poszerza inteligencję emocjonalną. W ciepłych, pięknych wizualnie warunkach, warto zacząć stymulować poczucia wewnętrzne. Pięć rozgrzewających umysł tytułów to polecane pozycje. Dla kondycji ciała oraz psychiki należy sięgnąć właśnie po te rekomendowane pozycje. Twoja podświadomość doceni ten czyn.

Czytamy wolno, ok. 250 słów/min., nie odbiegając od średniej europejskiej. Tak nas nauczyła szkoła. Jednak od urodzenia układ oko-mózg „potrafi” czytać z szybkością co najmniej pięciokrotnie większą. I można nauczyć się tego samemu. Od dzisiaj zacznij czytać i mądrze i szybko. Przede wszystkim mądrze.

edukacjananowo.pl

Ludzki mózg jest przygotowany, żeby przyswajać treści. Każdy może spróbować więc przeczytać pięć rozgrzewających umysł tytułów. Lato z książką w ten sposób okaże się niezwykle satysfakcjonujące. W trakcie poznawania fabuły historii odczujemy niebywały komfort. Czytanie to prawdziwa przyjemność, niosąca ze sobą wymierne korzyści. Zawczasu należy je wykorzystać. Żyjemy tylko raz, ale za sprawą książek możemy wielokrotnie wspominać minione chwile. W końcu jak powiedział J. Czechowicz „Kto czyta, żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.

Lato z książką zapewni wszystkim Marek Zgaiński. Ten autor opisał przedziwne „Morderstwo na Majorce”. Wskazane w tytule miejsce naprawdę kusi swoją egzotyczną urodą. Fabuła od początku zadziwia wartką akcją oraz absurdalnym humorem. Należy przyznać, że ten gorący tytuł to pastisz kryminału, romansu i powieści historycznej. Główny bohater jest autorem życiowych poradników. Ten mężczyzna chce napisać własne dzieło, dlatego wyprowadza się do Londynu i kupuje stary dom. Wena oraz natchnienie pojawi się dopiero wraz z silnym dramatem. Nadejdzie burza, a w tym czasie bohater odkryje dowody morderstwa na Majorce, które wydarzyło się w XIX wieku. Podobno we wspomnianym czasie na Majorce przebywał Fryderyk Chopin i George Sand. Zadziwia, że opis morderstwa może rozbawiać do łez.Przerażające zajścia rozgrzeją każdego. Za tragediami najczęściej jednak skrywają się tajemnice. Tadeusz Daniel Kurman zaprezentował powieść fabularną. „Hotelowa klątwa. Potęga myśli”. Porusza i zachęca do zapoczątkowania zmian we własnym życiu. Żywot ludzki bywa nieubłagany. Czasem pojawiają się skomplikowane sytuacje, zmieniające wszystko w koszmar. O swoje szczęście trzeba walczyć. Bez względu na zmieniające się warunki trzeba trwać. Klucz do sukcesu kryje się w umyśle. Odbiorcy z łatwością zrozumieją tę sentencję, porównując się z głównym bohaterem powieści. Tadeusz Daniel Kurman jest bioenergoterapeutą, który zdradził w tej książce, jak osiągnąć sukces.  W końcu jest to poradnik pozytywnego myślenia.   

Przyjemne, ciepłe powietrze zachęca, żeby głęboko oddychać, rozmyślając o codziennych zdarzeniach. Refleksje, wspomnienia i retrospekcje poszerzą naszą świadomość. Maksymilian Bron jest natchnionym poetą, który napisał bardzo wartościową powieść. „Ludzkie puzzle” powinien przeczytać każdy. Wszyscy rozmyślamy o przeszłości i niecierpliwie spoglądamy w przyszłość. Człowiecze perypetie naprawdę bywają poplątane. Pragnienia nie zawsze zostają zaspokojone. Rzeczywistość bezustannie się zmienia, wyznaczając nowe tory. Ta lektura przybliża historię ludzi poszukujących szczęścia i miłości. Ukazane zostało także, w jaki sposób często utracone zostaje wszystko. Kryzys sprawia, że bohaterowie doświadczają szaleństwa i popełniają zbrodnie. Wszystko zależy od  okoliczności. „Ludzkie puzzle” ukazują układankę tworzoną przez każdego z nas. Tytuł tej książki rozgrzewa umysł.

Letnia lektura naprawdę może poszerzać świadomość. Do własnego wnętrza podążymy „Po supełku do kłębka”. Autorka Micia Mieszkowski szczerze opisała swoje traumy. Ta kobieta obcowała z ojczymem psychopatą, doznała gwałtu i przemocy psychofizycznej. Wieloletnie cierpienia zmusiły Micie do podjęcia walki o własną godność i wolność. Dzięki temu przepracowane traumy pozwoliły jej zostać trenerką transformacji. Jest to książka polecana przede wszystkim kobietom po przejściach oraz wszystkim, którzy muszą ogarnąć własne emocje.

Książki na lato mogą rozgrzewać umysł na wiele sposobów. Ludzka wyobraźnia potrafi przecież wytworzyć najbardziej poruszające historie. Warto wspomnieć, że upalnym latem, kiedy nastanie upragniony chłód,  na dobranoc warto przeczytać kilka wartościowych sentencji. Rozmyślając o tym, co ważne będziemy gotowi na senne wyobrażenia.

Lato z książką powinno obfitować w wiersze Wojciecha Łęckiego. Ważny, intrygujący tytuł to „Życie za bezcen”. W tym tomiku zebrane zostały najpiękniejsze wiersze o życiu. Odbiorcy zostaną zachęceni do rozmyślania nad wartością własnego żywota. Ten tomik poetycki pobudza do logicznych rozważań. Niektóre utwory zawierają silny moralizatorski przekaz poety. Artysta zastosował pełne sarkazmu zabiegi. Poeta Wojciech Łęcki poprzez utwory poetyckie pragnie bawić i uczyć.

„Nie czekać na kogoś, kto zakpi milczeniem. Bądź swoim sędzią. Bóg ma tyle na głowie”. – Wojciech Łęcki Okazuje się więc, że czytać warto bez względu na porę roku. Powyżej zaprezentowane książki na lato przekonały, że upał i plażowy klimat, sprzyja relaksacji z literaturą w najpiękniejszych, wakacyjnych miejscach. Omówione zostało również  pięć rozgrzewających umysł tytułów, ponieważ z tych wakacji każdy powinien wrócić mądrzejszy i szczęśliwszy. Oczywiście przez cały rok naszą inteligencję emocjonalną mogą umacniać powieści obyczajowe.

Co czytać w wakacje – idealne książki na lato