Książki podróżnicze to popularny gatunek w XXI wieku, łączący osobiste obserwacje i emocje ze szczegółowymi opisami i podróżami po ciekawych miejscach. Mary Wollstonecraft była pionierką, pisząc o swojej podróży do Skandynawii w XVIII wieku w sposób dość nietypowy jak na tamte czasy.

Książki podróżnicze – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazki-podroznicze/

Autorzy arabscy ​​odgrywają bardzo ważną rolę  w gatunku pisarstwa podróżniczego. Islam ma bogatą tradycję podróżowania w celu zdobycia wiedzy. Polecamy także książkę Eweliny Rubinstein „Jerozolima. Miasto Boga” będącą jedynym w swoim rodzaju przewodnik, który zawiera w sobie elementy wywiadu, reportażu i dokumentu. W książce nie brakuje też kontrowersyjnych tematów i próby obalania stereotypów.Poznaj również wszystkie oblicza Azji https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/oblicza-azji/ jej kultur, krajów, geografii, klimatu, przecinających się w tym multikulturowym świecie wschodu kręgów cywilizacyjnych.

Szukasz książek podróżniczych, które rozbudzą radość podróżowania i zaspokoją pragnienie wędrówki w tym bezprecedensowym czasie społecznego dystansu i zamknięcia? Aby odwrócić uwagę od faktu, że podróżowanie nie jest już możliwe tak jak kiedyś, pragniemy polecić książki podróżnicze i przygodowe, które pomogą nam przetrwać trudne czasy.

Podróżnicze inspiracje https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/podroznicze-inspiracje/