Są albumy do wysłuchania przynajmniej raz w życiu, filmy do obejrzenia bezwzględnie, niezwykłe miejsca do odwiedzenia… i książki, które koniecznie trzeba przeczytać. To klasyki, bestsellery, arcydzieła, polecone przez innych powieści. Książki, które mogą zmienić Twoje życie lub wzbudzić w Tobie jeszcze większą ochotę czytania.

Pamiętaj, że czytanie czyni Cię interesującym!

Opowiadają o miłości lub przyjaźni, samorealizacji, spotkaniach z innymi, przywołują społeczeństwo z innego wymiaru, wzywają do refleksji, bawią inteligentnie, ale przede wszystkim książki te sygnowane są mocnym piórem, niekoniecznie znanym nazwiskiem. Książki, które bawią, uczą, budzą nadzieję, zmysły i sprawiają, że musimy choć raz w życiu je przeczytać!

Poznaj wciągające i intrygujące książki – dla każdego!

Od sagi „Harry Potter” JK Rowling, przez „Obcego” Alberta Camusa, od „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen po „Pianę dni” Borisa Viana, wszystkie te książki są kultowe i fenomenalne, godne poznania. Koniecznie trzeba je przeczytać.

Lubimy czytać najlepiej oceniane książki – to po nie sięgamy najczęściej!

Oscar Wilde, William Shakespeare, John Steinbeck, Ernest Hemingway… to autorzy książek, które wszyscy powinniśmy przeczytać przynajmniej raz w życiu. Polecamy również książki mniej znanych autorów, w których drzemie potencjał. Niekiedy autorzy cenią sobie prostotę, minimalizm, stawiają na treść. Ta decyzja w żadnym stopniu nie powinna umniejszać ich zasługom na miano prawdziwego artysty, a w książce najważniejsze jest wnętrze. Książki, które trzeba przeczytać to:

MĘŻCZYZNA BEZ TWARZY – ANNA WYSOCKA-KALKOWSKA

Powieść, w której nie zabraknie głębokich przemyśleń i wzruszeń. Książka, która również bawi i daje drobne ale jakże soczyste podniety. Jak twierdzi sama autorka, jest to powieść która przyniosła jej ogrom pozytywnych emocji. I takie przekazuje czytelnikowi. To historia, która opowiada o tym jak szybko pojawienie się w życiu nowej osoby może zachwiać całym naszym dotychczasowym życiem.

Powieść, która ma swój urok i styl. Ma punkty zwrotne. Łamie serce. Daje nadzieję. Wzbudza emocje i zmusza do refleksji. To jest piękne. Polecamy wszystkim zainteresowanym. Wszystkim, którzy lubią czytać i rozmyślać…

UZALEŻNIONY. DROGA DO TRZEŹWOŚCI – MONIKA JAGODZIŃSKA

Celem książki jest ukazanie jak działa mechanizm uzależnienia, co się dzieje z człowiekiem uwikłanym w nałogi i jak wygląda leczenie. Autorka prezentuje w niej autentyczną osobę, która przeszła przez piekło związane z uzależnieniem, książka ma autentyczny przekaz.

Ta książka pozostawi po sobie wiele pytań – jak my byśmy postępowali na miejscu Adama? Czy popełnilibyśmy te same błędy? Czy w ogóle dalibyśmy się owładnąć nałogowi? Takie książki lubię najbardziej – takie, które zostają z czytelnikiem na długo po lekturze. Warto sięgać po trudne tematy, ale tak bardzo realne, poruszające tematy społeczne, które bliskie są każdemu z nas. To może być nasza historia.

Ponadto mamy okazje zaobserwować jak funkcjonują różne ośrodki odwykowe na terenie Polski, jakimi prawami się rządzą, jaki zasady panują podczas terapii odwykowej. Poznajemy innych ludzi, którzy poddają się leczeniu. Mamy okazję poznać pracę terapeutów. Niemal od podszewki poznajemy cały proces przejścia od uzależnienia do wyjścia z nałogu…

BAŚŃ O DĘBOWYM SERCU – ARTUR JASIŃSKI

Książka, którą trzeba przeczytać z dzieckiem – koniecznie – to baśń Artura Jasińskiego o przyjaźni chłopca i drzewa, napisana przystępnym i obrazowym językiem, porusza wyobraźnię i dzieci, i dorosłych. Wielką siłą książeczki jest połączenie wzruszającej i pouczającej treści z pięknymi ilustracjami Pawła Kasperka.

Książka jest dedykowana dla najmłodszych ale śmiało można powiedzieć, że dorośli również powinniśmy po nią sięgnąć. To często my dorośli zapominamy doceniać to co jest według nas oczywiste ale niestety nie jest trwałe. „Baśń o dębowy sercu” uczy najmłodszych i przypomina tym starszym o szacunku do przyrody – to piękna przypowieść o walce dobra ze złem i symbiozie jaka łączy faunę i florę.

USZWOCK – PRZEMYSŁAW LIS-MARKIEWICZ

Szczególna lektura, trudna i skłaniająca do refleksji nad ludzkością, jej wartościami i tym, co czyni nas człowiekiem. Książka o odczłowieczaniu.
Ukazuje jak łatwo zdemoralizować i pozbawić człowieka zdehumanizowanego godności, majątku, zdrowia i życia. To powieść nie tylko o wydarzeniach z perspektywy ofiar, ale również katów. Szmalcowników, kolaborantów, wachmanów, niemieckich żandarmów, gestapowców. To próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego takimi się stali?

Autor w „Uszwock” stosuje prosty, ale dosadny przekaz piętnując zachowania, które powodują, że drugi człowiek sprowadzany jest do przedmiotu niepotrzebnego elementu na tym świecie. O swojej twórczości, pisarz powiedział ważną sentencję „proza ta ma łagodzić człowieka, odzierać go z kategoryczności i zaciekłości”. Ważne wątki zawierają wszystkie powieści pisarza. Na wiele z nich warto zwrócić szczególną uwagę.

Poznaj wszystkie dzieła autora – https://coczytamy.pl/autor/przemyslaw-lis-markiewicz

Co warto przeczytać? Poznaj nasze propozycje, opinie i tytuły ciekawych pozycji oraz autorów książek.