Choroby reumatyczne łączy jedno – wszystkie powodują cierpienie i ból, zmęczenie, ograniczenie ruchomości i samodzielności. Często u znacznej liczby osób prowadzi do inwalidztwa. Dezorganizują  życie, bo chorzy zostają niemal wykluczeni z normalnego funkcjonowania. Przewlekle chora osoba wymaga opieki. Co gorsza choroby reumatyczne, a w szczególności RZS to schorzenia w których diagnostyka i leczenie zdaniem wielu lekarzy reumatologów mogą stwarzać znaczne trudności.

Zdaniem Jarosława Niebrzydowskiego to zmaganie się z chorobą nie musi od razu być skazane na niepowodzenie. Nie tylko jest tutaj ważne ustalenie prawidłowego rozpoznania choroby oraz podjęcie prawidłowego leczenia. Swoją opinię na ten temat opiera na kilkuletnim pobycie w Anglii, gdzie „Opierają się na wynikach badań naukowych, uznanych przez wszystkich wybitnych specjalistów na świecie.” pisze dr Niebrzydowski.  Swoje doświadczenia w tej sprawie opiera także na swojej długoletniej już praktyce zawodowej  reumatologa (ponad 30 lat pracy w zawodzie) i dzięki nim podjął decyzję o powstaniu poradnika umożliwiającego choremu lepsze poznanie z przyczyną choroby i metodami jej skutecznego leczenia.

Książka „ ukazała się w formie ebooka i jest już dostępna na rynku księgarskim w wielu księgarniach internetowych – nosi ona nazwę „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych”  – „ale może także być użyteczny dla ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich interesujących się tą chorobą.” – uważa autor książki. Zainteresowanych metodami i szeregiem cennych wskazówek zawartych na łamach książki odsyłam do  książki – zobacz tutaj! Myślę, że jest to pozycja godna uwagi, gdyż poruszany w niej temat dotyczy prawie 400 tysięcy chorych w Polsce. Zainteresowanych odsyłam do lektury poradnika

Książka dostępna w następujących księgarniach internetowych:

.