Są daty, które wypada pamiętać. Uroczystości nie bez przyczyny odnotowywane są w kalendarzach. Dzień kobiet, Dzień mężczyzn to ważne okoliczności. Skąd te święta? Jaki upominek wręczać paniom, a jaki panom? Książka na prezent nadaje się dla Niej i dla Niego.

Najlepszy prezent dla kobiety – najlepszy prezent dla mężczyzny https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepszy-prezent-dla-kobiety-najlepszy-prezent-dla-mezczyzny/

Czy wiesz, co zdarzyło się poprzedniego dnia? Znasz istotne daty? Pamięć jest ważną funkcją ludzkiego umysłu. Ludzkie mózgi niczym komputery przystosowane są do przyswajania, przewidywania oraz odtwarzania doznanych wrażeń, czyli wiadomości pochodzących z kanałów zmysłowych. Utrata pamięci oznacza więc prawdziwą katastrofę. Niemożność ponownego przywołania danych zdarza się z wielu powodów. Amnezja, demencja, choroba Alzheimera i naturalne, nieuniknione powolne starzenie się mózgu potrafi zmniejszyć świadomość. Zalecany trening poprawiający wydolność pamięci to ćwiczenia w zapamiętywaniu. Corocznie publicznie wspominane zostają święta, czy daty ważnych uroczystości. Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn to okoliczności, których nie można pomijać. Skąd te Święta?

Pamięcią sięgamy w przeszłość do tego, co było, ale także wybiegamy w przyszłość, do tego co dopiero zamierzamy zrobić. Niektóre wspomnienia ulatują szybciej, inne wciąż wracają.

T. Maruszewski – charaktery.eu

Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn wymaga pamięci. Trzeba więc wyjaśnić, skąd te święta. Dzień Kobiet ustanowiony na 8 marca jest oficjalnym międzynarodowym świętem. Niektórzy niesłusznie kojarzą tą okoliczność z pozostałością ideologii PRL-u. W kulturze europejskiej Dzień Kobiet obchodzony jest w różnych datach. Podobno początki dnia kobiet sięgają, aż starożytnego Rzymu. Ta okoliczność wydaje się jednak ponadczasowa. Podobno z założenia międzynarodowy dzień kobiet ma uczcić pamięć sufrażystek walczących o równouprawnienie kobiet. Początki świętowania wiązały się więc z ruchami robotniczymi, toczącymi się w Ameryce Północnej i Europie. Dzień kobiet po raz pierwszy odnotowano w 1857 roku. Historie tego wydarzenia warto poznać.

Trzeba pamiętać, że jest to dzień upamiętniający walkę o równe traktowanie z uwagi na płeć i tak winien być uczczony.

isp.policja.pl

Kulturowo przyjęto, że mężczyźni wręczają znajomym kobietom kwiaty lub drobny upominek. Czekoladki, perfumy, czy garderoba lub błyskotki to nie najlepszy pomysł. Komercja i konsumpcjonizm nie powinien umniejszać wydźwięku owych, dedykowanych przedstawicielkom płci pięknej świąt. Goździki wyszły już z mody. Na dzień kobiet uznanie zyskują książki na prezent.

Prawdziwa kobieta nie jest zła ani dobra, jest kobietą- to wystarcza, a winni są zawsze tylko i jedynie mężczyźni.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn w Polsce obchodzony jest 10 marca. Tradycja upamiętniania tego dnia została zapoczątkowana w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago. W ponad osiemdziesięciu państwach w 2021 roku dzień mężczyzn wyznaczony został na 19 listopada. Skąd to święto zostało więc wyjaśnione. Międzynarodowy dzień mężczyzn ma zwracać uwagę na ciężar egzystencji panów. U mężczyzn często występują zaburzenia psychiczne w tym depresja wpływająca na rosnącą ilość samobójstw.

Prawdziwy mężczyzna to jest ten, kto przede wszystkim wie, że jest prawdziwym mężczyzną i który nie boi się tego, że nim jest.

Jerzy Bralczyk

Książka prezentem na Dzień Kobiet https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-prezentem-dzien-kobiet/

Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn to dni, o których trzeba pamiętać. Są to święta, które powstały z potrzeby serca. Zarówno żeby okazać sympatię lub pamięć bliskiej nam kobiecie, lub znajomemu nam panu, warto przygotować odpowiedni upominek. Książka na prezent doskonale pasuje dla każdego. Kobiety oraz mężczyźni naprawdę lubią czytać. Dobra powieść, wywoła przecież uśmiech na twarzy każdego obdarowywanego.

Dzień Mężczyzn – prezenty książkowe dla niego https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dzien-mezczyzn-prezenty-ksiazkowe-dla-niego/

Międzynarodowy Dzień kobiet to święto, podczas którego trzeba wspominać kobiety walczące. Wiele pań zapisało się w historii świata. Na temat pierwszego w historii Europy Strajku Kobiet, napisał Przemysław Lis-Markiewicz.Żyrardówto powieść relacjonująca wydarzenia, do których doszło w 1883 roku w Żyrardowie.

Książka w ofercie sprzedaży – https://coczytamy.pl/ksiazki/zyrardow

Pamiętnego roku umęczone pracą szpularki nie stanęły do pracy. Kobiety miały dość wyzysku i niesprawiedliwego traktowania. Przez długi czas panie były zmuszone dbać o swoje rodziny w niesprzyjających okolicznościach. Głód i niewłaściwe warunki sanitarne wielokrotnie doprowadzały do tragedii. Kobiety przedwcześnie umierały, miały trudności z donoszeniem ciąży, a śmiertelność wśród dzieci była wysoka. Kobiety podjęły ciężką walkę. Na skutek uczestnictwa w strajku, spotykały je liczne represje. Był to niespotykany akt solidarności. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Autor wyjaśnił, komu dedykowana jest ta pozycja.

Naszym kochanym siłaczkom, wojowniczkom o prawa człowieka i obywatela, dzielnym, nieustraszonym, wspaniałym kobietom. Bo tylko kobiety mogą uratować ten świat przed zagładą.

Przemysław Lis-Markiewicz.

Obdarzone wysokim poziomem inteligencji panie są potrafiącymi dostrzec piękno estetkami. Dzień kobiet to święto, na które jako prezent odpowiedni będzie „Lakier do paznokci „. Lubiąca czerwoną barwę, Peggy Brown tę książkę napisała dla kobiet i o kobietach. Przedstawicielki płci pięknej są niezwykłe. Poprzez znajdujące się w tej pozycji opowiadania, poznamy bardzo charakterne panie i ich zagmatwane losy. Pierwsza historia dotyczy trzech kochających się nad życie sióstr. Cela to utalentowana muzycznie kobietka, która na rzecz matki rezygnuje ze swoich marzeń. Adela jest ofiarą przemocy domowej. Hela natomiast to niepełnosprawna, zahukana kobieta, która zginie niewyjaśnionych okolicznościach. Problemy współczesnych kobiet stały się inspiracją tych opowieści. Lakier do paznokci podkreśla pragnienia, obawy i oczekiwania pań.

Podobno przedstawicielki płci pięknej lubią lektury zawierające miłosne wątki. Na Dzień kobiet prezentem może stać się delikatna powieść pod tytułemI obiecuję Ci miłość”. Jest to poruszająca opowieść, którą napisała Marta W. Staniszewska. Tytuł brzmiący jak obietnica, rozbudza ciekawość. Zakochanie przerażające się w głębszą relację, łatwo stracić. Jak odzyskać ukochanego, ukochaną? Ta lektura przepełniona jest poruszającymi opisami. Autorka stawia przed odbiorcami bohaterów walczących o uczucia. Miłość potrafi stać się wieczna, pod warunkiem, że się o nią dba. Wincent, Tomasz i Izabella, splotą ze sobą gorący trójkąt miłosny. Czy ta relacja będzie mogła przetrwać?

Czytanie książek to sposób na spędzanie czasu wolnego. W literaturze nie występują żadne ograniczenia płciowe. Panów należy więc zainteresować ciekawymi tytułami. Top 3 najlepsze książki dla mężczyzny na prezent omówiono poniżej.

Książka w ofercie sprzedaży – https://coczytamy.pl/ksiazki/zachar-berkut

Dla faceta dobra książka powinna opisywać ważne, inspirowane rzeczywistością wydarzenia. Los Ukrainy interesuje mężczyzn wierzących w siłę oddania ojczyźnie. Z okazji Dnia Mężczyzn bliskim panom warto wręczyć historyczną powieść „Zachar Berkut”. Iwan Franko osadził akcję tej historycznej powieści w XVIII. Czas jest niesprzyjający. Imperium mongolskie staje się coraz potężniejsze Większość Europy Wschodniej podlega oprawczej sile. Na wrogim terenie znajduje się niewielka wioska położona w pięknych Karpatach. Piękno przyrody nie złagodzi ludzkich lęków. Zdarzą się akty zdrady oraz niewierności przyjętym zasadom. Miłość ponownie okaże się jednak najczystszą siłą. Dla kochających zawsze jest nadzieja. Ta powieść jest najwybitniejszym utworem w literaturze ukraińskiej. Trzeba ją poznać.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/odruch-naturalny/

Literatura z testosteronem dedykowana jest facetom. Dzień mężczyzn to święto, na które prezentem może stać się książka „Odruch naturalny”. Autorem tej pozycji jest kontrowersyjny Zenon Celegrat, czyli znany szpieg. Autor wcześniej przedstawił „kruszenie odmieńca”, a teraz powrócił z kolejną dawką wrażeń. Zwierzenia więźnia, tajne zeznania, realia obowiązujące w Strzelcach Opolskich i kryminalnym towarzystwie. Między innymi o tym opowiada Celegrat. Osobiste, autobiograficzne wątki nadają tej pozycji niepowtarzalny charakter. Odbiorcy będą mogli zrozumieć, jak czuł się współpracownik służb specjalnych w latach 50 i 60, który przebywał w areszcie śledczym na Rakowieckiej, a następnie otrzymał wieloletni wyrok. Demony przeszłości powrócą. Celegrat znów usłyszy propozycję współpracy. Odmowa wejścia w układ oznacza groźbę śmierci.

Książka w ofercie sprzedaży – https://coczytamy.pl/ksiazki/warszawskie-gajery

Zainteresowania Panów można zaspokoić. Na temat trambusowej warszawskiej mundurologii obszerne kompendium napisał Włodzimierz Winek. „Warszawskie gajery” pozwalają prześledzić zmiany, którym uległy gajery, czyli mundury pracowników Warszawskiej komunikacji. Mundurologia jest nauką, której tajniki warto poznać. Ta książka odnosi się do zmian modowych następujących na przestrzeni stu lat. W jaki sposób kiedyś ubierali się warszawscy konduktorzy? Czy dawniej obowiązywał określony strój służbowy? W jakich uniformach chadzali wiele lat temu warszawscy tramwajarze? Co było modne kiedy komunikacją miejską podróżowali nasi dziadkowie? Ta ilustrowana książka pozostaje rzetelnym źródłem ciekawych informacji.

Obie płcie tworzą świat. Odmienność budowy fizycznej i umysłowej pozwala dopełniać się obu płcią. Powyżej zaprezentowano książki na prezent na Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn. Wyjaśniono również, skąd wzięły się te święta. Oczywiście trzeba pamiętać, że dla dorastających odbiorców przygotowana jest literatura dla młodzieży i bajki dla dzieci.