Lektury, książki do czytania - co czytać.

Co czytać – ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.

Książki / ebooki, Recenzje

Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci.

Autor w swojej książce pt ”Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci” podaje przykład gdzie realizacja swoich potrzeb może być utrudniona z powodu zakazów i nakazów kultury. Przytacza nam historyjkę z życia wziętą, kiedy to matka dowiaduje się, że jej syn jest homoseksualistą i nie potrafi tego faktu zaakceptować. Autor opierając się na przykładzie homoseksualizmu, który sam w sobie nie jest negatywny gdyż osoba taka dąży do realizacji swojego naturalnego popędu seksualnego. Niestety z powodu kulturowego potępienia dla homoseksualizmu nie może zrealizować swojego popędu i ukrywa ten fakt. Sytuacja taka trwająca dłuższy czas powoduje nasilającą się frustrację, co budzi z kolei silne mechanizmy destrukcyjne i pociąg ku śmierci. Osoba taka nie mogąc realizować swoich potrzeb podświadomie wybiera śmierć.Jeszcze jedno dość ważne spostrzeżenie autora daje nam do myślenia, otóż brak inteligencji emocjonalnej, inteligencji finansowej, inteligencji żywieniowej i dbania o higienę psychiczną, zatrzymanie rozwoju w kierunku dojrzałej osobowości z powodu niechęci do zdobywania coraz to nowej i coraz szerszej wiedzy, niechęć do dalszego rozwoju, zatrzymanie się na pewnym poziomie rozwoju, chęć dostosowania się do wyobrażeń innych, kosztem siebie. Te braki i uwarunkowania składają się na kolejne zespoły obciążeń, obciążają nas, rzutując na jakość naszego życia.

Książka dostępna jako:

ebookhttp://www.ebooki123.pl/anatomia-zla-rzecz-o-mentalnosci-smierci_p215

drukhttp://selkar.pl/aff/skok/anatomia-zla-rzecz-o-mentalnosci-smierci

Dawid Hybsz z wykształcenia jest etnologiem i antropologiem kultury. Od dłuższego czasu zajmuje się medytacją, pracą nad sobą i rebirthingiem. Interesuje się psychoterapią i psychologią (ze szczególnym uwzględnieniem psychoterapii Gestalt i Psychologii Zorientowanej na Proces) oraz religiami Wschodu.


Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 15
1
Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 16
Comment

  1. psychoskok

    Autor książki Dawid Hybsz zwraca uwagę na mechanizmy autodestrukcji, zwane tu mentalnością śmierci. To fascynujące zagadnienie – obok mechanizmów rozwoju, istnieją w nas także mechanizmy autodestrukcji prowadzące do samoniszczenia.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén