Ogromna chęć posiadania białych równych zębów zarówno u dzieci, jak i u nastolatków powoduje, że gabinety stomatologiczne w ostatnich latach przeżywają ogromne oblężenie, a sama wizyta nie kojarzy się już z próchnicą i borowaniem a skuteczną profilaktyką, która temu przeciwdziała. Bardzo ważnym elementem współczesnej stomatologii są zabiegi estetyczne oraz kompleksowe leczenie wad zgryzu u ortodonty, które sprawia, że uśmiech jest piękny i zdrowy. Warto podkreślić, że stały rozwój dziedziny stomatologii powoduje, że leczenie zębów nie jest już kojarzone z bólem.

Dzięki komfortowemu wyposażeniu gabinetów można dziś leczyć zęby laserowo lub za pomocą miejscowego znieczulenia. Rosnąca świadomość społeczeństwa sprawia, że profilaktyka oraz higiena zębów i jamy ustnej rozwija się w błyskawicznym tempie. Na rynku mamy dostępne niezliczone ilości skutecznych past do zębów, płynów do higieny jamy ustnej, szczoteczek tradycyjnych, elektrycznych czy sonicznych. Dla wymagających klientów są specjalne pakiety do domowego wybielania i czyszczenia zębów. Czasami stając przed sklepową półką z akcesoriami do mycia zębów, można poczuć zawroty głowy. A wszystko to, po to, by uniknąć borowania, czy zbyt szybkiego usuwania zębów. 

Na każdym kroku dzieci, młodzież, jak i rodzice są zasypywania informacjami na temat skutecznej profilaktyki. Jednym z takich tematów, które w ostatnim czasie wzbudzały kontrowersje, jest zabieg fluoryzacji, który zwyczajowo był wykonywany w szkole. Rodzice, którzy muszą wyrazić zgodę na ten zabieg, zaczęli zastanawiać się, czy ich pociechy nie przyjmują zbyt dużej dawki fluoru. Sam zabieg ma na celu ochronę zębów przed próchnicą, zmniejsza nadwrażliwość i ilość bakterii. Podczas fluoryzacji dzieci otrzymują odpowiednią ilość fluorku, który nie jest dla nich niebezpieczny i nie stanowi żadnego zagrożenia dla ich zdrowia. Dlatego warto fluoryzować zęby w zależności od potrzeb raz na pół roku lub w razie potrzeby raz na trzy miesiące.

Zabieg jest zupełnie bezbolesny i wymaga dokładnego szczotkowania zębów szczoteczką z odpowiednią ilością preparatu. Wykonywany jest w szkole. Jednym z najbardziej higienicznych sposobów wykonania go w szkole jest zapewnienie uczniom jednorazowych szczoteczek. Ogranicza to przenoszenie bakterii i jest bardzo higieniczne. Coraz więcej szkół decyduje się na zaopatrzenie szkolnych higienistek i gabinetów medycznych w jednorazowe szczoteczki. Istotne jest, aby szczoteczki te miały odpowiedni kształt, miękkość i posiadały odpowiednie certyfikaty i normy do użytku. Warto zakupić szczoteczki oferowane przez sklep CMS Polska