Uzależnienie od narkotyków to fizyczna i psychiczna potrzeba używania substancji, pomimo jej szkodliwych lub niebezpiecznych skutków.

Różnej maści uzależnienia zdają się plagą współczesnego świata. Najgorsze, że uzależnić można się od wszystkiego. Książki o nałogach uświadomią nam wagę tematykihttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-uzaleznieniach/

Należy pamiętać, że te objawy nie pojawiają się w każdym przypadku. Jednak objawy te pojawiają się na tyle często, że warto je zauważyć i zareagować odpowiednim leczeniem. Tak było również w przypadku głównego bohatera książki Moniki Jagodzińskie, Adama Gałęskiego.

Więcej informacji o książce na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/uzalezniony-droga-do-trzezwosci/

Choć zakończenie poznajemy już na samym początku, to jednak droga, którą pokonuje Adam dla wielu będzie ogromnym zaskoczeniem. Zapewne powinna stać się również przestrogą dla tych, którzy wciąż jeszcze wmawiają sobie, że przecież nad wszystkim panują, że to tylko niewinna zabawa i ich temat uzależnienia nie dotyczy… Może być ona również krzepiącym promykiem nadziei dla tych, którzy chcieliby wrócić z tej drogi, ale po pierwszym lub kolejnym upadku wracają do tego, co znają i co wydaje im się prostsze… Adam znów wraca do swojego tu i teraz, widzi ukochaną gotową do przejścia wraz z nim przez ten próg wspólnej przyszłości. Zatem udało się… Można… Jednak jak tego dokonać?

Kiedy niektórzy ludzie zmagają się z nałogiem, mogą zaprzeczyć, że mają problem. Inni mogą być niechętni do podjęcia leczenia z powodu braku wsparcia, kosztów lub zwykłego strachu, jednak gdy ostatecznie przezwyciężą strach i będą gotowi do podjęcia leczenia, muszą tylko wybrać program ambulatoryjny lub stacjonarny.

Wiele osób uzależnionych od narkotyków może nie szukać pomocy lub samodzielnie zaprzestać używania narkotyków. W takich przypadkach bliscy mogą potrzebować interwencji i pomocy w uzyskaniu ratującej życie pomocy, której desperacko potrzebują. Wiedząc, czego szukać, przyjaciele i rodzina mogą zająć się sytuacją na wcześniejszym etapie, zanim uzależnienie od narkotyków będzie miało szansę wymknąć się spod kontroli. Jakie są emocjonalne skutki narkomanii?

Dzięki właściwemu leczeniu i wsparciu możesz przeciwdziałać destrukcyjnym skutkom używania narkotyków i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.