Obóz narciarski najlepszy sposób na ciekawe spędzenie ferii zimowych. Oprócz nauki jazdy i organizowanych wycieczek w ciekawe miejsca, dzieci w wolnym czasie czytają książki i lektury szkolne. 

Czy dzieci powinny zabierać lektury na obozy narciarskie?

Obozy zimowe są doskonałą okazją do spędzenia ferii. Dzieci uczą się samodzielności, zawierają nowe znajomości, bo na obozy narciarskie przyjeżdża młodzież z różnych miast Polski. Jest mnóstwo czasu na rozmowy, co sprzyja zawieraniu znajomości. Młodzi ludzie integrują się ze sobą, pomagają, a jednocześnie rywalizują.

Przechodzą najpierw szkolenie narciarskie, a naukę jazdy prowadzą instruktorzy sportu z uprawnieniami Polskiego Związku Narciarstwa. Obozy narciarskie dla dzieci poprawiają kondycję fizyczną, a góry dają największe możliwości do uprawiania sportów zimowych. Wyjazd na ferie zimowe pozwala też nadrobić zaległości w szkole. Jest więcej czasu i chęci na czytanie lektur szkolnych.

Dlaczego dziecko zabiera ulubioną książkę na obóz narciarski?

Róża Wiatrów organizująca młodzieżowy obóz narciarski na Chopoku kieruje ofertę wyjazdów dla osób pomiędzy 11 a 19. rokiem życia. Zapewnia znakomicie przygotowane różnorodne trasy dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy. Szkółki narciarskie uczą od podstaw jazdy, dlatego rodzic, zapisując dziecko na obóz narciarski, ma pewność, że jego pociecha jest bezpieczna.  Z pewnością nie nudzi się, bo obóz narciarski –2024, jak zawsze ma bogaty program.

Na obozy snowboardowe czy narciarskie dzieci zabierają nie tylko lektury, ale i ulubione książki. Zawsze jest czas na czytanie, a poza tym jest to niezwykle relaksujące zajęcie. Naukowcy potwierdzili, że czytanie podwyższa poziom inteligencji, poprawiając sprawność mózgu. Książki pozwalają identyfikować się z ulubionymi postaciami.  

Ile godzin trwają szkolenia narciarskie na obozach?

Warto sprawdzić co jest w cenie wyjazdów obozów profilowanych oprócz zakwaterowania, posiłków i wycieczek. Obóz narciarski dla dzieci oferuje do 6 godzin dziennie nauki jazdy na deskach. Forma szkolenia jest zawsze dostosowana do poziomu zaawansowania uczestników, którzy dzieleni są na grupy. Trasy narciarskie dostosowane są do danych zespołów, więc spędzanie czasu na stoku daje możliwość doskonalenia umiejętności.

W zdecydowanej większości ofert są: noclegi, wyżywienie, szkolenia narciarskie, opieka kadry oraz ubezpieczenie NNW i KL, jak i podstawowy serwis sprzętu. Obozy narciarskie – 2024 mają tak ułożony program, że dzieci się nie nudzą. Wieczorem jest czas wolny, który wykorzystują np. na czytanie książek.