Digitalizacja i coraz większa ilość wiedzy dostępnej w internecie sprawiły, że obecnie można nauczyć się uczyć z domu z taką samą efektywnością, a nawet efektywniej, niż na zajęciach twarzą w twarz. Czasem jednak konieczna jest konsultacja i profesjonalna pomoc nauczyciela. W tym celu warto skorzystać z możliwości, jaką dają korepetycje online. Umożliwia ją Tutoring, czyli nowatorska platforma internetowa dla korepetytorów, uczniów i rodziców. Czym są korepetycje online i czy naprawdę są tak skuteczne jak „tradycyjne” metody naukowe? Dlaczego warto korzystać z Tutoringo?

Korepetycje online – czym są i czy warto?

Wbrew pozorom korepetycje online praktycznie nie różnią się od standardowych lekcji przeprowadzanych twarzą w twarz. Oczywiście, przez internet nie ma się bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, jednak nowoczesna technologia pozwala zniwelować związane z tym trudności, np. poprzez wykorzystanie interaktywnych programów i pomocy naukowych. Nauka online to świetny sposób dla osób zapracowanych, które nie mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu na dojazdy do korepetytora, oraz dla uczniów, którzy najbardziej komfortowo czują się w swoim domu. Korepetycje online są przeprowadzane przy pomocy kamery internetowej, dzięki czemu każdy uczestnik zajęć dobrze słyszy i widzi prowadzącego zajęcia. Co więcej, zdalna nauka umożliwia korepetytorowi wysyłanie materiałów naukowych i ćwiczeń w formie plików, dzięki czemu można uniknąć tzw. biegania ze stertą papierów.  Korepetycje online doskonale sprawdzają się dla osób nieśmiałych, ponieważ korepetycje mogą być przeprowadzane z wyłączoną kamerą ucznia.

Czy korepetycje online mogą być tak samo skuteczne, jak lekcje „twarzą w twarz”?

Korepetycje, które można znaleźć na platformie Tutoringo, są tak samo skuteczne, jak zajęcia z nauczycielem twarzą w twarz. Nauczyciele przygotowują się do prowadzenia lekcji w taki sam sposób, jak w przypadku zajęć, które wymagają spotkania z uczniem „na żywo”. Czasem udaje się nawet ulepszyć jakość korepetycji poprzez zastosowanie internetu i innowacyjnych programów. Większość dzieci świetnie czuje się przed komputerem lub tabletem i dla wielu z nich jest to znacznie bardziej naturalny sposób nauki, niż siedzenie w ławce i praca z korepetytorem. Podczas zajęć online nauczyciel może znaleźć indywidualne podejście do ucznia i pomóc mu w dokładnie taki sam sposób, jak podczas „tradycyjnych” lekcji.

Tutoringo – czym jest platforma Tutoringo?

Gdzie zatem szukać doświadczonych korepetytorów? Najlepiej zacząć od Tutoringo! Jest to stosunkowo młoda platforma internetowa, która pozwala na naukę ogromnej ilości przedmiotów szkolnych i akademickich oraz na nabycie praktycznych umiejętności. Platforma cechuje się bardzo bogatą bazą nauczycieli, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Dużym atutem jest również to, że witryna jest dostępna w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Na stronie mogą się zarejestrować nauczyciele chcący podzielić się swoją wiedzą, uczniowie oraz rodzice. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna i bardzo prosta. Po rejestracji warto zapełnić swój profil, ponieważ ułatwia to znalezienie odpowiedniego korepetytora.

Tutoringo – czego można się nauczyć na platformie?

Na Tutoringo można znaleźć nauczycieli, którzy oferują korepetycje z matematyki i korepetycje z języka polskiego, czyli podstawowych przedmiotów szkolnych. Na platformie swoje oferty przedstawiają nauczycieli z m.in. chemii, biologii, historii, wos-u i geografia. Dodatkowo, na stronie można znaleźć wielu specjalistów od nauki języków obcych (poza angielskim są to m.in. język rosyjski, język niemiecki, język hiszpański i język francuski). Tym, co jednak wyróżnia Tutoringo od wielu innych podobnych platform, jest możliwość nauki podstaw programowania i różnych języków programowania, oraz współpraca z korepetytorami, którzy pomagają studentom w oswojeniu przedmiotów akademickich jak np. Prawo, Filozofia, Psychologia, Socjologia czy Ekonomia). Tak duży wybór korepetycji online sprawia, że Tutoringo jest ciekawym rozwiązaniem dla uczniów i studentów na różnych etapach nauki.