Nie jest ważne, czy letnie, wakacyjne dni spędzasz w domowym zaciszu, na plaży pełnej ludzi, gdzie z nieba leje się żar, czy też na górskich szlakach, ważne by zabrać z sobą lekturę. Co czytać na lato, jakie książki zabierzesz na wakacje?

Dla niektórych musi być to książka z „gatunku” lekka, łatwa i przyjemna, dla niektórych – najlepszym rozwiązaniem byłoby opasłe tomisko, a najlepiej cała seria, gdyż lato to doskonała okazja na czytelnicze wyzwania. Co czytelnik to inne gusta literackie. Jedni będą szukać rozrywkowej, stosunkowo lekkiej lektury. inni sięgną coś bardziej komercyjnego, albo wręcz przeciwnie coś z klasyki. Co zatem czytać latem, po jakie książki najchętniej sięgają czytelnicy w letnie dni? A może latem wręcz przeciwnie, niechętnie sięgamy po książki? Może wolimy korzystać z wolnego czasu bardziej aktywnie, zamiast z książką na kanapie pochłaniać kolejne tytuły? To jak to w końcu jest z tą książką na wakacjach? Kto czyta w wakacje?

Oczywiście czytać możemy wszędzie – i zawsze, niekoniecznie na wakacjach, bez względu na aurę za oknem. Chociaż nie ma wątpliwości, ze jedni wybiorą zdecydowanie długie jesienne wieczory na spotkanie z dobrą książką. A inni zapewne po książkę sięgną częściej podczas upalnych dni, na przykład na hamaku w ogrodzie z zimną lemoniadą tuż obok.

Co zatem czytać? Jaką książkę Ty wybierasz? Prezentujemy kilka ciekawych pozycji książkowych – zobacz naszą ofertę! TOP 10 książek na LATO