Podróżuj po każdym zakątku świata, obserwuj wschodzące i zachodzące słońce, poczuj stratę, miłość, lojalność i wiedz, że zawsze jest ktoś, kto cię powstrzyma! Tak właśnie wygląda czytanie książki. Mówią, że nigdy nie jesteś sam, kiedy czytasz książkę. Mówią też, że książka jest najlepszym przyjacielem, jakiego możesz mieć. I mają rację. Wśród wielu dobrodziejstw i darów ludzkości książki zajmują bardzo wysoką pozycję. Życie jest piękne, ale czy ktokolwiek z nas może powiedzieć, że jest łatwe? A dlaczego miałoby tak być?

Jak doświadczasz czystej odrobiny szczęścia, nie widząc burz i ciemności? Czy odczuwasz wdzięczność, gdy nie doświadczyłeś straty i żałoby? Jak świętujesz sukces, jeśli nie upadłeś? Aby żyć we wszystkich jego odcieniach, ważne jest, aby od czasu do czasu stawiać czoła porażkom i upadać, abyśmy mogli się podnosić i aspirować do wielkości i sukcesów.

Jednak co się dzieje, gdy nie możesz zebrać wszystkich puzzli tej układanki jaką jest życie i zacząć od nowa. Zwłaszcza, gdy nie widzisz światełka na końcu tunelu i gdy potrzebujesz zewnętrznej siły, pchnięcia, które wrzuci cię z powrotem na tory życia? Zanurz się w książkach motywacyjnych. Zmienią one twoje życie i procesy myślowe.

Oto sześć powodów, dla których książki motywacyjne powinny stać się Twoim najlepszym przyjacielem:

1 . Nauczy cię żyć teraźniejszością – tu i teraz

Czasami jesteśmy tak pochłonięci prozaicznością życia i wymaganiami naszej przyszłości, że zapominamy cieszyć się teraźniejszością. Przeczytanie książki motywacyjnej natychmiast naprawi sytuację. Rozpamiętywanie przeszłości nam jej nie przywróci. A martwienie się o przyszłość tylko zwiększy nasze niepokoje i bezsilność.

Wszystko, co mamy, co możemy nazwać naszym, to teraźniejszość – tu i teraz. Kartkowanie stron większości książek motywacyjnych potwierdzi tę rzeczywistość. Życie to tu i  teraz. Żyj tym, kochaj, śmiej się, śnij, kłóć się, staraj się. Niech liczy się każda sekunda twojej teraźniejszości. Niech książka motywacyjna poprowadzi cię, abyś stał się osobą, która nadaje znaczenie i kolor każdej chwili w teraźniejszości.

Każdy, kto mówi, że ma tylko jedno życie, nie może umieć czytać książki.

Książka, która pomoże ci żyć w tu i teraz to bez wątpienia Po supełku do kłębka a artykuł o tym czy udaje ci się zatrzymać w tu i teraz pomoże Ci to zrozumieć – http://zaburzeniaemocjonalne.pl/czy-udaje-ci-sie-zatrzymac-w-tu-i-teraz/

2 . Wyrwie cię z mentalnej rutyny

Monotonia codziennego życia wpędza większość z nas w mentalną rutynę, w której zasłaniamy naszą kreatywność i wyobraźnię. To smutne, ale prawdziwe, że potrzebujesz motywatora, aby przestać być robotem i znów zacząć myśleć. Pozwól umysłowi udać się w różne miejsca i podsycać różne pomysły. Nic nie może być lepszym wezwaniem do działania dla twojego pasywnego umysłu niż książka motywacyjna. Pobudzi Cię do myślenia, wizualizacji, działania i wdrażania.

„Nie ma jednak pojęcia, że w rzeczywistości wyświadcza mi przysługę. Pozbawiona stałych punktów zaczepienia, nie popadam w rutynę, dzięki czemu wciąż potrafię samodzielnie myśleć, co jest mi bardzo potrzebne”.

B.A. Paris, Za zamkniętymi drzwiami

„Drugie życie rzeczy” to książka, która przekona nas, że ostatnie słowo zawsze należy do życia. Ta pełna emocji i zaskoczeń powieść obyczajowa porusza temat wydarzeń, które pojawiają się nieoczekiwanie. Ukazuje rzeczy, które mówią o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jeżeli czynią zło.

3 . Przypomni ci, że tworzysz własne przeznaczenie

Mówiliśmy więc, jak książka motywacyjna pomaga wyjść z mentalnej rutyny. To wszystko sprawia, że ​​wierzysz i zdajesz sobie sprawę, że ty i tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Przekonuje Cię i sprawia, że ​​przejmujesz kontrolę nad własnym przeznaczeniem. Tylko ktoś, kto bardzo się o ciebie troszczy, może wpłynąć na to, że nigdy nie poczujesz się ofiarą lub nie będziesz zmaga się z bezsilnością, i udasz się tam by spełniać wszystkie swoje marzenia. Twoje książki dodadzą ci siły i przywrócą ci wiarę i zaufanie.

Możemy przeznaczeniu powiedzieć nie, ale czy potrafimy się od niego uwolnić? „Reguła” przekracza pozornie wymiar rzeczywistości, ale jest bardziej realna od życia, ponieważ splata się z nim sięgając korzeniami poza strefę naszych zmysłów, jakby tworzyła z nią jedność od początku świata.

Często zastanawiamy się, dlaczego skręciliśmy w przecznicę, chociaż przed nami droga wydawała się prosta i wygodna. Naszych irracjonalnych decyzji nie potrafimy sensownie uzasadnić. Ta książka pomoże nam to rozumieć.

4 . Nauczy cię lepiej rozumieć ludzi i empatyzować

Książki to te skarby, które dają wgląd w uczucia, emocje i niuanse międzyludzkich relacji. Skuteczne i pielęgnujące relacje to główne elementy satysfakcjonującego życia. Książki motywacyjne uczą nas, jak przypieczętować umowę, jeśli chodzi o relacje i ludzi. Od rozwijania lepszego zrozumienia ludzi i powodów, dla których to robią, do umiejętności wybaczania i odmowy w razie potrzeby, książki motywacyjne zapewniają trwałe i znaczące relacje.

Jak lepiej rozumieć siebie, potrzeby swoje i swojej rodziny? Czy istnieje recepta na szczęśliwą rodzinę? „RAZEM NAJLEPIEJ, czyli jak wykorzystywać arteterapię do budowania relacji w rodzinie” to propozycja prostych metod arteterapeutycznych, które pomogą rozwijać i budować prawdziwe oraz żywe relacje w Twojej rodzinie.

„Chciałabym, abyście pamiętali, iż arteterapia pomaga w zrozumieniu siebie i swoich dzieci, pomaga w budowaniu otwartości i poprawia komunikację, daje dobry przykład Waszym dzieciom, budując w nich poczucie wartości i pozwala na ekspresję swoich często skrywanych emocji. Serdecznie Was zachęcam do lektury i poznania fascynującego świata arteterapii”.

psycholog, arteterapeuta Magdalena Słowińska – Golec, członek SAP „Kajros” oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę (PSTS)

5 . Wzmocni cię, gdy poczujesz się słaby i pokonany

Nie na nic lepszego podnoszeniu nas na duchu niż książki. Żadne lody, film poprawiający samopoczucie czy terapia nie sprawią, że poczujesz się pełen odwagi i optymizmu niż książka. Przewracanie stron motywującej książki wzbudzi w tobie nadzieję i siłę do działania.

Kiedy jesteś w dołku, potrzebujesz kogoś, kto cię wysłucha, bez osądzania i napełni cię słowami mądrości i motywacji, które potwierdzą twoją samoocenę i pewność siebie. Książka poprzez swój zbiór starannie dobranych słów lub bohater, który pomimo wszelkich przeciwności i przeszkód nigdy się nie poddaje i pojawia się, by dążyć do sukcesu, to najlepsza forma motywacji, jakiej nam potrzeba Książka staje się świadectwem niezłomności i triumfu ludzkiego ducha, nakłania nas do działania i zmiany biegu wydarzeń na naszą korzyść.

„Jeśli spotkamy człowieka o rzadkim intelekcie, powinniśmy zapytać go, jakie książki czyta”.

Ralph Waldo Emerson

W przypadku kryzysu możemy skorzystać z motywujących refleksji jakie  Bartosz Feifer zgromadził w pozycji „Zwycięstwo to sposób myślenia”.

6 . To nigdy nie pozwoli Ci czuć się samotnym

Jako ludzie, walka, depresja i lęk są nieuniknione. W takich stanach melancholii często zmierzamy w kierunku izolacji. Każdy, kto kiedykolwiek czuł się samotny, powie, że to nie jest dobre uczucie. Z książką motywacyjną u boku nigdy nie poczujesz się samotny. Przeglądając strony poczujesz się, jakbyś miał przyjaciela, który cię rozumie, słucha i stopniowo, ale zdecydowanie, łagodzi twój niepokój i kieruje cię w stronę spokoju i komfortu.

W siatce słów i linii znajdziesz przyjaciela i wyruszysz w podróż do samopoznania. Zainwestuj w książki  motywacyjne, bo gdzieś pomiędzy zakładkami i zagiętymi rogami, zapachem kartek i odręcznymi notatkami, znajdziesz też swoje prawdziwe ja.

Co warto przeczytać – https://www.psychoskok.pl/ksiazki/