Lubiąca mroczne historie Małgorzata Bloch – Łuczak z gruntu thrillera erotycznego wkracza na teren horroru. Wszyscy lubiący grozę mogą czuć się zaproszeni do niewielkiej miejscowości, w której gęsto ściele się trup. Kto, lub co i dlaczego zabija?

Konińska pisarka, Małgorzata Bloch Łuczak debiutowała thrillerem erotycznym „On„. Ta powieść zapewniła odbiorcom sporo skrajnych emocji. Nie mogło być inaczej skoro, jednym z bohaterów stał się psychopata. To właśnie z tym niebywale atrakcyjnym, choć niebezpiecznym mężczyzną z zawiłą przeszłością w toksyczny, śmiercionośny romans wdała się główna bohaterka, delikatna Józefina.

KSIĄŻKA W OFERCIE SPRZEDAŻY – http://www.psychoskok.pl/produkt/on/

Pisarka nie oszczędza swoich kobiecych bohaterek. Ponieważ za każdym razem wystawia je na ciężkie doświadczenia. Podobno w ten sposób stara się podkreślić ich siłę charakteru i olbrzymią odwagę, by znieść nawet największe okropieństwa. W powieści „Zemsta” wyjaśnić przerażające tajemnice będzie musiała Joanna. Ponownie delikatna, inteligentna kobieta zostanie zmuszona, by ratować swoje życie. W jaki sposób przerażające, trudne do wyjaśnienia tragedie, wpłyną na jej życie?

„To historia pożądania” – wywiad z Małgorzatą Bloch-Łuczak  – przeczytaj http://autorzy365.pl/to-historia-pozadania-wywiad-z-malgorzata-bloch-luczak_a6729

„Chciałam, żeby z Andrzeja wyszedł psychopatą” – wywiad z Małgorzatą Bloch-Łuczak  – przeczytaj  http://autorzy365.pl/chcialam-zeby-z-andrzeja-wyszedl-psychopata-wywiad-z-malgorzata-bloch-luczak_a6730

„Zemsta” konińskiej pisarki, Małgorzaty Bloch-Łuczak, zdradza jej zainteresowanie makabrą.

Pisarka z całą pewnością nie wpisuje się w stereotypowy obraz kobiety, której wystarcza domowa cisza i rodzinne ciepło. Koninianka jest młodą, spełniającą swoje marzenia przedstawicielką płci pięknej, która z powodzeniem realizuje się na gruncie literackim. W młodości były wiersze, następnie nastał czas na odważniejsze formy, dzięki czemu pojawił się thriller erotyczne „On” a zaraz po nim horror „Zemsta”. Na podstawie swoich pisarskich doświadczeń Małgorzata Bloch-Łuczak odkryła swoje zainteresowania mrokiem.KSIĄŻKA W OFERCIE PRZEDSPRZEDAŻY – https://tylkorelaks.pl/955-zemsta.html

„Myślę, że mam większe predyspozycje do opisywania krwawych scen niż romantycznych”.

Małgorzata Bloch-Łuczak

Kolejna siłaczka Małgorzaty Bloch-Łuczak.

Joanna to główna bohaterka książki zatytułowanej „Zemsta”. Jest to 34-letnia, zrównoważona, znająca swoje plany na przyszłość prawniczka. Pisarka uwikłała ją jednak w niesamowite, groźne sytuacje. Już na początku powieści Joasię spotyka bolesna tragedia, ponieważ jej narzeczony, Krystian traci życie, tonąc w spadającym do wody samochodzie. Od tej dramatycznej chwili wokół kobiety zaczynają grasować nieznane moce. W krótkim czasie od pogrzebu Krystiana, Joanna zacznie zauważać tajemniczą postać. Przyjdzie jej pozostawać w kontakcie ze zjawiskami nie z tego świata. Przed nią konieczność rozwikłania wielu tajemnic zmarłego ukochanego oraz walka o byt. Jeśli Joanna poradzi sobie z tym wszystkim, będzie prawdziwą siłaczką, która w obliczu tragedii nie przestaje racjonalnie działać. Oczywiście, chociaż jest to wyobrażona historia, autorka zapewnia, że:

„Myślę, że każda z kobiet znajdzie w Joannie cząstkę siebie”.

Małgorzata Bloch-Łuczak

„Zemsta” dowodzi, że nikt nie uniknie kary

Fabuła tej powieści naszpikowana jest tajemnicami z przeszłości. Ponadczasowy motyw zemsty, który od zawsze obecny jest w literaturze i sztuce zyskał nowe, bardzo przerażające oblicze. Akcja toczy się w niewielkiej miejscowości, znajdującej się w odludnym miejscu. Sceneria idealna dla horroru. Od pierwszych stron poprzez kolejne rozdziały podążając za Joanną, śladami martwych ciał, zbliżamy się do wyjaśnienia sedna sprawy. Trzeba ustalić kto lub co, i dlaczego zabija? Joasia, starając się, odpowiedzieć na to pytanie, omal nie postrada zmysłów.

Zjawa powołana do istnienia przez Konińską autorkę

Powieść „Zemsta” konińskiej pisarki Małgorzaty Bloch Łuczak mogłaby zostać uznana za mocną sensację, czy brutalny kryminał, gdyby nie zjawa. Ta okrutna postać z innej rzeczywistości napędza akcję i buduje silne napięcie. Od momentu, kiedy Joanna dostrzega zjawę, jej rzeczywistość zaczyna przesłaniać mrok. Przerażenie budzi fakt, że przed tym demonem nie można uciec. Rozgrzebywanie tej sprawy niesie ze sobą śmierć. Giną kolejne osoby. Okrutna, mściwa zjawa nie lęka się nawet poświęconych miejsc. Ten ponury demon zabija zwyczajnych ludzi, ale ginie także ksiądz. Fabuła w odpowiednim momencie ujawnia, kim za życia była zjawa. Przyjdzie czas, kiedy Joanna zdoła uwolnić jej duszę.

Zemsta” to więcej niż horror

Konińska pisarka, Małgorzata Bloch-Łuczak doskonale radzi sobie z budowaniem napięcia. „Zemsta” to książka przeznaczona przede wszystkim dla lubiących silne emocje. Szczegółowe opisy przerażających scen wywołują mocne doznania. Śledząc losy bohaterów niejednokrotnie, ma się ochotę ostrzec ich przed zagrożeniem, ale mroczna historia musi toczyć się dalej. Warto ją poznać, ponieważ autorka zmyślnie wplotła w fabułę tej opowieści wątki kryminalne, erotyczne i miłosne, choć na długo w pamięci pozostanie odczuwany w trakcie lektury lęk.

„Zemsta” została objęta patronatem: Bookowykącik Anny, OliWolumin, Okiem Umarlaka, Odcienie Grozy, Kulturalne Rozmowy, Czyta.mymamy