Lidia, Valentin, Rafał, Thomas, Ronald – oto pięcioro ujętych w powieści „Zbłąkane serce”, poszukujących swojego miejsca na świecie, w kulturze i wśród innych ludzi. Postacią centralną, łączącą wszystkich bohaterów jest Lidia – kobieta, która już we wczesnej młodości zasmakowała goryczy emigracji. Wyrwana z Katowic, nie może odnaleźć się w Niemczech, dopóki nie poznaje tam swojego przyszłego męża – Valentina. Mężczyzna ten odrzuca przynależność kulturową w duchu której został wychowany. Pozbywa się niemieckości na rzecz europejskości. Nie robi tego jako jedyny – Lidię coraz bardziej pociąga Francja. Ukończenie studiów romanistycznych sprawia, że kobieta czuje się przynależna do tego kraju i jego kultury. Po śmierci męża napotyka ona w swym życiu jeszcze kilku ważnych mężczyzn. Wszyscy borykają się z problemem „zrzucenia” starej, kulturowej skóry na rzecz życia w nowej, do czego zmierzają w pragnieniu bycia Francuzem, Polakiem, bądź Żydem. Historia Lidii i jej mężczyzn to nie tylko zapis miłosnej drogi, lecz współczesna spowiedź napiętego romansu człowieka z cywilizacją, ze źródłem tożsamości i z dziejowym dziedzictwem. Książką została wydana przez Wydawnictwo Psychoskok w formie elektronicznej (ebook) oraz w tradycyjnej formie papierowej. Zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami pisarki.

  • Przechytrzyć Pana Boga jest to powieść pełna cierpienia, powagi. Trudna i lekka zarazem. Wątki kryminalne i szpiegowskie przeplatają się z intrygującymi rozważaniami natury egzystencjalnej.
  • Więcej niż szczęście to powieść sensacyjna, lecz zarazem traktuje o znacznie ważniejszych rzeczach. Jej główna bohaterka przez swe idealistyczne poglądy popada w konflikt z władzami Polski Ludowej.
  • Zdeptana róża to przejmująca historia prześladowania niewinnego człowieka przez PRL-owską bezpiekę.