Cokolwiek nie myśleć o opowieściach o Gigantach musimy przyznać, że skoro mogły żyć gigantyczne zwierzęta, skrzypy i paprocie to nie ma powodu, aby nie wierzyć w istnienie Gigantów tym bardziej, że autor w swojej książce pt. Zaginiony Świat Gigantów” – The Lost World of Giantsprzytacza mnóstwo przykładów odkrytych skamielin potwierdzających ich egzystencje w owych czasach. Także ich obecność w mitologii na wszystkich kontynentach nie może być przypadkowa, a rysunki upamiętniające starożytne czasy być może mają zmusić nas do wyciągania samodzielnych wniosków. Praktycznie rzecz biorąc na wszystkich kontynentach znajdowane są narzędzia o wręcz nienaturalnych rozmiarach. Z pewnością nie mogli się nimi posługiwać ludzie naszej postury. Niedawno temu w Turcji, moja żona Josephine odkryła fragment grotu włóczni, której właściciel z pewnością musiał mierzyć blisko 3,5 metra wysokości. Na Morawach odnaleziono narzędzia o długości ponad 3 metrów. Każde z nich ważyło nawet do 200 kilogramów. Nie były to symboliczne obiekty, lecz narzędzia, którymi się posługiwano. W pobliżu Bathurst, NSW w Australii, odkryto wiele ogromnych kamiennych maczug, moździerzy, toporów, krzesiw, noży, siekierek, itd..Wszystko to znaleziono w starym zakolu miejscowej rzeki, z którego zaczęto wybierać żwir. Przedmioty te ważyły od 4 do 12 kilogramów każdy. Tutaj także, mogli się nimi posługiwać ludzie o nadnaturalnych rozmiarach! Przypuszczalny wzrost tych ludzi musiał leżeć pomiędzy trzema do czterech metrów a być może nawet więcej. Tak, więc ich waga ciała leżała na dolnej granicy 250 do 300 kilogramówJonathan Gray to wielki badacz i znawca starożytności. W ciągu ponad 37 lat odbył  28 wypraw  w  przenikliwe głównie nieodkryte tereny, w tym część górnej Amazonki w celu gromadzenia danych na temat starożytnych tajemnic. W trakcie tych poszukiwań odkrył zaskakujące dowody i artefakty w różnych rejonach świata. Jego odkrycia  ukazują zadziwiające odkrycia starożytnej cywilizacji na całym świecie. Jego książki zawierają wiedzę jaką zgłębił podczas wypraw pełnych  zaskakujących odkryć i zbadanych wykopalisk. Oto kilka z nich, które zostały wydane bądź niebawem ukażą się na rynku wydawniczym:

  1. 64 nieodkryte sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us” jest doskonałym zbiorem dowodów na temat świata starożytnego jakiego nie znamy. Książka zawiera ”blisko 1000 niewytłumaczonych dotychczas misteriów, jakimi są niezwykłe osiągnięcia nauki i technologii starożytnych!”
  2. Sekrety umarlaków – Dead Men’s Secrets”, w której opisał wiele ciekawostek z czasów starożytnych, których odkrycia zainspirowały go do jej powstania. W dwóch obszernych rozdziałach przedstawił w jaki sposób zginął oryginalny super świat, jak globalna cywilizacja została unicestwiona w kosmicznej katastrofie oraz ślady jakie starożytni pozostawili po sobie.
  3. Bogactwa króla Salomona – Solomon’s Fleet Mystery” to książka w postaci cyfrowej, która pozwoli wam dowiedzieć się więcej na temat starożytnego, biblijnego władcy i jego czasach a to dzięki Biblii i najnowszym badaniom i porównaniom jakich dokonał sam jej autor.
  4. Co się stało z wieżą Babel? – What happened to the Tower of Babel?”, w której autor poświęca wiele uwagi całej historii biblijnej począwszy od wielkiego potopu. We wschodniej Turcji, w pobliżu góry Ararat znajduje się bardzo ciekawa, ogromna skamielina przypominająca kształtem statek.
  5. Zaginiony Świat Gigantów – The Lost World of Giants – autor wraz innymi odkrywcami znalezionych skamielin potwierdzających istnienie gigantów próbowali niestety bezskutecznie walczyć z podejściem ewolucjonistów, którzy to wmawiają nam, że z prymitywnego podobnego do małpy gatunku, trafiliśmy w końcu do jaskiń, gdzie poprzez miliony lat prób i błędów w końcu doszliśmy do obecnego poziomu Super Ludzi

.