Dla zdrowia psychicznego musimy często się uśmiechać. Korzystajmy ze sposobów na poprawę nastroju. Czytanie to sprawdzony sposób na relaks. Zabawne, intrygujące, dziwne tytuły książek od razu poprawią nam humor. Ciekawa nazwa powieści to zapowiedź świetnej, czytelniczej, intelektualnej rozrywki.

Czytamy dla rozrywki czy dla refleksji? https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytac-dla-rozrywki-czy-dla-refleksji/

Życie jest coraz trudniejsze. Programy informacyjne wciąż wspominają o szerzącej się zarazie oraz kryzysie klimatycznym. Aż strach się bać, co wydarzy się jutro. Ludzie mają coraz większy problem, by opanować złe myśli, stres i lęk. Psycholodzy i psychiatrzy alarmują. Depresja staje się chorobą cywilizacyjną. Coraz więcej osób musi korzystać z pomocy psychoterapeutycznej. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na depresyjne myśli, nudę, chandrę, czy problemy emocjonalne. Czytanie optymistycznych książek to prawdziwa, duchowa i umysłowa przyjemność. Wnikając w fabułę zabawnych historii, odczujemy odprężenie. Dla zdrowia uśmiech na twarzy może wywołać nawet humorystyczny, skłaniający do refleksji tytuł.

Tytuł w niektórych przypadkach może zadecydować o tym, że w naszym koszyku znajdzie się właśnie ta, a nie inna pozycja książkowa. Warto mieć tego świadomość i nie traktować tej kwestii po macoszemu, skupiając się wyłącznie na wnętrzu.

skupszop.pl

Zabawne, intrygujące, dziwne tytuły książek podpowiadają, co warto przeczytać. Wartościowe powieści często zdobione są śmiesznymi, wieloznacznymi okładkami oraz zaskakującymi tytułami. Na rynku książki pośród nowości oraz uznanych klasyków trudno się wyróżnić. Pisarze dokładają więc wszelkich starań, by ich tekst został zauważony. Polscy autorzy piszą świetną prozę i nadają swoim książką intrygujące, dziwne, a często zabawne tytuły. Czytamy by poprawić sobie humor – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-poprawe-humoru/

Brytyjczycy co roku przyznają nagrodę dla książki o najdziwniejszym tytule – Diagram Prize for Oddest Title of the Year.

książki.wp.pl

Czytanie to zawsze pobudzająca wyobraźnię aktywność. Czytając stajemy się mądrzejsi, oraz skłonni do kontaktów z innymi. Wykorzystanie siły literatury jest możliwe jedynie, kiedy w nasze ręce trafi odpowiednia książka. Co czytać? Polecane są wartościowe pozycje. Nie oceniaj książki po okładce. Zabawne, intrygujące, dziwne tytuły książek często wskazują na atrakcyjność treści lektury. Nazwę warto również potraktować, jako przekaz autora.

Chopin, George Sand, Majorka i historia pewnego morderstwa https://www.psychoskok.pl/produkt/morderstwo-na-majorce/

Rajska wyspa Majorka! Rzeczywistość jednak przeczy temu powszechnemu mniemaniu, o czym przekonuje się główny bohater Robert. Tuż przed emeryturą chcąc oderwać się od londyńskiego zimna i zgiełku, aby w spokoju pracować nad następną książką kupuje stary dom w małym miasteczku, w którym, jak sam mówi ptaki zawracają, a psy szczękają… Nie do końca jest jednak jak w raju, bo wieje i pada  jak to w lutym,  nikt nie mówi po angielsku, a starcia, jakie musi stoczyć z hiszpańską biurokracją  remontując swój dom są tyleż śmieszne, co groteskowe. Jednak  Robertowi wyspa zaczyna się coraz bardziej podobać i zanurza się w klimacie sennego miasteczka Maria de la Salut. Miasteczko skrywa jednak mroczną tajemnice, której korzenie sięgają czasów, gdy na Majorce przebywali Fryderyk Chopin i George Sand 

Dawka humoru w powieściach Michała Krupy https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dawka-humoru-powiesciach-michala-krupy/

W obecnych czasach pisarze muszą dbać o wizerunek swojej osoby. W ten sposób ich publikacje szybko zostają zauważone. Powieści Michała Krupy bawią, intrygują i skłaniają do refleksji. Ten pisarz młodego pokolenia posiada unikalny styl. Krupa posługuje się przerysowaną brutalnością, czarnym humorem oraz satyrą i groteską. Warto poznać naprawdę dziwne tytuły jego świetnych książek.

Zaskakujący tytuł książki, po którą trzeba sięgnąć to „Janek herbu pół krowy”. Michał Krupa zaprasza odbiorców na świetną, groteskową zabawę. Fabuła tej powieści przenosi do zamierzchłych czasów Władysława Łokietka. Charakterni bohaterowie to: fałszywy rycerz Janek, giermek księcia Bolesława Zawistnego o imieniu Lucek, a także czarodziej z defektem. Wszystkie te postacie biorą udział w wyprawie po jajo. Zabawny tytuł pozwala przypuszczać, że jest to komedia. Janek herbu pół krowy zapewnia jednak sporo sensacji i sarkastycznych wątków.

Lubię dobry humor. Już od dawna staram się by wokół mnie ludzie śmiali się. Czasami przeginam i osiągam efekt odwrotny, ale pracuję nad tym.Michał Krupa

Książka, która wywołuje częste wybuchy śmiechu, potrafi rozpędzić wszystkie złe myśli i wywołać przyjemne samopoczucie. Intrygujący tytuł świetnej komedii doprawionej czarnym humorem to „Łosoś norwesko-chiński”. Michał Krupa ponownie dowiódł, że jest niesztampowym indywidualistą. Główny bohater to mężczyzna świeżo po czterdziestce. Bardzo możliwe, że tego faceta dotknął kryzys wieku średniego. Młody duch nakazuje dokonać podsumowania dotychczasowych dokonań. Niestety bohaterowi brakuje weny. Czterdziestolatek podejmuje nierozważne kroki, dlatego ląduje w niewygodnym punkcie wojny polsko-norwesko-niemiecko-domowej. Będzie niebezpiecznie. Tajemnicze dokumenty, podstępna kobieta, a do tego rozbudzona wyobraźnia seksualna.

Druga część przygód Macieja i Agaty pt. „Łosoś a’la Africa”. Nie mogłem się powstrzymać po zakończeniu „Łososia norwesko-chińskiego”. Ich dalsze losy po prostu same budowały mi się w głowie. Gwarantuję jeszcze większą dawkę humoru i dobrej zabawy.

Michał Krupa

Kontynuacja apetycznie zatytułowanej powieści to „Łosoś a la Africa”. Michał Krupa zaprezentował akcje związaną z operacjami wojskowymi. Niespodziewanych zwrotów akcji nie będzie więc brakować. Ta książka może zostać uznana za niepoprawną komedię. Zawrotne tempo akcji i sporo mrocznego humoru sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Oczywiście, jak we wszystkich powieściach Krupy będzie naprawdę zabawnie. Pisarz w swoim życiu kieruje się przecież dobrym samopoczuciem i poleca to innym.

Łatwiej coś osiągnąć idąc przez życie z uśmiechem i poczuciem humoru.

Michał Krupa

Podobno jedna minuta śmiechu wydłuża życie nawet o godzinę! Naukowcy przekonują, że każdy uśmiech (nawet ten wymuszony!) pozytywnie wpływa na organizm, zmniejsza ilość uderzeń serca podczas kryzysowych sytuacji, skutecznie eliminując stres z naszego życia oraz podnosi poziom endorfin*. Dobre samopoczucie ma ogromny wpływ na układ immunologiczny i regenerację organizmu.

deon.pl

Codzienność jest pełna wyzwań i problemów. Lekkie książki mogą pozwolić nam oderwać się od wszystkiego. Zwróćmy uwagę na zabawne, intrygujące i dziwne tytuły książek, ponieważ zostały one napisane z myślą o poprawianiu humoru. Aleksander Janowski komentuje polską rzeczywistość. Reporterska spostrzegawczość umożliwiła napisanie ciekawych 35 felietonów, które zyskały tytuł „Pieprz w oczach, czyli podśmiewajki”. Wszystkie komentarze i opisy z łatwością można odnieść do rzeczywistości. Całość lektury, na rzecz ułatwienia odbioru została zawarta w formie rozmowy. Intrygującą konwersację prowadzić będzie Redaktor oraz przeciętny obywatel Janek. Odmienne przekonania oraz wpływy środowiskowe wpływają na wygłaszane apele. Poziom wykształcenia naprawdę ma znaczenie. Pamiętajmy o tym, że czytanie zawsze czyni mądrzejszym.

Czytanie może uczynić nas szczęśliwymi. Na poprawę nastroju polecane są książki lekkie i przyjemne. Zabawny, intrygujący i dziwny tytuł książki to „Ryba Piła”. Paweł Leski w prześmiewczy sposób odnosi się do absurdów dnia codziennego. Wszystko, co dzieje się obok, wpływa na nasze życie. Czas uodpornić się na stres. Ryba Piła rozbawi nas do łez. Ta książka zawiera humorystyczno-satyryczne utwory. Dla fanów prozy oraz dla miłośników wierszy. Trzeba zaznaczyć, że całość została podzielona na dwie części. Opowiadania znalazły się obok rymowanek, całość to sześćdziesiąt przekomicznych historyjek i, aż czterdzieści prześmiewczych tekstów. Komiczna książka Leskiego zawiera także pobudzające wyobraźnie i krytyczne myślenie, rysunki Mateusza Świstaka.

Książki i ebooki w kategorii HUMOR, SATYRA https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/humor-i-satyra/

Czytać naprawdę powinien każdy. Czytajmy oraz pozwalajmy poznawać książki dzieciom. Literatura zawsze pozytywnie wpływa na aktywność i pracę mózgu. Polecane książki pojawiają się bardzo często. W nadmiarze lektur można się zagubić, a wówczas może ominąć nas prawdziwy, czytelniczy relaks. Zabawne, intrygujące, dziwne tytuły książek wskazują, co warto przeczytać. Przewidywalność jest nudna. Chcąc pobudzać twórcze myślenie, od czasu do czasu warto zerknąć na fantastykę, powieści science-fiction, kryminały, czy komedie.