Gąsienica Matylda nagle usłyszała za sobą jakiś głos i nim zdążyła złapać oddech, poczuła rękę, która niezgrabnie chwyciła ją za grzbiecik. Chłopiec przysunął ją sobie bliżej twarzy i uważnie obserwował swoje znalezisko. – Jej! Cała niebieska!!! – wykrzyknął, nie ukrywając zdziwienia. Matylda była już przyzwyczajona do uwag na temat swojego wyglądu, dlatego nie zrobiło to na niej większego wrażenia. Po chwili młodzieniec grzecznie się przedstawił, a kiedy gąsienica odpowiedziała, nie mógł uwierzyć własnym uszom. Po raz pierwszy w życiu rozmawiał z najprawdziwszym robalem. – Dlaczego twój stołek ma kółka? – zapytała w końcu zaciekawiona Matylda. Buzia Janka spochmurniała, a po chwili odpowiedział cicho: – Mam chore nogi i nie mogę chodzić.

Tak narodziła się niezwykła przyjaźń dwóch odrzuconych przez społeczeństwo istot. Ogromną rolę w życiu chłopca odegrali jego rodzice, którzy pragnęli, by ich synek zrozumiał, że inność to także niepowtarzalność, starali się, by zaakceptował siebie takim, jakim jest. Przygotowywali go do życia, które naznaczone doświadczeniem, odbierało mu radość dzieciństwa.„Wyjątkowi są wśród nas” – bajkowy świat zwykłej rzeczywistości – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowi-sa-wsrod-nas-bajkowy-swiat-zwyklej-rzeczywistosci/

„Wyjątkowi są wśród nas” Mai Chmiel to książka zawierająca kilka pouczających bajek mówiących o tolerancji i akceptacji. Przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Poznaj opinie o książce:

http://lubimyczytac.pl//ksiazka/4850193/wyjatkowi-sa-wsrod-nas-zbior-opowiadan-z-przeslaniami-dla-rodzicow-i-dzieci