Barbara i Magdalena Wrzesińskie to niezwykle wrażliwe kobiety, które nie są obojętne na ludzkie przeżycia i emocje. Dowodem tego jest niniejszy tom wierszy.

Zawarte w nim utwory dotyczą zagadnień egzystencjalnych, bliskich każdemu człowiekowi. Podmiotem lirycznym jest osoba doświadczona, która na własnej skórze poznała różne oblicza ludzkiej natury. Chciałaby czerpać z życia to, co najlepsze, ale los czasami przynosi więcej smutku niż radości.

Zobacz gdzie kupić

I takie właśnie rozmaite rozterki składają się na obrazy poetyckie „Wichrowych opowieści”, pisanych swobodnym, niekiedy nawet gawędziarskim językiem. Słowa zamykają w sobie wiele historii – radosnych wspomnień beztroskiego dzieciństwa, szczęścia i umiejętności doceniania tego, co przynosi nam los, ale również zawodów miłosnych, smutku, samotności.Światła siła
Kiedy błądzę w ciemnej nocy
szukam Światła aureoli
a przekleństwo co mnie mroczy
w Jego cieniu, już nie boli.

Wszystkie światła tego świata
przy Nim gasną wśród zamieci,
gdzie mrok zabija, jak brat brata
tylko Ono prawdą świeci.

Tym co wyjdą z dolin płaczu
i co spadną z wysokości
razem staną bosi, nadzy i zapłacą
za życia smutki i radości.

„Ja” liryczne czerpie pocieszenie z obcowania z naturą – krople deszczu mają oczyszczającą moc, a gorące promienie słońca dają poczucie wolności. W poezji kryje się też nieśmiała próba zdefiniowania prawdziwego szczęścia, nazwania jego składników – spokoju, poczucia bezpieczeństwa.
Zobacz gdzie kupić