Anoreksja, zwana także jadłowstrętem psychicznym, to poważna choroba związana z zaburzeniami odżywiania. Dotyka ona wielu osób, głównie młode kobiety, które celowo tracą kilogramy przez drastyczną dietę. Jest to naprawdę poważny problem, bo zaczyna się w głowie, a – jak wiadomo – często choroby związane z ludzką psychiką są gorsze od tych czysto fizycznych.

Zobacz gdzie kupić

O anoreksji warto zatem rozmawiać, warto też uwrażliwiać innych na istotne czynniki, które często są jej przyczyną. Tego zadania podjęła się Monika Jagodzińska, która w swojej książce ,,Wiara, nadzieja, miłość” przedstawia historię nastolatki o imieniu Diana.

Jej opowieść zaczyna się niewinnie, choć smutno. Diana jest dziewczyną z nadwagą, która nie akceptuje siebie i jest wyśmiewana przez rówieśników. Gdyby nie przyjaciółka oraz kochający rodzice, nie miałaby nawet z kim pogadać, bo wszyscy postrzegają ją jako nieatrakcyjną ,,czarną owcę”. Diana postanawia, słusznie zresztą, zmienić swoje życie i nastawienie do niego.O emocjach przed premierą z Moniką Jagodzińską

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/o-emocjach-premiera-monika-jagodzinska

Zaczyna realizować program ,,NOWA JA”: zmienia nawyki żywieniowe, kolor włosów i styl ubioru. Z szarej myszki przemienia się w piękną, zdrową dziewczynę, z której nikt się nie wyśmiewa. Jak się okazuje, życie nie jest jednak tak kolorowe. Chorobliwe dbanie o linię sprawia, że popada w anoreksję. Czy uda się jej uporać z chorobą? Czy będzie umieć naprawdę zaakceptować siebie?

Książka Moniki Jagodzińskiej ,,Wiara, nadzieja, miłość” to wzruszająca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze – wierze, nadziei i miłości właśnie. To historia o pokonywaniu choroby, zmierzeniu się z nastoletnią rzeczywistością. Warto po nią sięgnąć, aby się o tym przekonać.
Zobacz gdzie kupić