Tematyka przemijania od zawsze była interesującym motywem dla literatów. Nic więc dziwnego, że Ilona Adamczyk nawiązuje do niej w zbiorze Ulotność chwili. Już sam tytuł ma na celu podkreślenie ulotnego, kruchego charakteru zdarzeń, sytuacji i momentów przez nią przywoływanych, dlatego należy cieszyć się bieżącą chwilą.

Autorka podkreśla jak ważne jest to, by docenić czas z drugim człowiekiem, korzystać z lekcji i rad przekazywanych przez starsze pokolenia. Każdy dostaje szansę na miłość, ważne jest by ją dostrzec i wykorzystać, czasami nawet warto dać uczuciu drugą szansę, bo nie ma nic gorszego niż zwyczajnie przegapiona miłość.

Poetka wyciąga pouczające wnioski z bolesnej lekcji miłości: dla toksycznej miłości nie warto poświęcić siebie, czasem warto pozwolić komuś odejść, by dać mu wolność.

Autorka stara się przedstawić swoją definicję miłości, która nie jest tożsama z seksem, próbuje również przybliżyć czytelnikowi, jakie zadania stają przed poetą – złodziejem myśli i czym w ogóle jest wiersz.więcej o książce na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/ulotnosc-chwili/

http://autorzy365.pl/ulotnosc-chwili-ilona-adamczyk-nowosc-wydawnicza_a5908

http://wydawnictwopsychoskok.pl/ulotnosc-chwili-ilona-adamczyk-polecony-tomik-poezji