Stawanie się osobą szczęśliwą, stabilną emocjonalnie, z poczuciem własnej wartości to podróż na całe życie, zdefiniowana przez niekończące się zdobywanie wiedzy, rozwój i doskonalenie. Poświęć czas, uwolnij się od napiętego harmonogramu, jaki sobie określiłeś i poczuj się komfortowo z jednym (lub wszystkimi) z tych fantastycznych przewodników po szczęśliwszym i bardziej satysfakcjonującym życiu.

„Brak motywacji często wskazuje, że musisz odpocząć, nabrać sił i ponownie ocenić, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją energię. (…) wiele osób boryka się z motywacją, ponieważ są wyczerpani nieustannym dążeniem do robienia wszystkiego, przez cały czas, w 110%”.

Aisha R. Shabazz

Jeśli czujesz brak motywacji, dobrą informacją jest to, że istnieje kilka trików, które możesz percypować, aby wrócić na właściwe tory. Jednym z nich jest przeczytanie motywacyjnej książki – a takich na rynku wydawniczym nie brakuje. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej książki.

Inspiracje przybierają różne formy, zwłaszcza jeśli chodzi o książki. Fikcja może motywować do rozwoju, poprzez wybory ciekawych bohaterów. Literatura faktu nie odstępuje za bardzo, z jej stałymi wskazówkami, jak coś robić, czego nie warto się podejmować, od poezji motywacyjnej po rozwój zawodowy i duchowy.

Książki motywacyjne – rozwój osobisty – co czytać?

Jednak inspirujące książki idą nieco dalej, szczególnie dla tych z nas, którzy domagają się dodatkowego hygge, z duńskiego powiedzenia, które oznacza komfort, wygodę, przytulność, używane jako określenie osiągnięcia wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i szczęścia. Hygge to być może po prostu inny sposób — wymyślny sposób — powiedzenia: zatem sięgnijmy po taką książkę, która uspokoi i ukoi duszę.

Książki dające nadzieję – sprawdź co przeczytać

W tych 6 inspirujących książkach znajdziesz różnorodne gatunki, gusta i perspektywy różnych autorów. Jednak pomimo dzielących ich różnic, wszyscy starają się poprowadzić cię do pomyślniejszej przyszłości — i lepszego ciebie. Bez zbędnych konwenansów sprawdźmy książki, które zmotywują Cię do zmiany życia na lepsze. Aby pomóc Ci predestynować wszystkie opcje, oto TOP 6  książek motywacyjnych polecanych przez ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty, James Clear

Bestseller New York Timesa. Książka ta, napisana przez jednego z czołowych światowych ekspertów w zakresie kształtowania nawyków, zawiera najnowsze badania z zakresu psychologii i nauki kryjące się za kształtowaniem zdrowych, zrównoważonych nawyków. Autor udziela praktycznych rad dotyczących wprowadzania drobnych zmian w swoim życiu, abyś mógł osiągnąć swoje cele.

Jego przesłanie jest proste: zacznij od małych, wykonalnych zmian, aby budować w kierunku trwałej zmiany.

Siła nawyku, Charles Duhigg

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś stworzyć dla siebie nową rutynę, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak trudne może to być w rzeczywistości. Trudno jest trzymać się nowych nawyków i niedługo wracamy do starych nawyków.

Ta książka przedstawia najnowsze badania naukowe na temat tego, jak działają nawyki i co możemy zrobić, aby je zmienić. W ten sposób możemy stworzyć nowe procedury dla naszego życia i naszej działalności.

Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie, Mel Robbins

Autorka obiecuje nauczyć cię, jak stać się pewnym siebie, przełamać nawyk odwlekania i zwątpienia w siebie, pokonać strach i niepewność oraz być szczęśliwszym. Reguła 5 sekund przedstawia proste i uniwersalne rozwiązanie zasadniczego problemu, który trapi nas wszystkich: nie podejmując działań, sami rzucamy sobie kłody pod nogi. Reguła 5 sekund może być szczególnie pomocna dla osób, które znają siebie, realistycznie oceniają swoje możliwości i ograniczenia, wiedzą, co chciałyby zmienić, brakuje im jednak energii lub odwagi, aby zrobić to, czego pragną. Jednocześnie lektura tej książki może być inspirująca dla każdego z nas, kto jest otwarty na poszukiwanie prostych zasad i mikrokoret, które mogą przynieść makroefekty, oraz wskazówek dotyczących pracy nad swoim nastawieniem w relacjach osobistych, zawodowych i biznesie tak, aby motywację przekształcić w determinację..

Sztuka szczęścia. Poradnik życia, Howard C. Cutler, Dalajlama

Według Dalajlamy „motywem naszego życia jest szczęście”. Mimo to dotarcie do tego ostatecznego celu może być łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Na szczęście ten bogaty filozoficznie, pełen współczucia podręcznik jest tutaj, aby wskazać drogę. Autor podkreśla współczucie dla innych jako klucz do osobistego spełnienia. Dalajlama łączy obszerny temat szczęścia z psychiatrą Howardem C. Cutlerem jako jego współautorem, więc możesz spodziewać się tutaj zarówno naukowych, jak i duchowych spostrzeżeń. Ostatecznie główna lekcja tej książki jest jednocześnie pokorna i głęboko motywująca: prawdziwe szczęście nie jest stanem ulotnym, ale sztuką wymagającą praktyki.

Po supełku do kłębka, Micia Mieszkowski

„Po supełku do kłębka” to mapa Ciebie. Mapa, na której autorka, jak wprawny kartograf wyznaczyła ścieżkę – tylko jedną! – ścieżkę swojego życia, dając tym samym przykład tego, jaką drogę sama przebyła, ile razy się gubiła, cofała lub trwała bez ruchu pogrążona w niemocy, bezsilności i depresji zabierającej chęci do stawiania choćby małych kroczków. Ta droga gubi się, zakręca, kluczy, a spacer nią trwa latami. Zagubienie smutek, rozbicie i utrata nadziei – to nieodłączni towarzysze mocno trzymający twoją dłoń. To nieodłączni przyjaciele bulimii, anoreksji, depresji, samotności, ale też alkoholizmu, czy innych chorób. Nawet tych drobnych, które rozbijają nas wewnętrznie. Zadbaj o siebie i uwierz w siły, jakie masz, uwierz we własny rozsądek i możliwości. Bo prawda jest taka, że możesz wszystko, co próbuje ci uzmysłowić autorka w książce „Po supełku do kłębka”. Możesz wyjść po nitce z ciemni jaskini ku jasnemu słońcu! Ku lepszej TY.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1004-po-supelku-do-klebka.html