Są milutkie, opiekuńcze, inteligentne – i uwielbiają nas. Odkąd zaczęliśmy ich oswajać jakieś 15 000 lat temu, byli naszymi dostawcami, animatorami, ratownikami, kolegami, doradcami i, co najważniejsze, naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Nic dziwnego, że gatunek, który odegrał tak istotną rolę w naszej historii, również zainspirował kilka niesamowitych historii.

Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poradniki-dla-wlascicieli-psow-ktore-warto-przeczytac/

Mowa oczywiście o psach – najlepszych przyjaciołach nas, ludzi. Lubimy z nimi spędzać czas, cieszy nas, kiedy nam towarzyszą w codziennych czynnościach i uwielbiamy kiedy zasypiają gdzieś obok, są obecni na spacerach, zabieramy je z sobą na wakacje. Lubimy również o nich czytać… a lektur, gdzie pies jest bohaterem nie brakuje. Chociażby lektura szkolna „O psie który jeździł koleją” Romana Pisarskiego czy „Biały Kieł” Jacka Londona. Jest tak wiele książek o psach, że kochający psy czytelnik mógłby spędzić na ich czytaniu całe lata.

Oto te książki, których nie będziesz chciał przegapić i które warto przeczytać, chociażby dlatego by poznać psią naturę i zrozumieć kim tak na prawdę są nasi czworonożni przyjaciele. Taka krótka lista z pewnością pominie czyjąś ulubioną. Nie sposób jest wymienić wszystkich. Poznaj książki, które z pewnością poleciłbyś miłośnikom psów. To doskonałe poradniki na temat życia, tych niesamowitych i przyjaznych zwierząt. A czy na waszych półkach znajdują się również książki o psach?

Każdy, kto choć trochę interesuje się tymi wiernymi stworzeniami, będzie mieć okazję zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie, by bardziej uczulić na pewne sytuacje związane z naszym psim pupilem. Poradnik Marty Paszkiewicz – pedag, psycholog zwierząt oraz jednej z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt, ,,Psychologia psa” będzie tego doskonałym przykładem.

Książka podzielona jest na kilka tematycznych rozdziałów. Każdy z nich to doskonałe kompendium wiedzy o naszych czworonogach. Poznamy historię psa, poszczególne etapy jego rozwoju, co kryje mowa ciała psa. Zgłębimy wiedzę na temat wpływu chorób somatycznych na występowanie zaburzeń behawioralnych u psów, poznamy najczęstsze choroby zakaźne u psów, dowiemy się nieco więcej na temat psich leków i obaw. Ponadto zapoznamy się z tym, jakie akcesoria będą nam przydatne w posiadaniu psa, co jest niezbędne jeśli chodzi o higienę psów i wiele innych cennych informacji.

Aby przejść przez wszystkie stadia posiadania psa począwszy o myśli o jego zakupie, na pytaniu retorycznym skończywszy: dlaczego pieski żyją tak krótko?Jolanta Tochowicz-Ertman do rąk miłośników psów wyszła z poradnikiem Pies i Ty. Autorka uważa, że wystarczy poznać – najlepiej jeszcze przed pojawieniem się psa – jego potrzeby, istotę postrzegania otaczającego go świata i zjawisk, sposoby komunikowania się, specyfikę rasy, by wszystko wyglądało zupełnie inaczej, właśnie tak, jak w naszych marzeniach o posiadaniu psa.

Wieloletnie obcowanie z psami, prowadzenie własnej hodowli, a przede wszystkim ogromna pasja, z jaką autorka dąży do poznania psa i wszystkiego, co z nim związane, to doświadczenia, którymi chętnie się z nami podzieliła. Znajdziemy tu szereg cennych rad na temat zdrowia, profilaktyki leczenia, żywienia i suplementacji diety, higieny, pielęgnacji i wychowania oraz najczęstszych psich zachowań.

Książka, która powstała przy współpracy Smart Animal to Pies. Historia gatunku Marty Paszkiewicz, dzięki której poznamy krótką charakterystykę ras psów, a  jest ich wiele. Niektóre z nich jednak wyginęły wskutek chorób, warunków egzystencji oraz tego, że nie okazały się użyteczne dla człowieka. Autorka przybliża nam jaką rolę odegrały na przestrzeni wieków, czym się charakteryzowały i mogły zostać udomowione w różnych celach. Najstarsze szczątki psów odnaleziono zarówno w Azji, Europie jak i Ameryce.

Warto zapoznać się z mową ciała psa, aby odczytywać jego wskazówki i to, co on nam chce powiedzieć między wierszami.  Dlaczego tak ważne jest poznanie historii tego kochanego przez wielu zwierzęcia? Marta Paszkiewicz wprowadza nas w historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat. Poznaj te ciekawostki by zrozumieć jego zachowanie by najlepiej jak tego potrzebują się nimi zająć.

Celem następnej książki jest przedstawienie funkcjonowania psów jako terapeutów. Od wielu lat na świecie, od niedawna zaś w Polsce stosowane są zajęcia dogoterapii, inaczej zwanej kynoterapią. Zajęcia te opierają się głównie na obecności psa podczas terapii. Jest to wspomagający element terapeutyczny w rehabilitacji dzieci z wieloma schorzeniami czy wadami.

Ludzie cierpiący na autyzm, zespół Downa, zaburzenia ruchowe, słuchu, mowy, syndrom Tourette’a i wiele innych nieprawidłowości związanych ze stanem zdrowia mogą liczyć na zwierzęta oraz dogoterapeutów. Pies-terapeuta posiada specjalne uwarunkowania genetyczne i rozwojowe. Dzięki temu poradnikowi dowiemy się jak powinna wyglądać terapia z udziałem psa, jakie korzyści przynosi taka terapia (te zdrowotne, ale również społeczne i emocjonalne) ponadto jakie są oczekiwane rezultaty takiej terapii. Dowiemy się jakie cechy powinien mieć psi-terapeuta, jak wygląda szkolenie psa na terapeutę, oraz jakie grupy psów szczególnie nie są polecane do kynoterapii.  Chętnych odsyłamy do książkiDogoterapia w pigułce.

Kolejny poradnik kynologiczny dla miłośników i obecnych bądź przyszłych właścicieli psów rasy chihuahua. W jaki sposób pies postrzega świat? Jaki ma węch, słuch, wzrok? Na czym polega mowa ciała psa? Obok mnóstwa informacji ogólnych, książka zawiera szczegółowe instrukcje i rady dla posiadaczy tych niezwykłych psów, dotyczące wychowania, pielęgnacji i sposobów leczenia.

Dzięki tej książce można poznać cechy charakterystyczne dla rasy, jej zalety, ale też i wady, dyskwalifikujące psiaka na przykład wówczas, gdy chcemy uczynić z niego czworonoga prezentującego się podczas wystaw. Autorka opisała sposoby radzenia sobie ze szczeniaczkiem w domu, opisała psie choroby, ale też zabiegi kosmetyczne, jakim trzeba poddawać naszego pupila, aby dobrze wyglądał i nie sprawiał nam „estetycznych” problemów. A te – dla większości właścicieli czworonogów są czasem naprawdę ważne.  Zajrzyj do poradnika „Chihuahua 100% psa w psie„.

Poradnik kynologiczny dla miłośników obecnych bądź przyszłych właścicieli Chihuahua  – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poradnik-kynologiczny-dla-milosnikow-obecnych-badz-przyszlych-wlascicieli-chihuahua/