Lektury, książki do czytania - co czytać.

Co czytać – ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.

Gimanzjum, Testy z lektur

Test wiedzy z lektury „Don Kichot z Le Manchy”

Powieść Miguela Cervantesa pod tytułem „Don Kichot z La Manchy” to dwuczęściowa opowieść o przygodach szlachcica, który pod wpływem niezliczonej ilości lektur o romantycznych rycerzach doznaje pomieszania zmysłów i wyrusza, jako błędny rycerz z misją niesienia pomocy najsłabszym i pokrzywdzonym. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych historii wszechczasów. Opublikowana po raz pierwszy została w 1605 roku.

Przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Powtórz najważniejsze informacje, uzupełnij braki. Rozwiązując test wiedzy z lektury „Don Kichot z Le Manchy” w łatwy i szybki sposób sprawdzisz jak dobrze jesteś przygotowany na zbliżającą się lekcję. Test składa się z 17 pytań.

Poniżej kilka przykładowych pytań znajdujących się w teście:  • Jak nazywał się giermek Don Kichota?
  • Jaki stosunek miał don Kichot do czytanych książek?
  • Jakie imię nadał rycerz swemu rumakowi?
  • Kto „pasował” Don Kichota na rycerza?
  • Z kim potykał się Don Kichot?
  • Jak miała na imię kobieta, której rzekomo Don Kichot pomógł ocalić królestwo?

.

Test wiedzy z lektury „Don Kichot z Le Manchy” rozpocznij


Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 15
2
Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 16
Comments

  1. Don Kichot to my untjipoi romantyczni rycerze, szlachetni i ideowi. Sancho Pansa wladza ..chciwi , tchorzliwi, racjonalisci.Wyglada to na parodie ale XXI wieku (sredniowiecze niech sie schowa);( a i tak wiatraki zostana postawione i nienaruszone.

  2. Po tacikh wypowiedziach naszego posla Czeslawa, mam watpliwosci, czy wspolczesnej medycyny nie zalicza on do nauk scholastycznych? Wojna wypowiedziana przeciwko wiatrakom wyraznie na to wskazuje. Teraz juz wiem dlaczego po spozyciu mleka od holenderskich krow wypasanych na fermie z wiatrakami, beka mi sie infradzwiekami.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén