Powoli zbliża się czas, w którym Twoje dziecko zacznie w pełni świadomie decydować o swojej przyszłości. I jak wybór gimnazjum uzależniony był w głównej mierze od bliskości od Waszego miejsca zamieszkania i poziomu nauczania, tak szkoła ponadgimnazjalna to placówka, której wybór determinuje dalszą ścieżkę rozwoju. Jeśli więc Twoje dziecko wykazuje zdolności ścisłe i interesuje się informatyką, powinniście wspólnie zastanowić się nad wyborem technikum informatycznego. Dlaczego warto właśnie tam pokierować swoje dziecko, podpowiadamy w najnowszym materiale.

 

Liceum czy technikum?

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję warto rozważyć najważniejszą kwestię i to, co kieruje Twoim dzieckiem. Czy jest ono gotowe na 4 lata nauki i jednoczesne zdobywanie zawodu oraz wykształcenia, czy wolałoby zakończyć naukę maturą po 3 latach, a później zapisać się na studia? Jeśli wciąż jest niezdecydowane, tym bardziej 4-letnia opcja będzie dla niego najlepsza. Nie zamyka mu bowiem możliwości podjęcia dalszej edukacji. Jeśli jednak wybierze liceum i np. klasę o profilu matematyczno- informatycznym, może być mocno zawiedzione w momencie, gdy jednak po takim kierunku chciałoby od razu iść do pracy – będzie to znacznie trudniejsze niż po technikum. Właśnie z tego powodu technika są polecane przez coraz większe grupy zwolenników i badaczy, którzy widzą w nich najbardziej przyszłościową i rozwojową jednocześnie ścieżkę edukacji.

Dlaczego warto wybrać technikum informatyczne?Wróćmy jednak do „winowajcy” tego zamieszania, a więc do techników informatycznych, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, takie szkoły jak http://szkolykreatywne.pl/technikum/, przygotowują młodzież jednocześnie do wykonywania zawodu jak i dalszego kształcenia, poprzez przekazywanie im wiedzy praktycznej i teoretycznej jednocześnie. To właśnie takie przyswajanie cennych informacji jest najoptymalniejszą metodą nauki, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Sama informatyka zaś od lat jest nową królową nauk, która wciąż się rozwija, dlatego właśnie zapotrzebowanie pracowników w tym sektorze z całą pewnością w najbliższym czasie nie wygaśnie – wręcz przeciwnie!

Jaka przyszłość dla informatyka?

W dzisiejszych czasach osoby o wykształceniu informatycznym nie muszą martwić się o swoją przyszłość. Informatyk potrzebny jest bowiem wszędzie – zarówno w większym przedsiębiorstwie do zarządzania bazami danych, jak i do projektowania nowych systemów sterujących sprzętem. Co więcej, branża reklamowa wykazuje ogromne zapotrzebowanie na front-endowców i back-endowców, a także na osoby, które zajmują się pozycjonowaniem. Ponadto dobry informatyk będzie wiedział również jak zaprojektować grę czy aplikację mobilną i co zrobić, gdy „coś się zepsuje”. Jeśli więc Twoje dziecko interesuje się tą dzieciną, zachęcaj je do zgłębiania wiedzy w tym zakresie – to gwarancja dobrze płatnej pracy w przyszłości.