Sukces. Słowo to zna chyba każdy. Jednak ilu z Was kiedykolwiek zastanawiało się nad jego definicją? Czym tak naprawdę jest sukces?

Sukces ma wielu ojców, tylko klęska jest sierotą

Javier Moro

Natalia Lewczuk Postanowiła się tego dowiedzieć. Stwierdziła, że najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi będzie wysłuchanie innych ludzi. W końcu każdy człowiek to tak naprawdę suma sukcesów, porażek i życiowych lekcji.

książka w ofercie sprzedaży – https://allegro.pl/oferta/sukces-natalia-lewczuk-12309102720

Autorka zdecydowała się nie rozmawiać jedynie z typowymi „ludźmi sukcesu”, bo przecież sama nie wiedziała kogo mogłaby tak nazwać. Tym bardziej ciekawiła ją perspektywa ludzi uboższych, chorych, czy o niskim statusie społecznym.

Każda porażka uczy nas czegoś nowego, a każda decyzja otwiera drzwi na nieznane horyzonty. Nawet jeśli na początku tego nie widzisz.Natalia Lewczuk

Dlaczego z góry zakładamy, że takie osoby nie mogą być w życiu szczęśliwe i odnosić sukcesów? Z drugiej strony, to strasznie krzywdzące przekonanie, że ludzie bogaci są próżni, egoistyczni i w głębi serca nieszczęśliwi. Lewczuk jest niezwykle ciekawa a jednocześnie dociekliwa, czy można być jednocześnie bogatym i szczęśliwym człowiekiem. Jeśli tak, to jak takim kimś zostać?

W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie wyruszyła po prostu przed siebie – rozmawiała z ludźmi, których spotkałam na swojej drodze np. z brukarzem układającym chodnik, czy panią, o której przypadkowo zobaczyła reportaż w telewizji śniadaniowej.

Realizując ten projekt autorka miała okazję wysłuchać wiele inspirujących i bardzo wartościowych osób. Miejmy nadzieję, że książka Natalii Lewczuk pt. „Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów” choć w części pozwoli przekazać innym ludziom rzeczy, których się podczas tego projektu się nauczyła.

Jesteśmy stale skupieni na własnych celach i poszukiwaniu sekretu osiągnięcia sukcesu. Tymczasem to właśnie ludzie, których mijamy, są zbiorem różnych doświadczeń, spełnionych marzeń, porażek i życiowych lekcji. Możemy czerpać inspiracje zarówno od osób osiągających wielkie rzeczy, jak i nauczyć się czegoś od ludzi znajdujących się w miejscu, w którym sami wolelibyśmy się nigdy nie znaleźć. Wystarczy tylko na chwilę się zatrzymać i rozejrzeć wokół.

Natalia Lewczuk