Lektury, książki do czytania - co czytać.

Co czytać – ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.

Gimanzjum, Streszczenia lektur

Streszczenie – „Tajemniczy ogród” Burnett

Książka pod tytułem „Tajemniczy ogród”, której autorką jest Frances Hodgson Burnett, to przepiękna opowieść o losach pewnej osieroconej dziewczynki, dziwnego chłopca, który wmawia sobie chorobę i tajemniczego ogrodu. Cała historia rozpoczyna się od przybycia do posiadłości swego wuja, pewnej osieroconej dziewczynki o imieniu Mary. Jej rodzice zmarli na skutek zarazy panującej w Indiach. Bohaterka mimo swego niemiłego usposobienia zaprzyjaźnia się z sympatyczną służącą Martą Sowerby i jej bratem Dickiem. Po pewnym czasie odkrywa, że na terenie posesji znajduje się część ogrodu niedostępna dla nikogo. Fakt ten powoduje, że Mary za wszelką cenę chce się tam dostać. Po pewnym czasie odkrywa również, że w posiadłości wuja mieszka jeszcze ktoś. Okazuje się, że jest to Colin, syn wuja Archibalda, który wmawia sobie, że jest śmiertelnie chory.  Colin nie wstaje z łóżka i jest bardzo zgorzkniałym chłopcem, który na dodatek wyżywa się na swej służbie.Wszystko zmienia się w chwili, gdy chłopiec daje się namówić na wizytę w „tajemniczym ogrodzie”. Wydarzenie to odmienia go zupełnie, a dzięki Mary i Dickowi postanawia zapomnieć o wmawianej sobie chorobie i zadbać o siebie. Kiedy wuj Archibald powraca z podróży poznaje zupełnie odmienne oblicze swego syna, który wybiega mu na powitanie i jest pełen życia. Fakt ten sprawia, że w wuju Archibaldzie budzi się nowe głębokie uczucie do syna.

czytaj więcej na www.wiedza24h.pl


Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 15
1
Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 16
Comment

  1. Książka pod tytułem „Tajemniczy ogród”, której autorką jest Frances Hodgson Burnett, to przepiękna opowieść o losach pewnej osieroconej dziewczynki, dziwnego chłopca, który wmawia sobie chorobę i tajemniczego ogrodu. Cała historia rozpoczyna się od przybycia do posiadłości swego wuja, pewnej osieroconej dziewczynki o imieniu Mary. Jej rodzice zmarli na skutek zarazy panującej w Indiach. Bohaterka mimo swego niemiłego usposobienia zaprzyjaźnia się z sympatyczną służącą Martą Sowerby i jej bratem Dickiem. Po pewnym czasie odkrywa, że na terenie posesji znajduje się część ogrodu niedostępna dla nikogo. Fakt ten powoduje, że Mary za wszelką cenę chce się tam dostać. Po pewnym czasie odkrywa również, że w posiadłości wuja mieszka jeszcze ktoś. Okazuje się, że jest to Colin, syn wuja Archibalda, który wmawia sobie, że jest śmiertelnie chory. Colin nie wstaje z łóżka i jest bardzo zgorzkniałym chłopcem, który na dodatek wyżywa się na swej służbie.

    Wszystko zmienia się w chwili, gdy chłopiec daje się namówić na wizytę w „tajemniczym ogrodzie”. Wydarzenie to odmienia go zupełnie, a dzięki Mary i Dickowi postanawia zapomnieć o wmawianej sobie chorobie i zadbać o siebie. Kiedy wuj Archibald powraca z podróży poznaje zupełnie odmienne oblicze swego syna, który wybiega mu na powitanie i jest pełen życia. Fakt ten sprawia, że w wuju Archibaldzie budzi się nowe głębokie uczucie do syna.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén