Luiza, nietuzinkowa dwudziestopięciolatka. Obdarzona odrobinę sarkastycznym poczuciem humoru. Szczerze cieszy się swoim życiem i czasem spędzanym z przebojową przyjaciółką Czerwoną. Ukochane zwierzaki, odwiedziny w sierocińcu oraz weekendy u babci są wytchnieniem od wielkomiejskiego życia. Nie wie jeszcze, że za namową Konrada zdecyduje się zamienić, dającą poczucie bezpieczeństwa pracę w sklepie spożywczym, by ruszyć śladem przestępców, jako tajna agentka.

(…) lustro wygląda jak okno do drugiego świata, gdzie wszystko jest odbiciem rzeczywistości. Co tam chowasz?

Zobacz gdzie kupić

Ciekawa praca dziewczyny jest przyczynkiem do poddania analizie uczuć, relacji oraz poznania podłoża psychologicznego głównej bohaterki. Dziewczyną targają rozterki. Nie do końca radzi sobie ze swoją innością – trudnym charakterem i przy tym nie przyznaje się do tego sama przed sobą. Postrzega siebie jako twardą jak skała, choć nie do końca. Przecież ma uczucia, które łatwo można zranić.To nie ma sensu. W ogóle podążanie za tym co się lubi nie ma sensu! Mam dosyć! Wszyscy są okropni kiedy próbuję cieszyć się z życia i być dobrym człowiekiem! Jeśli tak wygląda życie, to wolę umrzeć!

Koniecznie zobacz

Na swojej drodze spotyka przystojnego Ivana, angażującego się w nieprzewidywalną znajomość z agentką. Tylko czy wystarczy mu determinacji, by poznać prawdziwą Luizę? Pod wpływem rudowłosego Ivana bohaterka mierzy się z własnymi demonami. Znacznie potężniejszymi niż zmaterializowani przestępcy, z którymi ma do czynienia w pracy. Autorce „Psychologicznego Odbicia” udaje się sprawić, że czytelnik bezwiednie przeskakuje z planu akcji do psychiki Luizy. Z zapartym tchem czeka na to, jaką tajemnicę skrywają przed sobą główni bohaterowie, która zamiast ich rozdzielić, jeszcze bardziej połączy.
Zobacz gdzie kupić