Wypracowanie maturalne przedstawiające postacie dwóch matek w powieściach: „Granica” i „Przedwiośnie”. Jest to charakterystyka porównawcza Jadwigi Baryki i pani Niewieskiej. Zawarta w nim została interpretacja fragmentów zarówno z jednej jak i drugiej książki. Praca ta opisuje stosunki, jakie panowały między matkami a ich dziećmi. Powieści te prezentują zgoła odmienny charakter matczynej miłości. Zarówno Jadwiga Barykowa jak i Niewieska to matki, na tym jednak podobieństwa się kończą. Dla Barykowej jej syn był całym światem, najważniejszą osobą na świecie. Opieka nad nim dawała jej całkowite spełnienie. Bohaterka powieści Nałkowskiej „Granica” ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Dla niej jej córka była zupełnie niepotrzebna, można by rzec była „kulą u nogi”.

Wypracowanie to jest znakomitym sposobem na poszerzenie wiedzy po przeczytaniu książki. Sprawdza się również, jako pomoc przy pisaniu własnej pracy. Tekst składa się z 865 wyrazów.

.

Porównanie kreacji matek w „Przedwiośniu” i „Granicy” – pobierz

 

—————————

Doskonałe opracowanie znanej powieści Zofii Nałkowskiej Granica. Autor publikacji przybliża tę lekturę wszystkim uczniom, którzy szukają materiałów na temat tej książki.

 

 

 

 

Opracowanie lektury Przedwiośnie w formie audiobooka, uwzględnionej w programie nauczania. Opracowanie przygotowane przez nauczycieli specjalistów zgodnie z obowiązującą podstawą programową.
Każda z nich zawiera:
– biogram autora;
– streszczenie utworu;
– obszerne, wyczerpujące omówienie treści i problematyki;
– wnikliwe charakterystyki bohaterów;
– tematy i plany najczęściej pojawiających się wypracowań związanych z lekturą.