Głównym wątkiem powieści „Przechytrzyć Pana Boga” jest historia miłości między polską dziennikarką Patrycją i Tomem  – amerykańskim powieściopisarzem polskiego pochodzenia. Po krótkim okresie oczarowania kobieta podejrzewa ukochanego, że ma powiązania z konspiracyjną siatką Unii Globalnej Świadomości i ucieka przed nim do Niemiec, gdzie jednak ta zbrodnicza organizacja, tak samo jak w Stanach, działa w dalszym ciągu w podziemiu i zasilana jest przez nazistów. Szaleją tu jej funkcjonariusze, tak zwani informatorzy i animatorzy, o których potocznie mówi się: inwigilatorzy i manipulatorzy. Patrycja przeżywa tajemnicze prześladowania. Wszystko sprzysięgło się przeciw niej.

Po wyborczym zwycięstwie Wolnej Jaźni w Polsce wraca do kraju jako spadkobierczyni fortuny niemieckiej milionerki za „przeciągnięcie jej na polską stronę duchową“, gdyż starsza pani panicznie bała się, że po śmierci znajdzie się w piekle wraz z Hitlerem i Stalinem. Patrycja ściąga ze Stanów Toma, którego wciąż kocha. Ten jednak usiłuje ją zabić. Jakimi pobudkami kierował się Tom, dlaczego chciał ją zastrzelić? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w zakończeniu powieści.

Książki Pani Stefanii są znane na polskim rynku wydawniczym. Oto tylko kilka, które pisarka wydała w Wydawnictwie Psychoskok. Wszystkie z nich ukazały się w formie elektronicznej (ebook) oraz jako wersja drukowana.  • „Zdeptana róża” to przejmująca historia prześladowania niewinnego człowieka przez PRL-owską bezpiekę.
  • „Więcej niż szczęście” to powieść sensacyjna, lecz zarazem traktuje o znacznie ważniejszych rzeczach. Jej główna bohaterka przez swe idealistyczne poglądy popada w konflikt z władzami Polski Ludowej.

 Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim“ w Katowicach, a od roku 1980 w prasie „Solidarności“. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden, „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej „Nasze Słowo“. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji zatytułowany „Leichter als Atem” (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem „Wege zum Erfolg”(Drogi do sukcesu) i „”Wege zur Erfüllung”” (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia zatytułowane „Sprung über den Abgrund” (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści – „Sen“ i „Wielki Manipulator“, wspomnienia „Skok nad przepaścią“ oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazało się do tej pory jej osiem powieści: „Z busolą w sercu“, „Samobójcy“, „Siatka w sieci“, „Poezja i miłość”, „Oko w oko ze śmiercią”, „Niebezpieczna miłość”, „Zdeptana róża” oraz „”Więcej niż szczęście””. W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść „W żelaznym uścisku”.