Rok 2067 miał być pamiętną datą w historii ludzkości – projekt Omega właśnie miał się rozpocząć.

Ośrodek Badań Naukowych Nad Zdrową Żywnością – pod tą oficjalną nazwą, w pobliżu jeziora Michigan, kryje się tajne, ściśle strzeżone laboratorium amerykańskie.

Praca naukowców plaga na obserwowaniu każdego kroku „obiektów”, którymi są cztery pary, a dokładniej młode małżeństwa spodziewające się pierwszego potomka. Ludzi wytypowani według ścisłych kryteriów, odpowiednie pochodzenie, wykształcenia, warunki fizyczne i psychiczne, okazy zdrowia. Niespodziewanie tuż przed uruchomieniem tego ważnego projektu, „obiekty” zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach, co stawia całą misję pod znakiem zapytania. Podobnie jak poprzedni projekt o nazwie Alfa , ten też miał zakończyć się fiaskiem – sabotaż czuć było na kilometr.David i jego ciężarna żona Monique budzą się pewnego ranka przekonani, że biorą udział w jakimś kiepskim reality show – znajdują się w zupełnie obcym miejscu…

Przerażenie zaczynają szukać pomocy, jednak okazuje się, że znaleźli się w jakimś bezludnym miejscu, pięknym, lecz przerażającym jednocześnie.

Obserwowani przez badaczy zapoznają się z nową rzeczywistością, traktują to jak przygodę lecz za kilka dni zaczną normalne życie, stając się rdzennymi mieszkańcami DE2.