Narodziny nowego człowieka to cud. Wszyscy dorośli ludzie muszą dbać o dorastające maleństwa. Naukowcy dowiedli, że dziecięcy mózg potrzebuję wielu zmysłowych bodźców. Opiekuńczy dotyk oraz wspólnie spędzony czas to najcenniejszy podarek, jaki opiekunowie powinni zapewnić dziecku. Prezenty na Dzień Dziecka 2022  dla dziewczynek i chłopców to mądre książeczki i zabawki edukacyjne.

We współczesnych czasach rodzicom coraz trudniej sprawować opiekę nad potomstwem. Psychologowie oraz pedagodzy podpowiadają, jak w ciekawy sposób wypełnić dorastającemu dziecku czas. Dowiedziono, że bajki, a także ciekawe, ilustrowane książeczki, mogą rozbudzić ciekawość i zapewnić malcowi radość. Czytanie na głos dziecku wykazuje prozdrowotne właściwości. Chwile spędzone na wspólnym poznawaniu opisanej historii, zacieśniają emocjonalną więź. Czas przeznaczony na zabawę z dzieckiem również pozytywnie stymuluje  rozwój psychofizyczny malca. Wszyscy muszą  pamiętać, jak ważnym świętem pozostaje, Międzynarodowy Dzień Dziecka, które z ważnych powodów zostało utworzone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w roku 1954. Sprawdź, jakie prezenty na dzień dziecka 2022 – dla dziewczynek i chłopców.

 Gdy zbliżają się urodziny dziecka, dzień dziecka itp., wielu rodziców zastanawia się nad tym jaki prezent wybrać dla dziecka, aby był on trafiony i aby sprawił dziecku radość. A gdyby tym prezentem był CZAS, który rodzice podarują dziecku?

portallibrus.pl

Prezent na Dzień Dziecka 2022 – dla dziewczynki i chłopca to między innymi bajki, baśnie, oraz edukacyjne zabawki. Obdarowany malec może poznawać lekturę samodzielnie albo w towarzystwie opiekunów. Trzeba podkreślić, że czytanie na głos dziecku minimalizuje barierę pomiędzy nieletnim a jego opiekunem. Czytanie to przyjemność, którą jak najwcześniej powinni poznać nieletni. Literatura zawsze pozytywnie wpływa na mózg dzieci. Wsłuchiwanie się w głos opiekuna uspokaja i budzi poczucie bezpieczeństwa. Ponadto literatura zawsze pobudza wyobraźnię, wzbogaca osobowość oraz relaksuje umysł. Warto więc przytulić i zacząć czytać dziecku.

Dzieci bardziej niż innych potrzebują mieć pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają.

M. Quoista

Prezenty na dzień dziecka 2022 to między innymi  baśnie. Ten gatunek literacki przekazuje ważne wzorce zachowań. Artur Jasiński dla dzieci i dorosłych przygotował „Baśń o dębowym sercu”. Jest to wartościowa, poruszająca opowieść podkreślająca najważniejsze wartości w życiu. Fabuła zaprasza nieletnich odbiorców do niebezpiecznej wyprawy. Oczywiście trzeba podkreślić, że jest to baśń o walce dobra ze złem. Fabuła przedstawia obraz umierającej krainy. Fauna i flora od dawna cierpi ze względu na brak wody. Ludzie z wioski są przerażeni, dlatego zamierzają wyprowadzić się w inne miejsce. Szybko okazuje się, że stary dąb został opętany przez złe moce, które trzeba wypędzić. Siła ukryta w dziecku, będzie mogła rozwiązać problemy. Kilkuletni Antek odważy się na śmiertelnie niebezpieczny krok.  

Na Dzień Dziecka dla dziewczynek i chłopców polecane są baśnie oraz lektury psychoedukacyjne.

Jagna Kraszewska postawiła przed młodymi czytelnikami „Trzy klucze”. W tej opowieści główną bohaterką stała się Tosia. Ta dziewczynka, jak wszystkie dzieci bywa niegrzeczna. Tosia za namową Złej Duszy doprowadza do tragedii. Latem pada śnieg, a słońce zostaje zamknięte w klatce. Na całe szczęście z pomocą przybywa jej, Dobry Zielony duszek oraz niezwykły Kot. Przyjacielskie wsparcie pozwala bohaterom przebrnąć przez zawiły labirynt i odkryć, czym są tytułowe Trzy Klucze. Motywem przewodnim książki jest nauka korzystania ze słów: „Proszę, dziękuję, przepraszam”

Prezenty na dzień dziecka 2022 – dla dziewczynek i chłopców to oczywiście zabawki i gry. Należy wybierać jedynie sprawne i sprawdzone przez producentów gadżety.

PUZZLOMATIC PUZZLE EDUKACYJNE SERIA Tto klasyczna, pobudzająca twórcze myślenie zabawka. Puzzle są atrakcją znaną wszystkim. W tej układance wspomagać z zaciekawieniem mogą malca dorośli.  Co ważne ta zabawka, może stać się ozdobą każdej półki. Niewielki kartonik zawierający dokładnie wykonane, drewniane puzzle, zmieści się w każdym miejscu. Ponad pięćdziesiąt różnych brył gwarantuje długą zabawę.

Na prezent dla dzieci nadają się również kolejne układanki.

PUZZLOMATIC PUZZLE EDUKACYJNE SERIA GEMto kolejna odsłona tej klasycznej rozrywki. Trzeba tutaj podkreślić, że ta zabawka wywodzi się z Japonii. Tym razem, ze zgromadzonych w eleganckim pudełku siedmiu drewnianych elementów, bawiący się będą mogli ułożyć ponad sto różnych kształtów. Intelektualne wyzwanie korzystnie wpłynie na rozwijający się mózg dzieci. Osoby, które korzystały z właściwości puzzlomatic za każdym razem wyrażają pełne zadowolenie. Warto nadmienić, iż tę grę znają ludzie na całym świecie.

Prezenty na dzień dziecka 2022 mogą również stanowić modele do składania. Najpewniej wszyscy w dzieciństwie poznawali przyjemność, jaką sprawia możliwość wykonania własnoręcznie jakiejś budowli, maszyny lub budynku. Teraz modele wytwarzane są z wysokiej jakości drewna, sklejki, czy okleiny. Szczególnie polecane są modele do składania firmy UGEARSPośród licznych modeli znajdziemy między innymi: puzzle 3D Peron, dworzec- model mechaniczny do składania Ugears, puzzle 3D statek badawczy – model mechaniczny do składania Ugears czy mechaniczne akwarium 3D model Ugears.

Dzieciom trzeba wręczać podarunki nawet bez okazji. Prezenty na dzień dziecka 2022 – dla dziewczynek i chłopców przede wszystkim powinny nieść radość.  Powyżej zaprezentowano polecane przez pedagogów, psychologów oraz rodziców prezenty dla dziecka. Nie wolno zapomnieć, że popularność ponownie zyskują gry planszowe oraz gry karciane.

Gry i Książki– poszukaj prezentu dla swojego dziecka