Czy wiesz, że opady w okresie kilkuset lat od Potopu były w Egipcie niezwykle intensywne tak, że był on narażony na bezustanne opady i powodzie? Czy wiesz, że w Oazie Fayum istniał labirynt, który mieścił 1500 pokoi, oraz identyczną ilość pomieszczeń do których nikt postronny nie miał dostępu? W kolejnej książce znanego podróżnika i archeologa Jonathana Graya możemy o tym wszystkim przeczytać. Więcej sekretów  umarlaków – More Dead Mans Secrets to jakby kontynuacja znanej już książki Sekrety Umarlaków. Znajdziesz w niej punkt po punkcie, twój specjalny raport , który oprowadzi Cię przez te zadziwiające fakty, które nie dla każdego są dostępne. Odkryj wszystkie te informacje, które są naprawdę zaskakujące. Poznaj dowody na starożytne podróże różnych cywilizacji do Ameryki Północnej, jak również dowody na istnienie ras gigantów, które zamieszkiwały Amerykę! Jeśli interesujesz się tym co tajemnicze, artefaktami z zamierzchłej starożytności, to ta książka jest wprost dla Ciebie.

Książki Jonathana Graya, które ukazały się po raz pierwszy w języku polskim zostały wydane przez Wydawnictwo Psychoskok. Dotychczas na rynku księgarskim ukazały się następujące ebooki autorstwa znanego międzynarodowego badacza i archeologa. Należą do nich:  • 64 niewyjaśnione sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us – opisał nie tylko starożytne tajemnice – ale również wiedzę jaką posiadali nasi przodkowie. Czy wiedza, którą posiadali była lepsza niż ta którą posiadamy teraz? Dlaczego często uważamy, że „nasi przodkowie byli tylko tępymi jaskiniowcami. Czy nie może to być po prostu przypadek egoizmu, opartego na niewiedzy?”
  • Sekrety umarlaków – Dead Mans Secrets to intrygujące ślady zaginionej super cywilizacji spisane przez Jonathana Graya, jako dowód na to, że starożytne cywilizacje wbrew utartym stereotypom były bardzo rozwinięte szczególnie technologie, którymi się posługiwali.
  • Bogactwa króla Salomona –  Solomon’s Fleet Mystery – to książka, która pozwoli dowiedzieć się więcej na temat starożytnego, biblijnego władcy i jego czasach a to dzięki Biblii i najnowszym badaniom i porównaniom jakich dokonał Jonathan Gray
  • Co się stało z wieżą Babel? – What happened to the Tower of Babel? – tym razem w książce ukazana jest historia biblijna o niesławnej wieży Babel, którą budowano aby wznieść się do nieba z pominięciem Boga.
  • Ludzie w kłopotliwych miejscach – Men in Embarrassing Places – to niewątpliwie książka będąca odkrywaniem prawdy o ludzkości, o pochodzeniu człowieka. Dotychczasowe dogmaty zostają w niej podważone Kolejnym mitem opisywanym przez Jonathana Graya jest darwinowska teoria ewolucji oraz teoria dotycząca przetrwania gatunków (której to Darwin wyparł się pod koniec swego życia)
  • Zaginiony Świat Gigantów – The Lost World of Giants – autor przedstawił w niej zebrane materiały archeologiczne, na podstawie których skłania czytelnika do poważnego zastanowienia się nad historią i pochodzeniem człowieka. Praca jest zbiorem tajemniczych odkryć z różnych zakątków świata.