Dzień to gonitwa obowiązków i myśli. Jesteśmy zestresowani. Brakuje nam odpoczynku i chwil dla siebie. Chętnie odpoczywamy, czytając dobre książki. Kontakt z literaturą pozwala na moment zapomnieć o wszystkim. Powieści na długie wieczory, zapewnią nam intelektualny, regenerujący umysł, relaks.

Literatura grozy na długie wieczory https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/thriller-literatura-grozy-horror/

Badania stanu czytelnictwa w Polsce od dawna wskazują, że rzadko sięgamy po literaturę. Podobno mamy za mało wolnego czasu na czytanie. Nasze myśli wciąż skoncentrowane są na koniecznych do wypełnienia obowiązkach oraz problemach. Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Bardzo często odnotowuje się również zaburzenia nerwowe. Stres nas niszczy. Czytanie książek może zapewnić nam przyjemne i szczęśliwe życie. W końcu, jak dowiedli naukowcy i lekarze czytanie to najprostszy sposób na obniżenie poziomu stresu, wyrównanie ciśnienia oraz wzmacnianie pracy mózgu. Trzeba korzystać z terapeutycznych i prozdrowotnych właściwości obcowania z książkami. O jakich porach najlepiej czytać?

„Bardzo lubianą porą do czytania jest wieczór, kiedy możemy odpocząć i zrelaksować się po całodziennych obowiązkach”.

pp.pl

Powieści na długie wieczory to wyjątkowe książki z przekazem. Przy nocnej lampce łatwiej jest głęboko rozmyślać nawet o najtrudniejszych tematach. W ten sposób obcowanie z literaturą uczyni nas mądrzejszymi i bardziej interesującymi dla otoczenia. Książki polecane na długie wieczory to powieści obyczajowe, historyczno – obyczajowe, czy thrillery. W domowym zaciszu można bezpiecznie popuścić wodzę wyobraźni. Czytanie przed zaśnięciem często wywołuje fantazyjne marzenia senne.

„Najważniejsze jest jednak to, że czytanie to jest po prostu doskonały sposób na długie wieczory. Nie ważne jakie wieczory. Czy to wiosenne, czy to jesienne, czy długie letnie, czy krótkie zimowe. Każdy dzień i każdy wieczór jest idealny do tego, żeby po prostu trochę sobie poczytać”.

mojehobbi.pl

Pora poznać powieści na długie wieczory. Do prezentacji wybrano najlepsze książki do czytania. Ponieważ gusta literackie bywają bardzo zróżnicowane, nie koncentrowano się tylko na jednym gatunku. Silnych wrażeń nie zabraknie. Powieści historyczno– obyczajowe stanęły obok literatury inspirowanej faktami, powieści przepełnionej erotyką oraz thrillera psychologicznego. Czytelnicze wieczory warto zacząć, jak najszybciej. Osoby cierpiące na bezsenność, czytając dobre powieści, umilą sobie czas oczekiwania na nadejście snu.

Romans i erotyka na długie wieczory https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/romans-i-erotyka/

Kiedy zapada zmrok, umysł zostaje pobudzony do refleksji. Wieczorem warto przeczytać książkę inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami. „Odruch naturalny” to powieść autorstwa kontrowersyjnego Zenona Celegrata. Człowiek, nazywany dawniej wielkopolskim Kuklińskim zdradził kolejne szczegóły ze swojego życia. Wcześniej odbiorców w osłupienie wprawiło „Kruszenie odmieńca” Celegrata, a teraz pojawiają się nowe fakty. Ta powieść zapisana jest poruszającymi wątkami autobiograficznymi. Więzienne tajemnice, tajne służby, przymusowe zeznania oraz doniesienia o Strzelcach Opolskich i kryminalnym towarzystwie. Tak silne wrażenia i skomplikowane tematy oferuję „Odruch naturalny”. Ponadto, czytelnicy zdołają zrozumieć, w jaki sposób mógł czuć się niesłusznie skazany na wieloletnie więzienie człowiek. Dawne obietnice złożone niewłaściwym organom zbierają żniwo. Czy Celegrat ugiął się, i podjął dalszą współpracę, ponieważ odmowa może oznaczać śmierć? Trzeba sprawdzić.

Brak światła zaburza dobowy rytm. Gdy nadchodzi, wieczór warto zapalić lampkę, która nada pomieszczeniu kameralny urok. Polecana powieść na długie wieczory to thriller psychologiczny „Dwa słowa”. Autorka to Anka Mrówczyńska, której wcześniejsza twórczość została wyróżniona przez portale i strony psychologiczne oraz psychiatryczne. W nadal bestsellerowej serii „Młody bóg z pętlą na szyi…” Mrówczyńska mówiła o borderline, a teraz ponownie przyszła pora, aby posługując się literacką fikcją, zajrzeć w najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Główna bohaterka to inteligentna Kinga, która szuka szczęścia jako piosenkarka. Jeden dzień i jedna myśl odmieni wszystko w jej życiu. Bohaterka będzie miała wewnętrzne poczucie, że powinna nawiązać kontakt z dawnym partnerem, Piotrem. Ludzkim życiem powinien kierować rozum, a nie emocje. Kiedy Kinga dowie się, że Piotr ma żonę i dzieci, zacznie odchodzić od zmysłów. Miłość przerodzi się w obsesję. Może dojść do tragedii, ponieważ Kinga jest zdolna do wszystkiego. Zakończenie tego thrillera zapada w pamięci.Powieści na długie wieczory zachęcają do intelektualnych zabaw. Czytanie to szansa na eskapizm. Zadajmy sobie pytanie, co zrobiłbym, gdyby przydarzyła mi się podobna sytuacja? Mrok kryje się wszędzie, więc mawia się, że obcym i nieznajomym nie warto ufać. Anna Wysocka-Kalkowska, postanowiła, że jej bohaterka, Agata będzie musiała odkryć, kim jest „Mężczyzna bez twarzy”. Podobna sytuacja może przydarzyć się każdemu. Fabuła rozwija się dynamicznie od momentu, gdy piękna, choć nie najmłodsza Agata odbiera telefon od nieznanego numeru. Poukładane życie trafia szlag, kiedy amant zaczyna oddziaływać na jej zmysły. Wypite wino najpewniej nadmiernie rozbudziło jej wyobraźnię, ale każda decyzja przyniesie ze sobą określone skutki. Ta powieść przepełniona jest erotyzmem oraz wątkami zachęcającymi do krytycznych rozważań. Agata będzie musiała stoczyć walkę pomiędzy zdrowym rozsądkiem, a skrywanymi długo pragnieniami. Co się stanie, kiedy Agata zorientuję się, że „Mężczyzna bez twarzy” jest oblubieńcem innej? O tym trzeba się przekonać.

Powieści na długie wieczory powinny opisywać zawiłe wątki. Odgadywanie tajemnic to przyjemna i wyciszająca aktywność. Jeżeli książka pochłonie nas bez reszty, najpewniej nawet do rana będziemy gotowi ją czytać.

Na długie wieczory polecana jest książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, poruszy nas przeszłość. „Przeklinam to miasto” – „W dalekim kraju” to pierwszy tom dwuczęściowej powieści sensacyjno-obyczajowej. Autorka, Ewa Lenarczyk, zdradziła, że początek i koniec tej historii znała od razu. Obszerna fabuła została dopełniona fikcją literacką. Dzięki temu możliwe stało się wierne odwzorowanie okresu wojen szwedzkich z XVII w. Główni bohaterowie żyją właśnie we wspomnianym czasie. Zrozumiemy, że dawniej dzielni musieli być nie tylko mężczyźni. Główna postać to patrycjuszka, córka Elbląskiego mincerza, Kordula. Miłość do szwedzkiego żołnierza odmieni los tej kobiety. Walka o uczucie, niepewność jutra, pomówienia i niedające się rozwiązać problemy. To nie które z wątków tej części opowieści, która sprawi, że będzie „Wielki powrót”.

Zawiłe sprawy najlepiej jest rozwikłać. Nie można również obietnic rzucać na wiatr. Ewa Lenarczyk dotrzymała słowa. II tom powieści sensacyjno-obyczajowej „Przeklinam to miasto” – „Wielki powrót” już jest dostępny. Akcja ponownie wciąga bez reszty. Zaskakujące zwroty akcji to gwarancja, relaksu. Kordula zrobi wszystko dla miłości. Kobieca siła, wiara oraz nieugięta nadzieja ochroni jej umysł. Intrygujące wątki tej części powieści to między innymi: niewolnictwo, porwania, haremy oraz domy uciechy dla panów. Kordula tym razem ma szansę spełnić swoje marzenia. Autorka zadbała, żeby ta powieść zakończyła się szczęśliwie. Warto o tym przeczytać.

Powyżej zaprezentowane książki to polecane powieści na długie wieczory. Znając tytuły, możemy zadbać o całoroczny prozdrowotny, czytelniczy relaks. Ponieważ pora dnia wpływa na nasze samopoczucie. Trzeba pamiętać, że w zasięgu ręki zawczasu trzeba mieć powieści na długie jesienne wieczory, a następnie książki na zimę.

Książki w sam raz na długie wieczory https://www.psychoskok.pl/ksiazki/