Autorem książki jest młody człowiek działający pod pseudonimem Jan Trzepacz, który opisując wydarzenia mające miejsce w rzeczywistości chce zamanifestować, iż to co inne nie znaczy gorsze i nienormalne. Żyjemy wśród utartych schematów, ogólnie przyjętych za normę. To co nie mieści się w ramy stereotypu zasługuje na wyrzucenie poza margines, wyszydzenie i pośmiewisko. Ludzie o innych zainteresowaniach, kulturze czy odmienności seksualnej są spychani – nie daje im się możliwości normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Co i kto daje im takie prawo? Dlaczego nie wolno im żyć spokojnie?

Autor tak opisuje emocje jednej z bohaterów książki „Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat” wobec inności postrzeganej przez społeczeństwo „Pamiętaj nieważne kim będziesz i z kim będziesz, postępuj według swoich zasad, buntuj się gdy dzieje się niesprawiedliwość, kochaj tak jak potrafisz, a co zrobisz ze swoim życiem to twoja sprawa, bo to twoje życie… niezależnie od wszystkiego, ja zawsze będę Cię kochać bo jesteś moją córką, darem Boga…” – potrafi ona pomimo niezrozumienia i obaw jakie niesie ujawnienie się ze swoją innością, wyjść naprzeciw wszystkim i wszystkiemu. W końcu jak każdy wolny człowiek ma do tego prawo.Książka jest oparta o prawdziwe wydarzenia i jeszcze bardziej wzmacnia chęć poznania i zrozumienia tematu przez innych. Wiele opisanych wydarzeń wzbudza u czytelnika różne emocje, od czasem obrzydzenia poprzez ciekawość na współczuciu skończywszy. Losy młodych ludzi nie zawsze kończą się tak jakbyśmy my czytający tego chcieli. Bohaterom książki doświadczyć przyjdzie tragedii, która pomoże im jeszcze bardziej umocnić swą przyjaźń, miłość i pozwoli podjąć pewne kroki w walce z nietolerancją. Jak wiele musi się stać, aby społeczeństwo jeśli nie tolerancyjne to chociaż bezkonfliktowe z ludźmi tymi chciało się stać. Oni też mają prawo do miłości i do życia – to ludzie tacy jak my! Zainteresowanych lekturą odsyłam do księgarni .

Książka dostępna jest w formie ebooka i jest już dostępna w sprzedaży – zobacz tą pozycję w naszych księgarniach internetowych: