Jesteś człowiekiem. Czujesz ciałem i umysłem. Potrafisz przeżywać emocje i nieraz gubisz się we własnych uczuciach. Wówczas cenne okazują się poradniki duchowe i religijne dla wszystkich, bo są to książki, pozwalające znaleźć samego siebie.

Książki o tematyce religijnej – co czytać? http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-tematyce-religijnej-co-czytac/

Ludzkie życie wydaje się coraz bardziej skomplikowane. Rzeczywistość jest niesprzyjająca, a problemów wciąż przybywa. Tysiące osób cierpi z powodu najróżniejszych chorób, inni mają bolączki prywatne, finansowe, służbowe, czy rodzicielskie. Ogromna ilość stresorów spadających na ludzkie barki, przyczynia się do tego, że depresja staje się najczęstszą chorobą cywilizacyjną. Musimy dbać o zdrowie psychiczne i emocjonalny ład. Kiedy odczujemy, że nie dajemy sobie rady, musimy poszukać wsparcia. Zasoby finansowe oraz obecność innych osób może nie zapewnić nam oczekiwanej ulgi. O niektórych sprawach trudno mówi się nawet najbliższym. Ponadto niektórzy z nas noszą w sercach tajemnicę, których nikomu nie zamierzają wyjawić. Na szczęście, bez względu na wszystko, spokój ducha każdemu gwarantuje wiara.

Wiara jest wiedzą serca i wykracza poza moc demonstracji.

Kahlil Gibran

W każdej okoliczności korzystajmy ze wsparcia duchowego. Dzięki temu z każdego momentu wyniesiemy dogłębne, emocjonalne doznania. Istniejemy, musimy szanować dar życia. Potrzebna nam wiara w boską siłę, bo jak mawiał Dostojewski: „jeżeli nie ma Boga, to wszystko jest dozwolone”. Nim w naszym umyśle zagości chaos oraz przewlekły uczuciowy ból, sięgajmy po poradniki duchowe i religijne.

Religia  określa zasady, według których powinniśmy żyć, aby osiągnąć życie wieczne. Wiara sprawia, że cenimy sobie wartości takie jak miłość, przyjaźń, dobro czy szacunek dla drugiego człowieka.

polki.pl

Poradniki duchowe i religijne dla wszystkich podpowiadają, jak pięknie żyć. To książki z przesłaniem, które poszerzają horyzonty myślowe oraz wzbogacają osobowość. Powinien sięgnąć po nie każdy, kto szuka spokoju ducha oraz odpornej na wszelkie przeciwności losu siły emocjonalnej. Polecane poradniki z tego obszaru zaprezentowano poniżej.

Beletrystyka religijna – co czytać? http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/beletrystyka-religijna-co-czytac/

Jesteśmy częścią świata. Istnienie fizyczne wyrażamy działaniem, byt duchowy odbywa się w myślach. Coraz więcej naukowców mówi o nieograniczonej sile kwantów oraz życiodajnej energii. Możemy więcej. Musimy uważnie słuchać swoich poczuć. Polecany przewodnik duchowy dla wszystkich nosi tytuł „Przekazy Wszechświata„. Ta napisana przez natchnioną autorkę, Małgorzatę Król książka radzi, w jaki sposób można poczuć energię z innych wymiarów. Wszechświat naprawdę do nas przemawia. W trakcie lektury tej pozycji zrozumiemy, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Skąd pochodzimy? Jaki sens ma nasze istnienie? Czy istnieje dusza? Na te i wiele innych egzystencjalno – społecznych pytań odpowiada pisarka. Należy wspomnieć, że treść tego duchowego poradnika inspirowana jest odczuciami, których Małgorzata Król doświadczyła w trakcie sesji hipnotycznej. Teraz wszyscy mogą poznać nieprawdopodobne informacje.

Celem Przekazów Wszechświata jest Przebudzenie części naszej Świadomości – naszego prawdziwego ja, obecnie zamieszkującego w ludzkim ciele.Małgorzata Król

Miejsce, w którym przychodzimy na świat, a następnie dorastamy, ma znaczenie. W każdej społeczności funkcjonuje określona religia, będąca swojego rodzaju stelażem moralnym. Poradnik duchowy”Teologia w przyszłości” wskazuje, w jaki sposób wiara w istnienie Boga oraz religijność może ułatwić nam kształtowanie szczęśliwego życia. Autor, Krzysztof Hochoman z racji wieku i zgromadzonych doświadczeń, zaprezentował dojrzałe spojrzenie na chrześcijaństwo. To wspaniale, że książka tego rodzaju jest już dostępna, ponieważ wielu próbuje zachwiać podwalinami religijności. Nie pozwólmy zniszczyć swojej tradycji. Stawiajmy mądre pytania. Przeczytajmy o tym, że najnowsze doniesienia naukowe nie starają się konkurować z utartymi wierzeniami. Nauka i religia naprawdę może stać koło siebie. Ten poradnik religijny zapozna wszystkich z teologią  potrzebną człowiekowi XXI wieku. Należy wspomnieć, że tę obszerną pozycję poznaje się z przyjemnością, ponieważ została zawarta w postaci dialogu dziadka z wnuczkiem.

Istnieją przesłanki, by sądzić, że w XXI wieku liczba osób potrzebujących teologii zdecydowanie się zwiększy. Zastanawiam się, jakiej teologii będą poszukiwać, i próbuję ją pokazać w tym tekście. Przybliżam dostępne mi informacje i próbuję zbudować teologię potrzebną, moim zdaniem, człowiekowi XXI wieku. Według tej teologii człowiek nie żyje po to, aby się zbawić, ale zbawia się po to, aby pełniej żyć.

Krzysztof Hochoman.

Jesteśmy istotami pełnymi wątpliwości, to dlatego powinniśmy korzystać z nauk pozostawionych przez Zbawiciela. Polecany poradnik duchowo religijny to trzyczęściowa pozycja pod tytułem „Dzieje, nauczanie i czyny Jezusa Chrystusa na tle ówczesnych warunków życia w Palestynie„. Bogdan Kluczyński postanowił wzmocnić wiarę ludzi wątpiących. Jest to książka, którą możemy potraktować jako wartościowy wykład teologiczny lub pozycję poświęconą historii Jezusa Chrystusa. Najlepiej, jednak jeżeli będziemy szukać i odnajdywać w niej ponadczasowych wskazówek. U boku Baranka Bożego naprawdę możemy być szczęśliwi.

Chrystus jest największym źródłem siły duchowej, którą człowiek kiedykolwiek poznał. Jest najszlachetniejszym przykładem tego, kto pragnie dać wszystko, w zamian nie prosząc o nic.

Gandhi

Kilka powyżej wspomnianych książek to najlepsze poradniki duchowe i religijne dla wszystkich. Każdy, kto po nie sięgnie, odnajdzie wsparcie przepis na wartościowe, spokojne życie. Warto pamiętać, że podobne właściwości oferują poradniki psychologiczne.

PORADNIKI RELIGIJNE http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/religijne/ CO CZYTAĆ?