Powieści romantyczne nie tracą na popularności. Wzruszające, obyczajowe historie także mają liczną grupę fanów. Czytelnicy coraz częściej dopominają się jednak mocnych wrażeń. W bezpiecznych warunkach strach to bowiem silna podnieta. Polecam thrillery, bo zawsze wywołują silny dreszcz emocji.

Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające thrillery https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-trzymajace-napieciu-czyli-wciagajace-thrillery/

Od zarania dziejów ludziom towarzyszył strach. Ta emocja motywowała do nagłego działania. Uciekaj lub walcz, podpowiadał przestraszony organizm. Obecnie wielu groźnych zjawisk możemy unikać, a ciągle potrzebujemy odczuwać silny stres. Dlaczego lubimy się bać? Czemu szukamy okazji, w których doznajemy silnego dreszczu uczuć? Okazuje się, że jest to zrozumiały proces emocjonalny. Ważne, żeby strach nie przekształcił się w chorobotwórczy lęk.

Niektórzy wręcz uwielbiają się bać – dlaczego tak jest? Psycholodzy, psychoterapeuci stwierdzają, że strach można uznawać za korzystną emocję, która od zarania dziejów miała ochraniać ludzi.
Dlaczego niektórzy pożądają strachu? Horrory, thrillery, czy kryminały mają wciągać w fabułę i wywoływać w odbiorcach dreszczyk grozy. Część z nas po prostu lubi się bać. To zdrowe pragnienie, bo kontrolowany strach, pobudza układ współczulny, przyspiesza czynności serca oraz układu oddechowego, a w efekcie krew dociera do najważniejszych narządów.

psychiatria.pl

Polecam thrillery wywołujące dreszcz emocji. Dreszczowiec jest utworem sensacyjnym, który ma wywoływać u odbiorcy niepewność i silne napięcie. Pełna tajemniczości fabuła zawsze podąża do punktu kulminacyjnego. Najczęściej niebezpieczeństwo zagraża głównemu bohaterowi. Śledzenie jego perypetii pozwala odkryć wiele wstrząsających tajemnic. Dobre  thrillery inspirowane są motywem walki dobra ze złem. Nieprzewidywalne zwroty akcji budzą liczne pytania i wówczas czytanie zaczyna być niezapomnianą przygodą.

Zabójstwa, historie kryminalne, psychopatyczni przestępcy, seryjni mordercy, przestępstwa seksualne, obrzydliwe dewiacje i wszelkie inne okropności po prostu nas ciekawią.

Lubimy czytać thrillery psychologiczne https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/lubimy-czytac-thrillery-psychologiczne/

W bezpiecznych warunkach warto zmierzyć się z podobnymi budzącymi strach opowieściami. Polecam thrillery, ponieważ ten gatunek gości w literaturze od XIX wieku między innymi dzięki tak wybitnym pisarzom, jak  Edgar Allan Poe.

Kryminały i thrillery, mimo że traktują o sytuacjach, w których nikt z nas nie chciałby się znaleźć, są znakomitą rozrywką i odskocznią od rzeczywistości.

katarzynagrzebyk.pl

Polecam thrillery wywołujące silny dreszczyk emocji. Są to dreszczowce, których długo nie da się zapomnieć. Mroczne historie długo można wymieniać, ale wystarczy poznać najlepsze z nich. Poniżej pokrótce omówiono więc dwa mrożące krew w żyłach tytuły. Przekonamy się, że „Zemsta” może przybyć z zaświatów oraz odwiedzimy pełne tajemnic „Miasteczko Pomroka”. 

Doświadczony pisarz Krzysztof Piotr Łabenda postanowił zgłębić tajemnice ludzkiej  duszy. Mroki umysłu stały się inspiracją thrillera psychologicznego „Miasteczko Pomroka”. To miejsce zamieszkują źli do szpiku kości, ksenofobiczni, zabobonni, stosujący lincz ludzie. Tutaj notorycznie zdarzają się akty dewiacji seksualnej, pedofilia oraz znęcanie psychiczne. W Pomroce trzeba bardzo uważać. Pisarz sporządził dokładny opis przerażających scen. Z pewnością zdołamy, odnieś je do rzeczywistości, ponieważ, jak wspomniał Łabenda, każdy skrywa w swojej naturze cząstkę Pomroki.

Miasteczko Pomroka, to opowieść o meandrach i mrokach ludzkiego umysłu, o pragnieniu miłości, które bywa tak silne, że popycha do zbrodni. Wartka akcja, zaskakujące jej zwroty uczą czytelnika, że w życiu nie zawsze rzeczy są takimi, jakim i się wydają.

Krzysztof Piotr Łabenda

W miasteczku Pomroka grasuje seryjny morderca. Zaraz po zabójstwie 18-latka tą sprawą zajmie się, była wojskowa z Marines Kira Mazur oraz Fabian Krakowiak. Tych dwoje szybko wykryje porwania licealistek oraz zacznie odczuwać do siebie skomplikowaną emocję. W końcu Kira to kobieta po przejściach a Fabian  jest mężczyzną z zawiłą przeszłością. Ten thriller psychologiczny oferuję silny dreszczyk emocji oraz skłania do rozważań nad tematem miłości utraconej śmierci i tęsknoty za kimś bliskim.

Polecam thrillery, ale również horrory. Siejąca postrach „Zemsta” wyszła spod kobiecego pióra. Małgorzata Bloch-Łuczak dostarcza silnych wrażeń horrorem praktycznie z zaświatów. Żeby poznać tajemnice ukryte w tej mrocznej powieści, trzeba wyruszyć na teren zaściankowej mieściny. Główna bohaterka, która została skazana na niewyobrażalne psychofizyczne cierpienie to Joanna. Zrządzenie nieobliczalnego losu sprawiło, że jej narzeczony Krystian, na moment przed ślubnymi uroczystościami zginął w wypadku. Żałoba to czas trudny do przetrwania. Co gorsza, Joanna zaraz po pogrzebie zaczyna dostrzegać nierzeczywistą postać. Czyżby traciła zmysły? Autorka wyjaśniła, że najlepiej było jej operować grozą.

Myślę, że mam większe predyspozycje do opisywania krwawych scen niż romantycznych.

Małgorzata Bloch-Łuczak

Zemsta bywa okrutna, o czym przekonują się bohaterowie tego horroru. Joanna pomimo zagrożenia będzie próbowała wyjaśnić przerażającą tajemnicę. Zginie wiele osób. Bohaterce będzie pomagał były znajomy jej zmarłego ukochanego. Szkoda, że kobieta szybko przekona się, że niektórym nie wolno ufać. Zakończenie bardzo zaskakuje. I choć będzie okrutnie, sprawiedliwość odniesie zwycięstwo.

Naukowcy bez ustanku powtarzają, jak ważne w życiu ludzi powinny być książki. Słynny Józef Ignacy Krasicki dziesiątki lat temu apelował: „czytajmy, bo czytanie to drugie życie”. Tylko od nas zależy, czy nasz los będzie łagodny, jak delikatna powieść obyczajowa, ekscytujące, jak powieści przygodowo-sensacyjne, czy pełne ekstremalnych wrażeń, jak kryminały lub dreszczowce. To dlatego polecam thrillery.