Co się kryje za odsuniętym fotelem samochodu? Młody brytyjski bankowiec Sean nabiera podejrzeń, że ktoś się włamał do jego jaguara. W jakim celu? Z wnętrza wozu nic nie zginęło. Spłoszony złodziejaszek? Skłonny jest tak sądzić i bagatelizuje całe wydarzenie.

Historia się jednak powtarza. Czy ktoś usiłuje nadać mu jakiś sygnał?

Prywatne śledztwo prowadzi do całkowicie nieoczekiwanych wniosków, dodatkowo komplikujących zagmatwaną sytuację. Anglikiem interesuje się policja oraz co najmniej trzy inne niezidentyfikowane na razie grupy o mocno nieprzyjaznych zamiarach. On sam nie widzi żadnego ku temu powodu. Jest cenionym bankierem i doradcą finansowym o ustalonej, nieposzlakowanej reputacji.

Podczas pobytu w przytulnym pensjonacie na wybrzeżu, Sean zostaje poddany narastającej presji psychologicznej. Na plaży pojawiają się tajemnicze napisy. Dowiaduje się o mrocznej stronie niedawno zawartej legalnej transakcji z rosyjskim bankowcem. Jest szantażowany. Przez kogo?W grę wchodzą ciemne interesy rywalizujących ze sobą grup przestępczych na kilku kontynentów. Co ma polski Szczecin z tym wspólnego? Nawozy sztuczne? To przecież legalny towar eksportowy?

Z uwagi na podwójne zastosowanie przewożonych nawozów sztucznych, w grę włączają się kolumbijscy handlarze narkotyków. Pod pozorem starania się o kredyty, oni też domagają się kolejnej partii chemikaliów, wierząc, że bank Seana podporządkuje sobie polskie wytwórnie nawozów sztucznych.

W międzyczasie w Rosji w walce o wpływy w mafii do głosu dochodzi nowe, bezwzględne pokolenie, usiłujące przejąć od poprzedników intratne kontakty zagraniczne oraz podporządkować sobie samego Seana. Dochodzi do wymuszonego spotkania w cztery oczy i niedwuznacznych propozycji popartych stosownymi groźbami.

W końcu przestępcy wpadają w przemyślnie zastawione sidła.

Happy end? A skądże! Dopiero potem się wszystko zagmatwa!