Wrzesień – rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim wielkie zakupy – nowe książki, przybory szkolne, ubrania, buty, a przede wszystkim plecak. To właśnie w plecaku noszone są wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, dzieci i młodzież trzymają go na swoich plecach nawet przez kilka godzin, więc warto dokładnie zastanowić się nad jego wyborem.

Plecak idealny

Plecak szkolny ma być przede wszystkim wygodny, dostosowany do wzrostu osoby korzystającej z niego, ponieważ komfort noszenia to podstawa. Plecak musi być idealnie dopasowany, ponieważ ma to ogromny wpływ na postawę dziecka. Oprócz tego plecak powinien być stosunkowo lekki, nie przekraczać 10-15% masy ciała dziecka, musimy pamiętać o tym, że do niego włożymy niemałą zawartość, która również obciąża plecy. Co więcej, należy zadbać o to, aby plecak był usztywniony w okolicach pleców oraz na dnie. Dodatkowo warto wybierać akcesoria szkolne, które wyposażone są w pasek umożliwiający spięcie w pasie, dzięki czemu odciążamy kręgosłup.

Ze względów bezpieczeństwa, plecak szkolny musi być wyposażony w odblaski, które są niezbędne, gdy nie ma na zewnątrz dostatecznego oświetlenia słonecznego. Podczas zakupu plecaka, należy zwrócić uwagę na testy i certyfikaty – to właśnie one poświadczają, że plecak jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika i nie zagraża jego zdrowiu. 

Plecak szkolny musi być również funkcjonalny. Powinien zawierać co najmniej kilka przegródek, które znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz plecaka. Przydatna może okazać się również przegródka na laptopa, zwłaszcza dla starszych dzieci. Nie zapomnijmy o kieszonce na butelkę, tak aby zminimalizować ryzyko rozlania się napoju. Estetyka również ma znaczenie

Młodsze dzieci często uwielbiają bardzo kolorowe plecaki z motywami bajek, które zazwyczaj szybko im się nudzą. W taki sposób generujemy spore koszty, ponieważ potencjalnie dobry plecak wymieniamy wyłącznie ze względu na jego wygląd. Z tego powodu warto zakupić plecak szkolny, który będzie jak najbardziej uniwersalny. Stonowane kolory, takie jak beż, czerń, czy biel oraz pastelowy róż lub błękit, będą odpowiednie dla dziecka w każdym wieku. Nie musi być to plecak monochromatyczny, proste wzornictwo i połączenie delikatnych kolorów również nie wyjdzie z mody. 

Gdzie kupować plecaki?

Plecak szkolny powinien służyć dziecku więcej niż rok, dlatego też nie warto na nim oszczędzać. Co z tego, że kupimy plecak w okazyjnej cenie, a okaże się on niebezpieczny dla dziecka. Z kręgosłupem nie ma żartów, zaniedbywanie go może bardzo odbić się na zdrowiu, dlatego też należy zawsze przypominać dziecku o noszeniu plecaka na obu ramionach. Podczas zakupu plecaka, najlepiej stawiać na sprawdzone firmy, które specjalizują się w produkcji tego typu dodatków – świetnie sprawdzą się sportowe marki, takie jak Nike, Adidas, Puma, czy popularny Vans lub Converse. W Internecie można również poznać oferty wielu firm, które skupiają się na tworzeniu plecaków ukierunkowanych na potrzeby najmłodszych dzieci – charakteryzują się one zwiększoną liczbą zabezpieczeń. Świetny stosunek jakości do ceny znajdziecie Państwo na stronie: https://plecakowo.com/pl/179-szkolne