OS X Lion to, jak dotąd, najlepszy z naszych systemów operacyjnych ponieważ wyposażono go w nowe funkcje. Funkcje razem dają coś wyjątkowego, do tych najbardziej przydatnych należą przede wszystkim współdzielenie plików przez przeciąganie i upuszczanie, bezpieczny transfer plików, zapora sieciowa między użytkownikiem a osobą, z którą współdzieli pliki.  System OS X jest oparty na solidnym fundamencie uniksowym i został zaprojektowany tak, by w pełni wykorzystać rozwiązania technologiczne dostępne w każdym nowym komputerze Mac.

Aby jednak w pełni cieszyć się w/w systemem w swoim komputerze powinieneś przeczytać przewodnik po systemie MAC OS X wydanym w formie ebooka przez Krzysztofa Wołka, absolwenta Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. W książce pt: „Praktyczny przewodnik po MAC OS X  Server 10.6 i 10.7” autor zawarł wszelkie cenne informacje dotyczące instalowania i praktyczne wskazówki dotyczące poruszania się po systemie MAC OS X. Bardzo przydatnym uzupełnieniem książki są pytania oraz ćwiczenia praktyczne pozwalające nie tylko sprawdzić siebie, ale także utrwalić nabytą wiedzę oraz przećwiczyć inne scenariusze implementacji.Książka ukazała się już na rynku w formie ebooka i jest dostępna w wielu księgarniach internetowych. Serdecznie polecam, szczególnie dla osób które mają zamiar zainstalować w/w system na swoim komputerze. Posiada ona wiele przydatnych informacji o tym jak poruszać się i działać w systemie OS X Lion i OS X Snow Leopard. Zainteresowanych odsyłam do ebooka.

Książka ukazała się jako hit ostatniego sezonu formie elektronicznej w wielu księgarniach internetowych, zobacz także w  naszych