Szanujmy dzieci. Przyszłe pokolenia będą decydować o naszym życiu. Pierwsze lata wpływają na rozwój malca. Pamiętajmy, że dzieci doświadczające traumy częściej chorują, bywają apatyczne, miewają napady lęku, nerwicę oraz różne problemy z zachowaniem.
Opowieści zaburzonego dzieciństwa, poruszają, skłaniając do przemyśleń. Nad przedstawionymi historiami do łez wzruszają się wszyscy.
Większość dorosłych ludzi, planuje posiadanie potomstwa. Rodzicielstwo to ważna funkcja, której nie każdy zdoła podołać. Patologiczne rodziny, wychowują dotknięte problemami psychofizycznymi dzieci. Dysfunkcyjna komórka społeczna to dla malucha piekło. Brak poczucia bezpieczeństwa, lęki, problemy z zachowaniem oraz różnego rodzaju zaburzenia częstokroć są następstwem przeżytych patologii.
Gdzie się podziało moje dzieciństwo, czyli syndrom DDA https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/sie-podzialo-dziecinstwo-czyli-syndrom-dda/
Największym błędem niedostosowanych rodziców jest brak okazywania miłości i oschłość emocjonalna. Z czasem takie zaniedbane uczuciowo maluchy, wyrastają na dorosłych ludzi. Opowieści zaburzonego dzieciństwa zdradzają tajemnice ofiar.
Trauma dziecięca to bardzo poważny stan (…) Straumatyzowane częściej chorują, skarżą się na bóle głowy, brzucha, nudności. Są wycofane i nieśmiałe lub wręcz przeciwnie, nadmiernie pobudzone. Starają się za wszelką cenę rozładować stres i strach sięgając po używki lub dokonując samookaleczenia.
zdrowie.radiozet.pl
Z traumy trzeba otrząsnąć się stopniowo
Opowieści zaburzonego dzieciństwa inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. W większości natrafimy na biografie, a także intymne zwierzenia z przeszłości. Z traumy trzeba otrząsnąć się stopniowo. Doświadczona życiowo terapeutka, Micia Mieszkowski do zdrowia psychicznego powracała „Po supełku do kłębka”. Molestowanie seksualne i gwałt to najstraszniejsze, co może dotknąć małoletniego. Niestety, takie przestępstwa nadal zdarzają się bardzo często. Milena Kamińska, w swojej poruszającej książce wyznała przecież: „Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie”. Złość, poczucie niesprawiedliwości, pragnienie zemsty oraz nieukojony żal to objawy dojrzewania w patologicznym środowisku.
Impulsywność, brak koncentracji, agresywność czy izolowanie się od innych, to symptomy, które stanowią ważną informację i świadczą o zaburzonym środowisku rodzinnym danego dziecka.
profesor. pl
Opowieści zaburzonego dzieciństwa szokują. Autentyczne zwierzenia ofiar na długo pozostawiają ślad w pamięci. Te historie każdy powinien poznać. Do prezentacji wybrano książki autorów, którzy opowiedzieli o przeżytej traumie. Przemoc, wykorzystywanie seksualne, trudna sytuacja domowa, a także uzależnienia rodziców to czynniki wpływające na zaburzenie dziecięcego świata. Nie każdej dysfunkcyjnej rodzinie da się pomóc. Historie osób, które zdołały pokonać traumatyczne doświadczenia, naprawdę trzeba przeczytać. To motywująca do pozytywnych zmian w życiu literatura.
Rodzina dysfunkcyjna w literaturze – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/rodzina-dysfunkcyjna-w-literaturze/
Dorastanie młodego człowieka wymaga troski. Każdy błąd wychowawczy wpływa na zdrowie psychofizyczne dziecka. Opowieści zaburzonego dzieciństwa, poruszają i na długo zapadają w pamięci. Micia Mieszkowski opowiedziała, że po przeżytych traumach dochodziła do siebie „Po supełku do kłębka”. Wstrząsająca, opowieść Mici Mieszkowski inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Poruszony został trudny temat molestowania seksualnego i gwałtu. Traumatyczne zajścia, pozostawiają po sobie blizny w duszy i umyśle. Emocje trudno wyciszyć. Dla wielu osób ratunkiem może okazać się terapia. Micia Mieszkowski poprzez tę publikację, próbuje odmienić los wielu cierpiących kobiet. Autorka nie wstydzi się mówić o najintymniejszych zajściach. Nie bez przyczyny plątaninę problemów i traum symbolizuje kłębek zwinięty z włóczki. Do czytania ta książka polecana jest wszystkim ofiarom przemocy seksualnej. Terapeutyczna siła literatury łagodzi odczucia wewnętrzne.
Zdobędziesz odwagę, by realizować swoje pragnienia. Czy to możliwe, że obawiamy się własnej siły?
Micia Mieszkowski
Dziecko jest bezbronną istotą zdaną na łaskę rodziców i opiekunów. Dlaczego niektórzy boleśnie krzywdzą potomstwo? Milena Kamińska doświadczyła traumy. „Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie” to książka inspirowana prawdziwymi zajściami. Autorka długo dojrzewała do podjęcia decyzji o ujawnieniu przykrych faktów. Lęk, poczucie odrzucenia, brak wiary w siebie oraz powracające koszmary, zmusiły ją do uczestnictwa w programie terapeutycznym. Psychoterapia, wsparcie bliskich osób, a także obecność drugiego człowieka to znany wszystkim sposób na zmniejszenie wykluczenia społecznego. Alienacja oraz poczucie bycia gorszym to objaw zaburzeń psychicznych w tym depresyjnych. Molestowanie seksualne to problem dotyczący wielu osób. Najczęściej ofiarami molestowania stają się kobiety i młode dziewczyny. Kamińska opowiada, jak zdołała odzyskać równowagę psychiczną. Jej porady okażą się pomocne dla wszystkich.
Mam taką małą nadzieję, że książka ta pomoże komuś, chociaż w zobaczeniu „światełka w tunelu”, daniu nadziei, że życie może być jeszcze dobre, piękne.
Milena Kamińska
Psycholodzy zastanawiają się, jak dzieci radzą sobie z traumami. Każde pokrzywdzone dziecko w końcu wyrasta na dorosłego. Konsekwencje traumy dają jednak o sobie znać do końca życia.
Dzieciństwo pełne dramatów po latach zbiera gorzkie żniwo. Wiele maleństw płacze, choć nikt ich nie słyszy. Opowieść o zaburzonym dzieciństwie, przygotował Michał Chruściel. Dowiemy się, że straumatyzowane dziecko wielokrotnie mówi: „Nic już nie chcę”. Przejmująca lektura Michała Chruściela ukazuje warunki, w jakich dorastają dzieci alkoholików. DDA zawsze mają ciężko. Takie realia dotyczą głównego bohatera, Norberta. Patologiczna rodzina nie zadbała o dorastającego chłopca. Wielokrotne naciski wywołują u bohatera chorobowe napięcia nerwowe. Bywało krytycznie, ale poczucie sensu istnienia, chroniło odczucia młodzieńca. Wewnętrznie Norbert czuł, że pragnie normalnie żyć.
Miał własny świat, który trzymał w tajemnicy. Nie lubił zwierzeń i litości, był skryty. Jako małe dziecko rozumiał, że trzeba życie przetrwać, bo nie jest ono łatwe, jest wręcz brutalne.
Nic już nie chce, Michał Chruściel
Dzieciństwo powinno być najszczęśliwszym momentem w życiu każdej osoby. W rodzinach dysfunkcyjnych i patologicznych nieletni przeżywają prawdziwe katusze. Powyżej zaprezentowano książki, w których opisane zostały historie zaburzonego dzieciństwa. Szukający silniejszych emocji, powinni sięgnąć po prawdziwe historie oraz poruszające, inspirowane rzeczywistością powieści obyczajowe.