Świat zmienia się wraz z porami roku, które współgrają z naszymi nastrojami. Nachodząca jesień symbolizuje smutek, a Wiosna jest zaś porą odrodzenia. Nie inaczej jest w tomiku ,,Życie poezją myśli i słowa’’.

Świat zwierząt podlega tu swoistej antropomorfizacji, a jednak istnieje naprzeciwko ich łowcy i zabójcy: człowieka. Umieszczone wiersze są rytmiczne i zakończone morałem, dzięki czemu nabierają rysów bajek zwierzęcych. W ich świecie dochodzi także do swoistej zamiany ról. To człowiek staje się tutaj bytem niższym od zwierzęcia i pozbawionym skrupułów moralnych. Marzy jedynie o zdobyciu ich nieuchwytnego piękną i dobroci. Jedynie wilk, koń, czy niedźwiedź może wykazać się dumą, honorem czy troską o swoich bliskich. Tkwią blisko natury, a więc są prawdziwie szczerzy.

Życie poezją myśli i słowa

Życie poezją myśli i słowa

Zobacz gdzie kupić

Smutne wnętrze w podróży słowa

http://autorzy365.pl/smutne-wnetrze-w-podrozy-slowa_a5687

 

Autorka z łatwością odnajduje odpowiedź na drogę powrotną z cywilizacji i zepsucia ku prawdzie i naturze. Nawet jeśli nie patrzy na nią bezkrytycznie i wskazuje także okrucieństwa naturalnego świata, wyraźnie pokazuje jego wyższość nad światem człowieka. W samym tomiku wierszy „Życie poezją myśli i słowa” urzeka najbardziej jego prostota. Brak tu wyszukanych metafor, a mimo to zawarte w nim utwory potrafią chwycić za serce. Serce, które jedynie poprzez zjednoczenie z naturą potrafi odnaleźć prawdziwe szczęście i miłość. Jeżeli więc gubisz drogę w zawiłościach życia i szukasz nowego szczęścia w świecie szklanych domów, zatrzymaj się na chwilę w miejscu, gdzie możesz podziwiać koty, wilki i konie pędzące przez prerie dzikiej Amazonii. Miejscu ogrzewanym przez niezapomniane i ciepłe słońce, w którym nawet spalona ziemia ma swój urok. Ten zapomniany świat z łatwością porwie Cię w swoje objęcia i nie wypuści ze swych rąk, dopóki nie dotrze w najgłębsze zakamarki twojego Ja’’ – pozbawionego szczęścia i ujętego w sztywne ramy cywilizacji zdającej się nie mieć duszy i głębszego sensu.Codzienność w niecodziennej poezji, czyli kilka myśli o słowie

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/codziennosc-niecodziennej-poezji-czyli-mysli-o-slowie

W tomiku wierszy ,,Życie poezją myśli i słowa’’ widać wyraźnie podziw autorki zarówno dla natury, jak i też poszanowanie ich praw. Umiejętnie operując słowem, wprawia nas w uczucie zachwytu i pozwala na chwilę zatrzymać się w świecie pozbawionym sztucznej gry pozorów.
Zobacz gdzie kupić