Seryjni mordercy uwielbiają popełniać przestępstwa i ukrywać się w tłumie, gotowi wytropić kolejną ofiarę. Jeśli nie znasz sposobów w jaki działają, ich cech i taktyk, łatwo stać się ofiarą jednego z nich. Na szczęście ludzie, którzy wcześniej padli ich ofiarą, badacze lub pisarze napisali setki książek o seryjnych mordercach. Ich motywem  jest poinformowanie cię o ich bezwzględności, sprycie i przebiegłości , ich operacjach oraz o tym, jak ich zidentyfikować, abyś nie wpadł w ich pułapkę. Oto nasza lista najlepszych książek o seryjnych mordercach.

Książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-przestepcach-zbrodniach-mafii-i-skazanych/ mroczne tajemnice, bezwzględnych zabójców

Ty, Caroline Kepnes

Ta książka sprawi, ze będziesz spoglądać przez ramię… . Joe przystojny, inteligentny i pełen charyzmy, lecz jego wewnętrzna osobowość jest zupełnie inna. Joe jest obsesyjny i nie przestanie zabijać, aby postawić na swoim. Beck zakochuje się w nim, a mężczyzna poświęca wiele rzeczy, aby stać się jej idealnym mężczyzną. Jedynym wyzwaniem jest jego natura seryjnego mordercy, której nie może przecież wiecznie ukrywać. Książka pokazująca psychologiczne motywacje działań osób owładniętym obsesją; o stalkerze obsesyjnie prześladującym kobietę. Trzymająca w napięciu historia bezlitosnej namiętności. „Ty” Caroline Kepnes to perwersyjnie romantyczny thriller, który nieraz cię zaskoczy.

Moja siostra morduje seryjnie, Oyinkan Braithwaite

Ayoola i Koreda, choć są rodzonymi siostrami, nie mogłyby się bardziej od siebie różnić. Pierwsza jest piękna i przebojowa. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak działa na mężczyzn i nie ma skrupułów, by to wykorzystywać. Druga to skromna i pracowita pielęgniarka, z podziwem, ale i z zazdrością patrząca na pewną siebie siostrę.

Kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale i mrożący tę krew w żyłach sekret: Ayoola to… seryjna morderczyni, która „przypadkowo” pozbawiła życia kilku swoich chłopaków. Koreda, wierna tradycyjnym wartościom, w których rodzina to największa świętość, pomaga jej ukryć ślady zbrodni. Kiedy jednak Ayoola zaczyna interesować się przystojnym lekarzem, do którego od dawna w sekrecie wzdycha Koreda, kobieta będzie musiała zastanowić się, jak bardzo mocne są rodzinne więzy krwi.

Nie jest łatwo pisać książki o seryjnych mordercach, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twoja historia opowiadała o prawdziwym seryjnym mordercy. Nie ma prawdziwej formuły ani zarysu do naśladowania, ale większość pisarzy bada istniejącą literaturę i łączy w całość swoją pracę badawczą. Inni pisarze tworzą fikcyjne historie lub oglądają historie z filmów dokumentalnych i seriali telewizyjnych. Czytanie o seryjnych mordercach to jeden z najlepszych sposobów na pisanie o nich.

Seryjni mordercy. Suma wszystkich lęków, Urszula Szczęch

Kuba Rozpruwacz, Ted Bundy, wampir z Bytowa – co łączy te postaci? Każdy z nich był seryjnym mordercą. Jakie były motywy ich zbrodni? Co siedziało w głowie tych mężczyzn w trakcie popełniania tak okrutnego czynu? Czy przyczyna tkwi w chorobie psychicznej, czy może był to akt wykonywany w pełni świadomie?

Problem seryjnych zabójców istnieje od zawsze i budzi wiele pytań. Kontrowersyjną kwestią jest też system kar – są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy skazywania na śmierć. Książka „Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” stara się odpowiedzieć na część tych pytań, jednak w trakcie wywodu rodzą się kolejne. Autorka zarysowuje możliwe profile złoczyńców, bazuje na rzetelnych przykładach, bada przyczyny zjawiska na podstawie wywiady. Jej rozległa wiedza z zakresu prawa i kryminalistyki sprawia, że poruszane zagadnienia są doskonale opracowane pod kątem merytorycznym, a styl pisania sprawia, że czytelnik, niezależnie od grupy wiekowej, nie będzie w stanie oderwać się od lektury.

więcej o książce – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow/

Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku, Maureen Callahan

Israel Keyes był potworem i najbardziej diabolicznym, ale jednocześnie genialnym seryjnym mordercą. Możliwe, że przez kilkanaście lat zabijał nie tylko w USA, ale także i na arenie międzynarodowej. Przed samobójstwem własną krwią napisał na ścianie więzienia „Belize”. Jego matka powiedziała mi później, że był bardzo zaniepokojony poziomem ubóstwa na świecie, którego był świadkiem. Do tego dochodziła nienawiść do tego, co postrzegał jako amerykańską chciwość i materializm. Podróżował dość często. W trakcie służby był np. w Egipcie i w Izraelu. Po jednym z gwałtów w Egipcie zdał sobie sprawę, że musi wydostać się z wojska, ponieważ jego popędy stawały się coraz silniejsze, a ukrywanie jego prawdziwej natury stawało się trudne.

Przez ponad dziesięć lat Izrael zabijał swoje ofiary i wędrował swobodnie bez wykrycia przez organy ścigania. W końcu FBI aresztuje go, a Maureen ujawnia, jak to wszystko się działo aż do jego aresztowania.

Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata, Ann Rule

Ann była przez długi czas w związku z Tedem, ale nie wiedziała, że ​​był seryjnym mordercą. Przez wiele lat Tedowi udało się ukryć przed nią swoją ciemną stronę. Kiedy Ann poznaje prawdziwą naturę Teda, jest zaskoczona, jak dużo czasu zajęło jej to by się dowiedzieć.

Książka Rule potrafi przerazić. Bundy przez sporą jej część jawi się bowiem niczym zupełnie zwyczajny facet. Podczas lektury będziecie się zastanawiać, co się stało, co się popsuło, co sprawiło, że jego historia skończyła się na krześle elektrycznym.

Piękne kości, Alice Sebold

W tej książce ojciec Susie Salmon szuka sprawiedliwości za morderstwo jakie dokonano na córce, lecz z powodu braku wystarczających dowodów seryjny morderca zostaje uwolniony. Duch Susie kieruje się do jej „osobistego” nieba i obserwuje walkę, przez którą przechodzi jej ojciec, gdy zbiera wszystkie dowody, by sprawca mógł zostać skazany za zbrodnię.

Polecamy tę książkę nie tylko dlatego, że została wspaniale napisana, ale ze względu na przesłanie, na które zwraca uwagę. Miejmy nadzieję, że w pewnym sensie pomoże to czytelnikom być poinformowanym, czujnym, a przede wszystkim zrozumieć punkt widzenia ofiary.

Śmierć w powietrzu, Kate Winker Dawson

Gdy Londyn podnosi się ze zniszczeń  po drugiej wojnie światowej , uderzyła w niego kolejna katastrofa: na 5 grudniowych dni 1952 r. zabójczy smog opadł na miasto i trzymał je w żelaznym uścisku. W tym chaotycznym czasie pojawił się w mieście jeszcze jeden morderca, który wykorzystał śmiercionośną mgłę jako pretekst do własnych zbrodni… Ten cichy i ładnie wyglądający mężczyzna bierze na cel niczego niepodejrzewające kobiety i je morduje. Funkcjonariusze przeprowadzają śledztwo i niestety zabójca zostaje uwolniony, podczas gdy zupełnie  niewinny mężczyzna zostaje powieszony.

Diabeł w Białym Mieście, Erika Larsona

Erik prowadzi badania dotyczące przestępstwa, które miało miejsce w Chicago w latach 90. XIX wieku. W  tym czasie miasto Chicago było gospodarzem Kolumbijskiej  Wystawy Światowej z 1893 nazywanej „Białe Miasto”.  Daniel Burnham i HH Holmes wpadają w szał zabijania, celując w uczestników targów. Prawdy, które Erik składa w całość, sprawią, że będziesz zdumiony i zasmucony.

Wniosek

Seryjni mordercy wydają się zmieniać taktykę z każdym pokoleniem, ale ich sztuczki pozostają takie same. Zwabiają niczego nie podejrzewające ofiary i mordują je z zimną krwią. Wielu dziennikarzy, badaczy i pisarzy zebrało informacje na temat niektórych z najbardziej znanych seryjnych morderców w książkach z korzyścią dla czytelników. Większość seryjnych morderców wabi swoje ofiary, okazując im życzliwość, a te książki pomogą ci poznać ich ruchy i sztuczki.

Najlepsze autorki mocnej prozy – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-autorki-mocnej-prozy/ poznaj je wszystkie