Pojawiła się dobra wiadomość dla miłośników książek o ludzkiej psychice. Nowa pozycja na rynku, książka Anki Mrówczyńskiej „Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” będzie ciekawym egzemplarzem do naszej domowej biblioteczki.

Miała dwadzieścia siedem lat, cierpiała z powodu depresji. Zaburzenia osobowości borderline przeszkadzały jej w normalnym życiu. Postanowiła poszukać pomocy specjalisty.

Pełna nadziei zaczęła poszukiwania psychiatry oraz psychoterapeuty. Ciężko przeżyła zderzenie z polską rzeczywistością. Kolejka do psychiatry – minimum trzy miesiące. Terapia indywidualna? Rok.

Nie mogła tyle czekać. Znalazła wsparcie w psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowej.

Z obawą zaczęła terapię grupową na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic, na którą udało jej się dostać. Była zbyt słaba, by znieść nagromadzenie emocji podczas sesji. Zaistniało realne ryzyko, że popełni samobójstwo. Została więc przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego.Ta pięciusetstronicowa książka to niezwykle bogaty materiał o skomplikowaniu ludzkiej psychiki, szczególnie tej zaburzonej.

Mrówczyńska sama siebie określa mianem ekshibicjonistki emocjonalnej, dzięki czemu możemy z dużą dokładnością prześledzić jej schematy myślowe oraz życie wewnętrzne.

Poznaj najskrytsze sekrety zdradzane przez autorkę. Dowiedz się o sposobie myślenia i interpretowania rzeczywistości przez osobę cierpiącą na pograniczne zaburzenie osobowości. Odkryj motywacje i lęki tej nieznanej, młodej artystki.

Interesujesz się psychologią? Ta książka zdecydowanie jest dla ciebie!