Lektury, książki do czytania - co czytać.

Co czytać – ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.

Szkoła podstawowa, Testy z lektur

K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy” – Test z lektury

Przygotuj się na nadchodzący sprawdzian z lektury K. Makuszyńskiego pod tytułem „Szatan z siódmej klasy”. Rozwiąż test z lektury „Szatan z siódmej klasy” i powtórz najważniejsze informacje niezbędne do omawiania lektury. Pytania przygotowane przez specjalistów z serwisu wiedza24h.pl w łatwy i szybki sposób pozwolą Ci utrwalić istotne zagadnienia omawianej książki.

Akcja powieści toczy się w latach trzydziestych XX wieku w stolicy oraz fikcyjnej miejscowości niedaleko Wilna. Główny bohater to sprytny młody człowiek z zapędami detektywistycznymi. Stara się on rozwikłać pewną tajemnice z czasów napoleona. Książka napisana przez Makuszyńskiego to znakomita pozycja dla młodzieży, przy której nikt nie powinien się nudzić.

Poniżej kilka pytań zaczerpniętych bezpośrednio z testu: • W którym roku powstała powieść „Szatan z siódmej klasy”?
 • Kto jest głównym bohaterem utworu?
 • Ile rodzeństwa miał Adaś?
 • Ile lat ma główny bohater?
 • Dlaczego Adasia nazywano „Szatanem”?
 • Kim była dla Profesora Wanda?

.

K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy” – Test z lektury


Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 15
4
Notice: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' in /home/b3mk1z/domains/lektury24h.pl/public_html/wp-content/themes/rowling/comments.php on line 16
Comments

 1. Izabela

  Spoko!

 2. ania

  Jestem 13 letnią dziewczyną zakrenconą 4,2 mam średnią i nazywają mnie ankas.Dlatego że trochę myśle o s.A tak Bardzo fajna ksiąrzka. Z sory kto chce ze mną chodzić piszcie 123. Jestem wysoka mam 1,66 m. jestem szczupła nie kiblowałam mam duży biust 20 cm.

 3. Paula

  Test jest ok.

  Dodam również uwagę do ani: Takie „zachęcające” informacje proszę podawać na portalach randkowych, a nie w ocenie testu i lektury!

 4. natalia

  Ania jetseś prawie wzorową uczennnicą a piszesz ksiąrzka ?KSIĄŻKA JA JUŻ !!

Leave a Reply

Theme by Anders Norén