Majówka! Czas pobiegać boso po przesiąkniętej rosą łące, poleżeć w promieniach słońca na  zielonej trawie, kąpać się w kryształowych promieniach słońca, a może po prostu poczytać naprawdę dobre polecone książki. Jest wiele opcji, które warto polecić. Są thrillery, które wytrącają Cię z psychicznego zastoju spowodowanego mroźną zimą. Powieści romantyczne, na których można zatrzymać zmęczone oczy Facebookiem czy Instagramem. Eseje, które sprawią, że codzienne dojazdy do pracy będą najważniejszą atrakcją. Fantastyka, komedia i fikcja literacka, które zabiorą nas w łagodne ciepło ogrodów botanicznych, zacienionych ławek parkowych i leniuchowania na świeżym powietrzu. Majówka z książką to doskonała opcja relaksu, odpoczniesz, przeniesiesz się do innej rzeczywistości dzięki ciekawej lekturze i zapomnisz o troskach dnia, chociaż na chwilę.

Jakie książki proponujemy?

Mamy dla Ciebie 5 ciekawych książek. Od lekkich, wspomnieniowych opowieści przez niezwykłe poradniki o tym jak to fajnie mieszkać w tropikach po opowieści, w których masz tylko kilka 7 dni na to, aby odmienić swoje życie, gdyż rozpoczyna się walka z czasem i… przeciwnościami, bo wizja końca świata wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. Nie braknie też takich, które uświadomią czytelnika o istnieniu aury i energii, wartej spożytkowania na pozytywne myślenie i konkretne działania przybliżające nas do sukcesu. A dla tych, którzy uwielbiają Pełne absurdalnego humoru połączenie pastiszu kryminału, romansu i powieści historycznej również znajdą książkowe perełki dla siebie. Zaczynamy prezentację na majówkę z książką – 5 ciekawych książek, po które warto sięgnąć.

Tematy społeczne, obyczajowe oraz historyczne poruszone w książce Józefa Popławskiego „Franek. Z biegiem Noteci, z biegiem Odry” to przejmująca powieść którą warto zabrać na majówkę. Historia osadzona w dynamicznym wieku XX, na ziemiach wielkopolskich i lubuskich. Franek chłopiec urodzony przed wojną, któremu życie nie oszczędziło dramatów – żyć w latach wojny i okupacji nie było łatwe. Odradzająca się Polska wymagała opieki podobnie jak jej obywatele. Czas i miejsce zawsze wpływa na ludzki los. Autor zdobył się na to by ukazać odmienność postaw ludzkich, które musiały wkomponowywać się w niesprzyjające warunki. Bycie trybikiem w skomplikowanym, społecznym systemie naprawdę nie jest łatwe.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1001-franek-z-biegiem-noteci-z-biegiem-odry.html

Któż z nas czasem nie marzył by przenieść się w tropiki… może nie na stałe, niekoniecznie zaraz, może na razie wystarczy czytelniczy rekonesans. Za sprawą Marka Lenarcika mamy taką możliwość. Otóż autor wyjaśnia na własnym przykładzie: Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki”. Gdzie wyjechać? Jak znaleźć mieszkanie w tropikach, jeśli się już na to zdecydujesz? Jak zrobić karierę w tropikach? Jak znaleźć żonę w tropikach? Poznaj laski i cienie tropików – dziesięć powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki. Lekka lektura, skierowana szczególnie do męskiego grona, ale dlaczego kobieta nie miałaby poznać o czym myślą mężczyźni i czym kierują się dokonując ważnych wyborów życiu? Ufając człowiekowi, który ostatnie 12 lat spędził w krajach takich jak Tajlandia, Birma czy Kolumbia, jesteś w dobrych rękach.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/999-jak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-tropiki.html

Tylko siedem dni, aby odmienić swój los… ale jak to zrobić w obliczu zbliżającej się katastrofy. Koniec świata zbliża się wielkimi krokami, zostało tylko „Siedem dni”, rozpoczyna się walka z czasem i… przeciwnościami, bo wizja końca świata wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. Autor pokusił się o prezentację różnych ludzkich zachowań w obliczu sytuacji kryzysowej, a tak naprawdę sytuacji bez wyjścia. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony, niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. „Siedem dni” to niezwykła opowieść o przyjaźni, poświęceniu, miłości i chęci przetrwania. Czy jest jednak coś cenniejszego niż własne życie? Czy Wiktor, Bella i Emma dotrą do rakiety na czas? Co stanie się z Chrisem i jego ukochaną? Czy Mike i Rick jeszcze kiedyś spotkają się z przyjacielem, którego nie widzieli od dnia, gdy opuszczał mury więzienia?

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1000-siedem-dni.html

Dla tych co lubią książki typu 2 w 1 – coś takiego zaproponował Tadeusz Dawid Kurman – opowieść fabularna, w której również pojawiają się wątki z dziedziny psychotroniki i niezwykły poradnik, który uświadamia czytelnika o istnieniu aury i energii. Pozycja dla każdego, kto pragnie zmienić swoje życie, a także przeżyć wzloty i upadki razem z głównymi bohaterami części fabularnej. Pozwala osiągnąć długofalowe efekty i wprowadzić realne zmiany, niezależnie od tego, jaki cel nam przyświeca. Czy możliwa jest realna zmiana rzeczywistości i osiągnięcie sukcesów siłą umysłu? Jeśli jesteś ciekawy, zajrzyj do książki „Hotelowa klątwa. Potęga myśli”.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1002-hotelowa-klatwa-potega-mysli.html

Wreszcie coś dla fanów absurdalnego humoru. Doskonałe połączenie pastiszu kryminału, romansu i powieści historycznej za sprawą Marka Zgaińskiego. Jeśli niezbyt ortodoksyjnie traktujecie narodowe polskie świętości, lubicie żonglerkę gatunkami literackimi, wielowątkowość, inteligentne i absurdalne poczucie humoru,  to nie sugerujcie się tytułem, tylko przeczytajcie. W powieści splatają się wątek tajemniczego morderstwa, w które uwikłany jest Fryderyk Chopin i George Sand z klimatem romansu historycznego i elementami praktycznego przewodnika po Majorce. Mimo wielowątkowej zaskakującej narracji powieść czyta się jednym tchem z zastrzeżeniem, że trzeba robić przerwy na niepohamowane wybuchy śmiechu. Takie właśnie jest „Morderstwo na Majorce”.

Książka w ofercie sprzedaży – https://coczytamy.pl/ksiazki/morderstwo-na-majorce